Informacje

01.07.2011 08:46 OPÓŹNIENIA POCIĄGÓW PODMIEJSKICH

"Ciężki dzień" na kolei
Dwie awarie i opóźnienia

SERWISY:

 

Kolejarze walczą ze skutkami dwóch awarii. W Mińsku zawiodły komputery, a pod Pruszkowem - sieć trakcyjna. Na obu kierunkach są opóźnienia.

Przez godziną 8.00 między stacjami Pruszków i Włochy doszło do awarii. – Dokładnie chodzi o obniżenie sieci trakcyjnej - informuje Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe. – Musieliśmy zamknąć 4 tor. Pociągi podmiejskie kursowały wahadłowo torem numer 3 - dodaje.

Awaria została usunięta o 8.45.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Brak zasilania

Wcześniej do awarii doszło również w Mińsku Mazowieckim. O zablokowanym ruchu pociągów między Warszawą a Siedlcami poinformowali nas internauci - Kolejny raz awaria, my stoimy już ponad godzinę, a przed nami pociągi, które stoją już kilka godzin - alarmował reporter Kontaktu 24.

– Faktycznie mamy informację o bardzo poważnej awarii. O 6.15 padło zasilanie w lokalnym centrum sterowania w Mińsku Mazowieckim, co uniemożliwiło jazdę pociągów przez stację Miłosna. Na miejsce pojechali monterzy - wyjaśnił Telecki. – Ok. 8.35 awaria została usunięta. Trzeba liczyć się z dużymi opóźnieniami pociągów. Pasażerowie niestety do południa będą odczuwali skutki awarii- dodaje.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 19:31 ~agent_J

  Co to za jeden uprawia codziennie swoją radosną twórczość w przejściu podziemnym na dworcu w Piastowie ? Współczuję sprzątaczkom, że muszą tego słuchać.

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 14:42 ~acomitam

  ocho, ktoś tu sugeruje, że mieszkańcy podwarszawskich miejscowości zaniżają stawki płacowe w stolicy... coż inteligencją nie grzeszy taka osoba. Pracownik z Milanówka, Grodziska czy Mińska pracuje za takie same stawki co "(pseudo)rodowici warszawiacy" i często dojeżdzają szybciej do pracy niż mieszkaćy Warszawy pociągiem z Milanówka to tylko 30 min (no chyba że się coś rozkraczy), a dojedż tak z Bemowa, Targówka, Tarchomina czy Białołęki (w końcu to też jest Warszawa, a jedzie się do centrum z godzinę)

 • awaria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 14:37 ~awaria

  ale z was debile
  w nagłówku jest napisane "Kolejarze walczą ze skutkami dwóch awarii. W Mińsku zawiodły komputery, a pod Pruszkowem - sieć trakcyjna." Wg. tego jasne jest, że do awarii doszło pod Pruszkowem, a kto jeździ na tej linii wie, że rozjazdy kolejowe są za Pruszkowem (w kierunku Grodziska) i za Włochami (w kierunku Zachodniej), dlatego piszą, że do awarii doszło na linii między Pruszkowem a |Włochami, kogo obchodzi czy awaria była w Piastowie czy w Ursusie, obojętnie gdzie na tej trasie coś się rozkraczy lub siądzie to pociągi na odcinku Pruszków-Włochy i tak będą kursowały cyklicznie po jednym torze... czy z wystawiajacych te kometarze w ogóle ktoś jeździ koleją?

 • :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 13:49 ~:)

  A ja tam się dobrze bawiłam:) I znajomych można spotkać, kawki się napić... Szkoda tylko, że przed południem i do roboty bo i piwko by się zapodało:)
  A robota nie zając...:)
  Choć gdyby to się zdarzyło wczoraj, to w innym tonie by był mój komentarz:)
  Tymczasem - oby w drugą stronę było równie wesoło:)

 • Franciszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 13:17 ~Franciszek

  dziękuję antracyt
  przywróciłeś mi wiarę w ludzi
  już myślałem, że żaden prawdziwy Warszawiak mieszkający od pokoleń na Tarchominie lub Ursynowie nie karze bidocie wracać na wieś do Milanówka , Sulejówka czy innych takich

  dziękuje

 • mgr czepialski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 12:53 ~mgr czepialski

  Między stacjami Pruszków i Włochy są jeszcze stacje Piastów i Ursus. Równie dobrze mogliby powiedzieć między Białystokiem a Łodzią....

 • grodziszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 12:38 ~grodziszczanin

  Ja już dawno temu przestałem korzystać z usług naszej kochanej Kolei Mazowieckiej - jestem z Grodziska Maz. mieszkam tuż przy samej stacji i aż żal mi tych wszystkich pasażerów gdy słyszę że pociąg do Skierniewic czy W-wy Wsch. przyjedzie z opóźnieniem około...<tu wstaw dowolny czas>...i tak jest niemal codziennie, a to jakiś pociąg opóźni się 15 min, a to pół godziny... i za takie atrakcje trzeba bulic kupe forsy za bilety!!!

  Jak już musze jechać do wawy to albo samochodem poza szczytem, albo WKDką - może i jest stara, trzęsie się na wszystkie strony i jedzie dłużej z Grodz.Maz. do W-wy niż KM, ale i bilet jest tańszy a do0 tego ze 100% pewnością wiem, że kolejka odjedzie o czasie i na czas dojedzie na miejsce

  PKP ciągle mysli, że ma monopol na przewóz ludzi, ale zapominają że pasażerowie znajdą jakąś alternatywę. Ciekawe kiedy pojawi się jakaś konkurencja - prywatne firmy zagraniczna - wtedy by PKP walczyło o klientów

  Zaznacze, że pracuje i mieszkam w Grodzisku Mazowieckim, ale do Warszawy jeżdżę dość często (zakupy, rozrywka, imprezy itp.) i wolę jechać wszystkim byle nie KM!

 • wkur...ony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 12:28 ~wkur...ony

  To wszystko to wina pasażerów bo gdyby nie jeździli pociągami to te nie musiałyby kursować i nie byłoby awarii.
  A minister Grabarczyk od spółka ma się dobrze.

 • wujek dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 12:02 ~wujek dobra rada

  lata zaniedbań a wszędzie kolesie Grabarczyka

 • bzium

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 11:53 ~bzium

  Dzisiejsze atrakcje sponsoruje Kolej!
  Ponieważ kolej dba o swoich klientów nie może ich pozbawić codziennej porcji adrenaliny.
  :)

  A niech ich piekło pochłonie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »