Informacje

09.12.2016 10:31 będą kary administracyjne

Ciężarówki na cenzurowanym.
Do patroli policji i ITD dołącza ZDM

SERWISY:

- Jako zarządca drogi mamy prawo kontrolować wjeżdżające do miasta ciężarówki - mówi Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. ZDM poinformował właśnie, że jego pracownicy dołączą do patroli policyjnych i Inspekcji Transportu Drogowego, które sprawdzają czy samochody ciężarowe nie są przeładowane.

- ITD oraz policja działają na terenie całej Polski. Wystąpiliśmy z inicjatywą, żeby przeprowadzać więcej kontroli w Warszawie. Dlatego Rada Warszawy zdecydowała, że takie zadanie zostanie dodane do naszego zakresu obowiązków. Pozwoliło to na zakup sprzętu i przeszkolenie ludzi - wyjaśnia Pieńkos.

O planach drogowców pisaliśmy już w maju. Ważeniem ciężarówek zajmować się będą specjalnie przeszkolone zespoły, które zostaną wyposażone w zestawy przenośnych wag samochodowych.

Sprawdzenie ciężarówek odbywać się będzie w przeznaczonych do tego miejscach. Między innymi przy ulicach: Łopuszańskiej, Przyczółkowej, Wóycickiego, Połczyńskiej i w alei Krakowskiej.

Policjanci będą mogli jednak zatrzymać samochody ciężarowe na dowolnej ulicy i skierować je do jednego z punktów kontroli.

Kiedy okaże się, że ciężarówka przekracza dopuszczalną masę, kontrolujący będą mogli nałożyć karę administracyjną na przewoźnika.

- W wysokości od 500 złotych do 15 tysięcy zł. Dodatkowo policja będzie karać kierowców mandatami za ewentualne wykroczenia - precyzuje Pieńkos.

Dopuszczalny nacisk na pojedynczą oś napędową pojazdów jest narzucony przez przepisy prawa. Na krajowych drogach publicznych wynosi maksymalnie 11,5 tony. W przypadku dróg wojewódzkich i powiatowych w granicach stolicy jest to osiem ton. W przypadku przekroczenia tej normy nakładana jest kara.

"Ciężarówki niszczą drogi"

"Przeładowane ciężarówki niszczą nasze drogi – jeden taki pojazd może uszkodzić nawierzchnię bardziej, niż wszystkie pojazdy osobowe jadące tą ulicą w ciągu tygodnia. Ograniczając to zjawisko oszczędzamy na remontach, a zebrane w ten sposób środki możemy przeznaczyć na inwestycje" - pisze w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

Na terenie całego miasta obowiązuje strefa ograniczeń w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. Wprowadzona została w 2006 roku. Jak podaje ZDM, codziennie do Warszawy wjeżdża i wyjeżdża blisko 800 tys. pojazdów.

md

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • grgregt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2017 11:23 ~grgregt

  i dlatego ładują do pełna aż się ulewa no może 1, 2 pióra wolne Betoniarnie są w Warszawce nie na obrzeżach wywożą beton z miasta a nie do miasta

 • fgrgrt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2017 20:19 ~fgrgrt

  Jak bedą kontrolować jak ITD to nic z tego nie będzie wywrotki na kiperku 40 ton betoniarki po 10 12 metrów betonu kontrole trzeba zacząć od centrum miasta po krańce betoniarnie są w miescie nie na obrzeżach
  ~fvfvf
  2017-01-26 20:11:56 kontrolowac 4 oski na wyjezdzie z miasta i gruchy wtedy mają towar na pace do miasta na pusto

 • feefef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2017 10:28 ~feefef

  ~ucho
  2017-01-24 21:46:27 przez ZDM odbywa się w obecności funkcjonariusza policji. Ma on uprawnienia do ukarania kierowcy mandatem za ewentualne wykroczenia. Stanowiska kontrolne znajdują się na ulicach: Łopuszańskiej, Przyczółkowej, K. Wóycickiego, Połczyńskiej i w al. Krakowskiej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń naruszenia prawa, policja może jednak zatrzymać kierowcę w dowolnym miejscu Warszawy i nakazać mu przejazd na stanowisko kontrolne.
  Syta, Pożarowa, Zawodzie, Plytowa, Mszczonowska, Księżnej Anny kierowcy np na Betonomieszarkach mają 2 WZ na drogę 7 lub 8 metrów betonu 2 WZ schowana, tak samo wywrotki, patelnie Bącćie CZUJNI
  ~vefveffe
  2017-01-26 10:14:16 Łęgi MD beton

 • Cycu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2016 11:06 ~Cycu

  A co z ciężarówkami z budów??? Przy budowie jednego bloku wszystkie ulice wyglądają jakby była IIWŚ a nawierzchnia zdemolowana i spękana fest. Czy za to też sie wezmą?

 • antyTIR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 22:41 ~antyTIR

  BARDZO DOBRZE!!!!!! Walić mandaty wszystkim cwaniakom w ciężarówkach. Szczególnie tym ze wschodu

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 21:08 ~kok


  Jan~Jan

  do wielu stolic europejskich, jest zakazany wjazd do miast przez wysokotonowe pojazdy. Na obzerzach miast, sa punkty przeladunkowe, do mniejszych ciezarowek. A te tak nie niszcza drog.
  ddd~ddd

  ... i są obwodnice, pozwalające ominąć miasta.

  Yhm, i zarówno zakaz jak i obwodnice są w Warszawie. Dlatego właśnie kontrolują.

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 20:42 ~benek

  Ciekawe kiedy parkowanie na chodnikach skontrolują, bo niszczy szybciej chdoniki niż ciężarówki jezdnie.

 • papa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 19:17 ~papa

  kontroluja w samym centrum idioci w godzinach szczytu na Lopuszanskiej

 • ddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 18:51 ~ddd

  Jan~Jan

  do wielu stolic europejskich, jest zakazany wjazd do miast przez wysokotonowe pojazdy. Na obzerzach miast, sa punkty przeladunkowe, do mniejszych ciezarowek. A te tak nie niszcza drog.

  ... i są obwodnice, pozwalające ominąć miasta.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2016 18:24 ~Jan

  do wielu stolic europejskich, jest zakazany wjazd do miast przez wysokotonowe pojazdy. Na obzerzach miast, sa punkty przeladunkowe, do mniejszych ciezarowek. A te tak nie niszcza drog.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »