Informacje

13.05.2012 11:31 Urzędnicy skontrolowali przewoźników

Co czwarta taksówka jeździ "na lewo"

SERWISY:


Na 85 skontrolowanych w stolicy taksówek w co czwartej stwierdzono nieprawidłowości. Najczęstszymi przewinieniami taksówkarzy były wożenie pasażerów bez licencji, nie wydawanie paragonów, ukryte cenniki.

Przedstawiciele mazowieckiej inspekcji handlowej w charakterze pasażerów zamówili 10 kursów w wybrane miejsca. Po odbyciu kursu sprawdzali zgodność opłaty ze deklarowanymi stawkami, a także, czy kierowcy wydają klientowi paragon.

Obecna na miejscu inspekcja transportu drogowego sprawdzała przy okazji licencję oraz prawidłowość działania taksometrów. Pozostałe pojazdy były kontrolowane przez policję w różnych częściach miasta - w sumie 85 taksówek.

Dwadzieścia mandatów

Bilans piątkowych działań urzędników to 20 mandatów i zatrzymanie jednego dowodu rejestracyjnego. Najczęstszymi naruszeniami przepisów były brak licencji i niewydawanie paragonu fiskalnego.

Kontrolerzy wypunktowali nieuwidocznianie cenników (2 przewoźników), niewydanie paragonu (3), brak kasy fiskalnej (1), brak licencji (3) oraz korzystanie z telefonów w trakcie jazdy i niezapinanie pasów bezpieczeństwa. Policja nałożyła 15 mandatów, inspektorzy skarbowi 3, zaś inspektorzy handlowi – 2.

W kwietniu 31 mandatów

Poprzednie akcje przeprowadzono 12 i 13 kwietnia. Skontrolowano 118 przewoźników, wystawiono 31 mandatów, zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

mjc//bako

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2018 11:34 ~Wars

  Rodzinie i znajomym udostępniam młotek. Mają mnie walić w głowę jak mi przyjdzie chęć skorzystamia z MPT. Wczoraj niebacznie skorzystałem z ich usług. Samochód rzęch, brak klimatyzacji i możliwości płacenia kartą. Rachunku nie dostałem. Koszt przejazdu - 76 zł na dystansie 10,2 km. Czas jazdy - 20 min. Na tej samej trasie w tym samym dniu, przy zbliżonym czasie jazdy zapłaciłem w innej korporacji 35 zł. Klimatyzacja, płatność kartą, rachunek. Dziękuję ci mafio.

 • Eroo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2018 10:04 ~Eroo

  Atu Taxi najlepszeeeeee i tanie. Polecam się samemu przekonać, bo nie wierzę żeby ktoś nie był z nich zadowolony.

 • Chojuszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 11:16 ~Chojuszy

  A ja wiem, że w Atu taxi nikt nie jeździ na lewo. Sprawdzona, dobra i uczciwa firma. Jeżdzę tylko z nimi, bo są sprawdzeni i tani, 1,20 zł za km tylko.

 • Chojuszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2017 11:15 ~Chojuszy

  A ja wiem, że w Atu taxi nikt nie jeździ na lewo. Sprawdzona, dobra i uczciwa firma. Jeżdzę tylko z nimi, bo są sprawdzeni i tani, 1,20 zł za km tylko.

 • Sawataxi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2016 15:14 ~Sawataxi

  Jedna trzecia w Sawataxi to lewusy?
  Właściciele nastawieni na łupanie leszczy ile się da. Traktowani podwykonawcy przedmiotowo.

 • WARS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2015 16:30 ~WARS

  WARS!Kiedyś nie miał Słoik meldunku w Warszawie-zero pracy,mieszkania itp.Teraz cham z wiochy wsiowych z pod łodzi,wyszkowa,czy czegoś takiego jest taxi driver.Super jak Słój ma znac dobrze Warszawę jak ja jestem urodzony i jeżdżę taksówką 25 lat i nie znam wszystkiego,a pastuch zna-Koorestwo!

 • barmon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2014 13:34 ~barmon

  W wawie jest dużo nowych taksówek - Eco-car ma takie charakterystyczne, biało-zielone. Radzę wsiadać do pewnych aut to nie będziecie mieli żadnych problemów.

 • pedrag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 14:12 ~pedrag

  Bardziej problem twki w tym, że kantują gdzie popadnie. Już zrobiono mnie tyle razy, że... ale też sam ponoszę winę. Z drugiej strony jakoś Eco-car nie robi mnie w konia, niezależnie od tego, w jakim stanie wracam z imprezy ;/

 • margot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 10:24 ~margot

  Co do Eco-car - są ok. Kilka razy jechałem, nie było się o co czepiać. Na tle innych korporacji mają lepsze auta. No i na pewno plus za opcję płatności kartą, dla mnie to duże ułatwienie. A ogólnie z taksówkami różnie bywa, zależy na kogo się trafi.

 • kangos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2014 14:17 ~kangos

  Może nie co czwarta, ale problem jest, podobnie jak ze standardem taksówek. Wiem, że Ecocar ma nowe taksówki, ale 90% wszystkich korporacji w mieście to stare auta, nie branży nie mają kasy na rozwój, tak na prawdę zmiany na lepsze widać tylko w wybranych korporacjach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »