Informacje

13.08.2015 10:53 na miejscu slużby

Czarna ciecz w kanale na Bielanach. "Czasami czuć smród fekaliów"

SERWISY:

Woda w kanale niedaleko ulicy Pabla Nerudy na Bielanach nagle zmieniła kolor. – Jest tam czarna ciecz. Mieszkańcy twierdzą, że czasami czuć z niego smród fekaliów – informował w środę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Według wstępnych oględzin Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska kanałek zanieczyszczony jest ściekami.

Jeszcze w środę po południu inspektorzy WIOŚ zebrali próbki czarnej substancji. - Z wstępnych oględzin wynika, że kanałek na Bielanach zanieczyszczony jest ściekami sanitarnymi. Czekamy jeszcze na oficjalne wyniki badań, ale to raczej formalność - mówi w czwartek Krzysztof Gołębiewski, zastępca naczelnika wydziału inspekcji WIOŚ w Warszawie.

Jak informuje, zwrócili się do władz miasta i dzielnicy o oczyszczenie kanałku oraz zlokalizowanie źródła zanieczyszczenia. - Władze lokalne zobligowały się do wyczyszczenia kanału - zapewnia Gołębiewski.

Choć to tylko niewielki kanał, to nagła zmiana koloru wody wzbudziła niepokój mieszkańców.

"Ciecz nie jest oleista"

– Faktycznie ciecz, która płynie kanałkiem jest czarna. W płytszych miejscach, bliżej dna, zbiera się szlam. Jak twierdzą mieszkańcy, czasami czuć z kanałku mocny smród fekaliów – opisywał w środę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowali strażacy z zastępu chemicznego. - Strażacy pobrali próbki wody. Stwierdzili, że ciecz która płynie kanałem nie jest oleista czy ropopochodna – dodawał Węgrzynowicz.

jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • chomicz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2015 14:51 ~chomicz

  nadal syf nic się nie zmieniło, urzędnicy ciężko pracują na rozwiązaniem problemu i czekają na mróz i śnieg, który przykryje chwasty i śmieci

 • antyprykator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 17:11 ~antyprykator

  Kasztaniak~Kasztaniak

  Ktoś nasrał...

  Z pewnością ty na forum.

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2015 21:19 ~ktoś

  Może jakaś aktualizacja artukułu?

 • Dannn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2015 14:33 ~Dannn

  Dużo szczurów pływa w tym kanałku

 • Kasztaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 14:46 ~Kasztaniak

  Ktoś nasrał...

 • Emila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 09:22 ~Emila

  Może trzeba złożyć doniesienie do prokuratury na brak działania ze strony urzędników odpowiedzialnych za nadzór nad tym kanałukiem ?

 • Mieszkanka Wawrzyszewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 19:19 ~Mieszkanka…

  Wawrzyszew - mały zbiornik wodny (nieopodal stawów Brustmana) ma podobny kolor, a także śmierdzi. Niejednokrotnie przechodząc obok niestety nie można było normalnie oddychać... I to wcale nie był upał. Żyjemy ze ściekami pod nosem i tyle.

 • komentarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 17:30 ~komentarz

  Kiedyś od wróbli ćwierkających, słyszałem że do lasu Bemowskiego wjeżdżały szambowozy. Jak wiemy na Bielanach jest dużo domów bez kanalizacji, a firmy co wybierają szambo, działają bez żadnej kontroli – bieżącego monitoringu. Nawet jeden człowiek w tym roku w budżecie partycypacyjnym złożył projekt, który zakładał monitoring tego kanałku – niestety nie przeszedł.

 • lelek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 16:54 ~lelek

  Odpowiedzialność za konserwację i czystość wody w tym potoku jest bardzo rozmyta. Chociaż potok wypływa z Dzielnicy Bemowo i płynie przez Bielany za ten potok odpowiedzialny jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych tzw. WZMiUW to on opiekuje się tym "ściekiem" ale tylko za jego część odkrytą, Ten podmiot (WZMiUW) podlega dalej pod Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego, w urzędzie marszałkowskim WZMiUW podlega pod Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Armia urzędników od ochrony środowiska a efektów 0,00 (słownie zero). Proponuję zasypać potok, ile będziemy dalej wdychać ten smród, to trwa juz od ok. połowy lipca, wkrótce juz bedzie miesiąc, kiedy zgłaszałem problem czystości wody do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. W ubiegłym roku było podobnie.Słyszałem o wersji zatruwania potoku przez Kompostownie w Radiowie?
  Tu potrzeba woli i determinacji urzędników, póki co trwa odbijanie problemu...

 • gosc2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2015 16:48 ~gosc2

  Nie ma co się dziwić jak jest brak kanalizacji, a firm wywożących szamba nikt na bieżąco nie kontroluje, mają zero monitoringu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »