Informacje

30.03.2019 13:38 badania ZDM-u

Coraz większy ruch na mostach, Grota-Roweckiego pęka w szwach

SERWISY:

Drogowcy podali wyniki ubiegłorocznego badania natężenia ruchu na warszawskich mostach. W ciągu doby przejeżdżało nimi średnio ponad 650 tysięcy aut. Kierowcy najczęściej korzystali z mostu Grota-Roweckiego.

Samochodów na warszawskich mostach jest z roku na rok coraz więcej. Tak wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez Zarząd Dróg Miejskich.

"Średnie dobowe natężenie na warszawskich mostach w 2018 roku wyniosło 652 817 pojazdów" - informują drogowcy. I porównują te dane do statystyk z poprzednich lat. W 2017 roku liczba ta była o 17 tysięcy samochodów niższa, a w 2016 niższa o 33 tysiące. "Oznacza to roczny wzrost na poziomie ok. 2,5 procent" - dodają.

Największy przyrost ruchu na moście Grota-Roweckiego

Dane statystyczne pokazują też, które przeprawy cieszą się największą popularnością. Na podium znalazły się mosty trzech dużych i zatłoczonych tras: S8, Łazienkowskiej i Siekierkowskiej.

Niezmiennie najwięcej samochodów przemieszcza się mostem Grota-Roweckiego. Średnio w ciągu doby jest to 201 363 pojazdów. Jak zauważa ZDM, to most z największym przyrostem ruchu na przestrzeni ostatniego roku. W 2017 roku średnia wynosiła 190 019.

Sytuacja na pozostałych mostach nie zmieniła się znacząco. Drugim najczęściej uczęszczanym mostem jest Łazienkowski. Dobowy ruch wynosi tam średnio 124 592. To nieznaczny wzrost popularności względem roku 2017, kiedy średnie natężenie ruchu wynosiło 122 402 pojazdy.

Mniej kierowców na Siekierkowskim

Spadek odnotował za to most Siekierkowski, który uplasował się na trzecim miejscu. W ubiegłym roku codziennie korzystało z niego średnio 105 665 kierowców. W porównaniu do danych z 2017 roku, liczba ta spadła o niecałe dwa tysiące.

Czwarte miejsce zajął mostem Skłodowskiej-Curie65 877 (62 484), piąte most Poniatowskiego 54 182 (55 254), szóste Gdański 50 913 (50 610), siódme Śląsko-Dąbrowski26 807 (25 790).

Najmniej kierowców korzystało w ubiegłym roku z mostu Świętokrzyskiego23 418 (21 727).

kk//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 10:30 ~Zawiedziony

  Żoliborzanin~Żoliborzanin

  Dobrze wiesz, że nie o to chodzi. Puszczenie wielkiego potoku samochodów przez zabytkową, unikatową dzielnicę bezpowrotnie zniszczy jej spokojny charakter. To, że deweloperzy nabudowali blokowisk w polu kapusty, to, że ktoś to kupuje (bo tanio), to nie nasza wina. Bardzo dobrze, że władze otrzeźwiały i zrezygnowały z tej inwestycji. Wystarczy przesiąść się do komunikacji, która w Warszawie jest przecież bardzo dobra, lub na rower i po krzyku. Zobacz przykłady innych miast, gdzie ludzie są cywilizowani w zakresie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną: Oslo, Kopenhaga. Da się?  Bardzo dobra komunikacja w Warszawie? Raczysz żartować. Na Ursynowie doszło teraz do takich paradoksów, że szybkiej człowiek dojdzie na piechotę niż dojedzie komunikacją miejską. A takich przykładów na terenie innych dzielnic można znaleźć bez końca.

 • Żoliborzanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 08:50 ~Żoliborzanin  AZAZ~AZAZ

  Most Krasińskiego stawiać natychmiast.
  Żoliborzanin~Żoliborzanin


  I po co, żebyście zrobili nam z Placu Wilsona i okolic P&R dla swoich samochodów? Wara od Starego Żoliborza z takimi rozwiązaniami
  hipokryci~hipokryci

  To bądźcie honorowi i nie korzystajcie z mostów, bo to mieszkającym w ich pobliżu przeszkadza :)

  Dobrze wiesz, że nie o to chodzi. Puszczenie wielkiego potoku samochodów przez zabytkową, unikatową dzielnicę bezpowrotnie zniszczy jej spokojny charakter. To, że deweloperzy nabudowali blokowisk w polu kapusty, to, że ktoś to kupuje (bo tanio), to nie nasza wina. Bardzo dobrze, że władze otrzeźwiały i zrezygnowały z tej inwestycji. Wystarczy przesiąść się do komunikacji, która w Warszawie jest przecież bardzo dobra, lub na rower i po krzyku. Zobacz przykłady innych miast, gdzie ludzie są cywilizowani w zakresie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną: Oslo, Kopenhaga. Da się?

 • dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 16:43 ~dobra rada

  kierowca~kierowca

  A może zamiast inwestować w nieskończoność miliardy w infrastrukturę samochodową można by wybudować nowe linie kolei aglomeracyjnej? Dużo taniej, znacznie większa przepustowość, nie powoduje korków, nie zachęca do kupowania nowych samochodów, nie ma problemów z parkowaniem.

  Kraje znacznie bogatsze od nas nie inwestują w drogi.

  Nie inwestują, bo zainwestowały wcześniej i już mają i drogi i metro.
  Doucz się, nie będziesz pisał takich bzdur :)

 • ogarnij się

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 16:42 ~ogarnij się  JJ Wąs~JJ Wąs

  Tak działa ruch drogowy w każdym mieście, na całym świecie. Inwestowanie w kolejne pasy dla ruchu samochodowego to niekończąca się syzyfowa praca - i tak się zapchaj.
  logika~logika

  Czyli inwestowanie w DDRy, to też głupota.
  urbanista~urbanista

  Inwestowanie w DDRy zwiększa ruch rowerowy, inwestowanie w drogi zwiększa ruch samochodowy. Tylko, że na tej samej szerokości pasa zmieścisz kilkukrotnie więcej rowerów niż samochodów i zamiast jednego auta zaparkujesz przynajmniej kilkanaście rowerów.

  A o ile więcej wrotkarzy niż rowerzystów zmieści się na DDRze?
  Z moich wyliczeń co najmniej 3. Czyli promowanie rowerów za miast wrotek, to niewybaczalna strata miejsca w mieście!

 • logika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 16:39 ~logika


  Tomek~Tomek

  W końcu może dotrze, że potrzebny jest most Krasińskiego.
  samochodoza~samochodoza

  więcej samochodów!!!111

  Ty tak an serio? Jeśli miasto się rozrasta, buduje się nowe osiedla i zagłębia biurowe, to dla każdego myślącego jasne jest, że systemy transportujące ludzi też powinny być rozbudowywane a nie ograniczane.
  Kanalizację w dzielnicy też będziesz zwężał po wybudowaniu nowego osiedla?

 • recepty 6 latków

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 16:36 ~recepty 6 latków

  matematyka~matematyka

  Infrastruktura samochodowa jest bardzo droga i ma bardzo małą przepustowość. Zamiast mostu można (było) zbudować kilka kilometrów kolei podziemnej, albo kilkadziesiąt kilometrów naziemnej.

  A zamiast pić wodę możesz jeść sól.
  Kolej? By załatwiać sprawy w mieście?

 • dampc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 14:43 ~dampc

  Aaaa tam, o czym tu gadać, jesteśmy zapóźnieni 10 lat w rozwoju. Mniej więcej tyle zajmie jeszcze wybudowanie wszystkiego, żeby jako tako to miasto funkcjonowało.

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 14:08 ~Zawiedziony

  warszawiak~warszawiak

  W Warszawie brakuje 2 - 3 NOWYCH MOSTÓW drogowych na odcinku od Mostu Siekierkowskiego do Mostu Północnego. Dopóki ich się nie wybuduje, będziemy się kisić w korkach zatkani BUS-PODPASKAMI!


  Te mosty nie rozładują korków na Grota Roweckiego. Brakuje ale dużej obwodnicy Warszawy. Ale obecny rząd tego nie załatwi.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 10:44 ~warszawiak

  W Warszawie brakuje 2 - 3 NOWYCH MOSTÓW drogowych na odcinku od Mostu Siekierkowskiego do Mostu Północnego. Dopóki ich się nie wybuduje, będziemy się kisić w korkach zatkani BUS-PODPASKAMI!

 • matematyka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2019 10:33 ~matematyka

  Infrastruktura samochodowa jest bardzo droga i ma bardzo małą przepustowość. Zamiast mostu można (było) zbudować kilka kilometrów kolei podziemnej, albo kilkadziesiąt kilometrów naziemnej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »