Informacje

25.09.2015 15:52 inwestycja miasta

Co dzieje się z odłowionymi ptakami? Ekopatrol w akcji

SERWISY:


Są wyposażone w specjalistyczny sprzęt i zapewniają bezpieczny transport ptaków, ssaków i gadów. Trzy nowe auta warte 250 tys. zł do przewozu zwierząt odłowionych na terenie miasta trafiły właśnie do floty straży miejskiej. Funkcjonariusze zaprezentowali działanie sprzętu i aut dziennikarzom.

Pieniądze na pojazdy przeznaczyło miasto. Każdy jest wyposażony w wydzieloną część przewozową.

Chwytaki, sieci, transportery

"Jest wyposażona w odrębny system wentylacji, klimatyzację i oświetlenie. Możliwość utrzymania odpowiedniego stanu czystości gwarantuje zabezpieczenie ścian radiowozów specjalnym tworzywem. Na wyposażeniu znajdują się też chwytaki, sieci weterynaryjne oraz transportery dla zwierząt" – informuje urząd miasta.

To kolejny zakup specjalistycznych radiowozów. W 2011 i 2013 r. strażnikom z ekopatrolu przekazano pięć pojazdów, na których zakup przeznaczono blisko 420 tys. zł. Obecnie wraz z trzema nowymi samochodami funkcjonariusze  będą dysponowali 12 radiowozami.

W skali roku straż miejska otrzymuje ponad 30 tys. zgłoszeń dotyczących zwierząt. Tylko strażnicy z Ekopatrolu w 2014 roku przeprowadzili ponad 16 tys. interwencji i odłowili ponad 8,6 tys. zwierząt. W bieżącym roku do września podjęli już ponad 11 tys. interwencji i odłowili ok. 6,5 tys. zwierząt.

Wypuszczają do naturalnego środowiska

"Odłowione przez strażników zwierzęta bardzo często wymagają dalszej specjalistycznej pomocy. Trafiają do schroniska, lecznic weterynaryjnych i specjalistycznych ośrodków. Coraz częściej przewożone są właśnie do miejskiego ogrodu zoologicznego. W tym roku trafiło tu już blisko 2300 zwierząt" – podaje urząd miasta.

Po okresie rehabilitacji strażnicy miejscy odbierają ptaki i wypuszczają je do naturalnego środowiska.


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 07:09 ~aaaa

  Cudza kasa, to i łatwo się ją wydaje. Niech sobie zieloni łapią ptaki za pieniądze od ofiarodawców. Wydawanie na to publicznych pieniędzy to po prostu rozwydrzenie.

 • feko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 19:41 ~feko

  W referacie eko pracuje niewielu funkcjonariuszy, na nocnej zmianie sa tylko dwa patrole które często realizują zlecenia sprzed wielu godzin. Patrole muszą przestrzegać prędkości (i słusznie) bo społeczeństwo jest bardzo wyczulone i każde przekroczenie o pare km może skończyć się awantura albo skarga. Poza tym interwencje są realizowane wg kolejności wplyniecia, trzeba też zakończyć podjęta już interwencje co czesto jest równoznaczne z kursem do lecznicy z rannym zwierzęciem. Proszę się nad tym zastanowić nim następnym razem zrobi Pan/Pani awanturę strażnikom.
  Pozdrawiam.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 23:48 ~Wawka

  Zima, przełom 2014/2015. Wzywam o 22:23 ekopatrol do leżącego psa w Miedzeszynie. Być może potrącony przez samochód. Piszczy, nie może się podnieść, leży we własnych siuśkach. Okrywam psiaka folią NRC. JUŻ po 91 minutach :( patrol dociera. - Z Radomia jechaliście? - Nie, z Bemowa. Tę trasę przejeżdża się w ok. 40 minut nie łamiąc ograniczeń. A na nie powołują się Strażnicy ..... Trasa to ok. 30 - 35 km.
  Bez komentarza .....

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 20:17 ~oland

  Odłowione zwierzaki i ptaki zasilają Wietnamskie bary.

 • suomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 19:49 ~suomi

  Trzeba natychmiast zlikwidować straż miejską a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na piwo dla chłopców pod blokiem i na paliwo dla naszych fantastycznych kierowców którzy chcąc zrobić zakupy zaparkowali by w wejściu do sklepu natomiast reszta spraw w warszawie zajmą się bojówki Palikota będą to uzbrojone patrole wyposażone w skręty blaty i kolorowa wódkę w ramach dobrych kontaktów z młodzieżą ...

 • milewski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 18:23 ~milewski

  A lwią cześć zjadają..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »