Informacje

15.04.2012 15:40 Piknik nad rzeką

Czekając na cud nad Wisłą

SERWISY:

Pływanie po Wiśle łódką, warsztaty frisbee, spotkanie z filmowcami i leniwa niedziela nad wodą. Takie atrakcje przygotowano na koniec weekendu nad rzeką, gdzie warszawiacy czekają na cud. Cud nad Wisłą, czyli popularny warszawski klub, oraz cud pogodowy, ponieważ prognoza w niedzielę nie dopisuje.

W zeszłorocznym rankingu tvnwarszawa.pl Cud nad Wisłą został wybrany najlepszym wakacyjnym miejscem w Warszawie. Ponad połowa z 4,5 tysiąca głosów została oddana na miejsca nad Wisłą. Nic więc dziwnego, że warszawiacy z utęsknieniem czekają na prawdziwą wiosnę i błogie lenistwo nad rzeką.

Wszyscy płyną nad Wisłę

Właśnie dlatego w niedzielę zorganizowany jest niezwykły piknik w miejscu, gdzie w wakacje działa popularny klub Cud nad Wisłą (na wysokości biblioteki BUW, za Centrum Nauki Kopernik).

Organizatorzy nie czekają z założonymi rękami na cud i zapraszają do wspólnej zabawy. Piknik związany jest również z wejściem na ekrany filmu Piotra Ivana Ivanova i Krzysztofa Dziomdziory "Wszystko Płynie”, który jest paradokumentalnym zapisem samotnej podróży Wisłą.

Podczas pikniku będzie można spotkać twórców filmu, ale to nie jedyna atrakcja przygotowana na niedzielę. Będzie można przepłynąć na drugą stronę Wisły wraz z Ekipą filmu "Wszystko Płynie" łodziami Fundacji Szerokie Wody. Dokładnie taką samą łodzią płynął bohater filmu.

Prognoza pogody? Będzie padać

Poza tym na uczestników czekają warsztaty gry we frisbee, amatorski turniej disc-golfa, nauka freestyle yoyo oraz kiermasze z designerskimi gadżetami. Nie zabraknie leniwie płynącej muzyki z głośników… o ile zabawy nie popsuje pogoda przez którą już raz piknik był przekładany.

Niestety od rana pogoda w stolicy nie dopisuje. Przed południem na miejscu było niewiele osób. Może chociaż wieczorem przestanie padać.

band/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »