Informacje

24.11.2010 14:47 Ogrzewanie w komunikacji

Ciepły guzik (nie zawsze) działa

SERWISY:

Kierowcy autobusów i tramwajów wyposażonych w tzw. ciepły guzik nie powinni otwierać drzwi gdy żaden z pasażerów nie wsiada i nie wysiada z pojazdu. Niestety, jak donoszą nam internauci, wciąż nie wszyscy  o tym pamiętają.

O komentarz poprosiliśmy Igora Krajnowa, rzecznika Zarządu Transportu Miejskiego:

- Ciepły guzik obowiązuje we wszystkich pojazdach wyposażonych w przyciski od początku listopada. Jeśli widzimy, że kierowca nie stosuje się do tych przepisów, pasażerowie powinni nam zgłaszać takie przypadki - mówi Igor Krajnow. - W autobusach z klimatyzacją drzwi przez cały rok otwierane są tylko wtedy, gdy pasażer naciśnie przycisk - dodaje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mateusz, Kabaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 21:57 ~Mateusz, Kabaty

  Ja jechałem dziś tramwajem linii 8, niestety w pierwszym wagonie dwa przyciski otwierania drzwi nie działały. Pan stojący koło mnie nie wysiadł na przystanku, na którym miał wysiąść, bo przycisnął przycisk i drzwi się nie otworzyły. Był to przystanek "MOST PONIATOWSKIEGO". Musiał jechać do najbliższego przystanku czyli "RONDO WASZYNGTONA" i przesiąść się do tramwaju w kierunku centrum!

 • kierman R5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2010 18:42 ~kierman R5

  "niecierpliwy" kontrolka żądania jest JEDNA, i nie wiadomo "na których drzwiach" naciśnięto na żądanie. To tyle w tej kwestii. Natomiast używania "przyzwolenie" wiąże się z tym ,że jak pasażerowie,otworzą sobie wszystkie drzwi to NIE MA MOŻLIWOŚCI zamknąć je pojedyńczo,funkcja ta blokuje taką możliwość. No i wtedy wietrzy się cały wóz, czeka się wtedy jak wszystko co się kłębi w jednych drzwiach się upcha.Jestem przeciw używania tego ustrojstwa.Chyba że jest to 4:00 i nie ma nikogo na przystanku,lub nikt nie wysiada.No jest jeszcze jedna wada tego bo jak pasażer otworzy sobie drzwi sam to BĘDĄ OTWARTE do momentu kiedy kierowca /motorowy sam nie zamknie. To może pasażerowie będą sami prowadzić autobusy i tramwaje jak chcą tak sobie sami otwierać drzwi?

 • kireman R5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2010 18:39 ~kireman R5

  "niecierpliwy" kontrolka żądania jest JEDNA, i nie wiadomo "na których drzwiach" naciśnięto na żądanie. To tyle w tej kwestii. Natomiast używania "przyzwolenie" wiąże się z tym ,że jak pasażerowie,otworzą sobie wszystkie drzwi to NIE MA MOŻLIWOŚCI zamknąć je pojedyńczo,funkcja ta blokuje taką możliwość. No i wtedy wietrzy się cały wóz, czeka się wtedy jak wszystko co się kłębi w jednych drzwiach się upcha.Jestem przeciw używania tego ustrojstwa.Chyba że jest to 4:00 i nie ma nikogo na przystanku,lub nikt nie wysiada.No jest jeszcze jedna wada tego bo jak pasażer otworzy sobie drzwi sam to BĘDĄ OTWARTE do momentu kiedy kierowca /motorowy sam nie zamknie.

 • Krakus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 19:26 ~Krakus

  W Krakowie to norma, tam gdzie nie ma fotokomórek to nic nowego. Otworzy zbiorczo i go wali to że jest zimno bo ma ciepło w kabinie!

 • maciejo50

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 22:22 ~maciejo50

  "warszawianka" zgadzam się z Tobą w 100%

 • O.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 09:26 ~O.

  Zgadzam się z przedmówcą. Ludziom nic nie dogodzi...Nawet jakby złote klamki zamontować, to też byłoby źle...Naprawde nie macie czym sie zajmować? Mrozów aż takich jeszcze nie ma. A 5 st. na plusie to jeszcze nie mróz. Więc jak wpadnie troche świeższego powietrza i przewietrzy smrody tramwajowe, to nikt nie umrze!! Także "Szeregowy- mieszkańcu Ursynowa"- nie przesadzaj- siarczystych mrozów nie ma więc nie rób afery....

 • głos-rozsądku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 08:42 ~głos-rozsądku

  I bardzo dobrze, że wszystkie drzwi się otwierają na przystankach, to przynajmniej trochę świeżego powietrza wleci, bo smród taki w komunikacji miejskiej, że szok, a jak nie daj Boże ktoś uchyli choć trochę okno, bo się nie da wytrzymać, to od razu wszyscy chcą go zabić wzrokiem. Ludzie, trochę więcej pokory i respektowania zasad współżycia społecznego!

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 08:17 ~pasażer

  Poza guzikiem, warto również poruszyć temat klimatyzacji w autobusach i tramwajach. To co się dzieje teraz to jakiś koszmar, zwłaszcza w zatłoczonych środkach transportu miejskiego.
  Czasami odnoszę wrażenie, że motorniczy/kierowcy nie za bardzo wiedzą sterować taką klimatyzacją....no chyba, że nie się nie steruje.

 • Kierowca R-1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 08:12 ~Kierowca R-1

  Od kilku miesięcy nie mam możliwości naprawy 3 drzwi w Solarisie U18 W czasie akcji "CK" pasażer otiera drzwi przyciskiem a one po 3-4 sekundach same się zamykają. IOle to już uwag słyszałem jaki to ja jestem chamski. I jak mam się ludziom tłumaczyć ? Warsztat nie potrafi sobie dać rady z drzwiami?

 • Kierowca R-5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 00:42 ~Kierowca R-5

  Czytając te wszystkie komentarze, nasuwa się tylko jeden wniosek - wszystkim się nie dogodzi. Za zimno, za ciepło, za szybko, za wolno, za... Jesteśmy społeczeństwem bardzo roszczeniowym. A dlaczego tak jest? Ano dlatego, że w bardzo szybkim czasie wyszliśmy z ciemnoty i zacofania, a teraz to chcemy żeby autobus czy tramwaj podjeżdżał pod naszą klatkę, a kierowca rozkładał nam czerwony dywan. Owszem, są kierowcy, których chamstwo nie zna granic (osobiście znam kilku takich), ale są też tacy, którzy naprawdę chcą pomóc i nie mają złych zamiarów.Miejmy trochę pokory do życia i szacunku dla siebie na wzajem, czego sobie i Wam wszystkim życzę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »