Informacje

08.12.2010 13:46 Co zrobi prezydent miasta?

Chodniki wciąż zasypane

Po poniedziałkowym "Miejskim Reporterze" internauci wciąż przysyłają nam zdjęcia zasypanych śniegiem chodników. W wielu miejscach w mieście "ziemia niczyja" wciąż jest nieodśnieżona.

Najnowsze przykłady zasypanego chodnika nadesłała Bożena Jakóbczyk i Paweł Ceranowicz:

 

Wyjątkowa aktywność internautów to m.in. efekt poniedziałkowego "Miejskiego Reportera". Igor Sokołowski wspólnie z zaproszonymi radnymi próbował ustalić, która z miejskich instytucji powinna wyegzekwować to, by chodniki nie były jednak zasypane.

 

Straż Miejska zapuka do burmistrza?

Za odśnieżanie chodników, ulic i dachów odpowiada adminstrator terenu, na którym się one znajdują. W mieście nietrudno więc o przykład miejsc odśnieżonych jedynie "do miedzy" - linia śniegu wyraźnie wyznacza teren innego zarządcy.

Kto nie odśnieży swojego terenu, musi się liczyć z mandatem. Problem w tym, że wiele takich zasypanych chodników należ do dzielnic. Urzędnicy często nie czują się w obowiązku, by zadabać o odśnieżanie swoich terenów, co mocno irytuje wielu warszawiaków.

Kto zmusi dzielnice do działania

Kto może i kto powinien zmusić władze dzielnic do działania, próbował ustalić Igor Sokołowski. Długo próbował wydobyć taką deklarację od zaproszonych do programu radnych: Zofi Trębickiej z PO i Olgi Johan z PiS.

- Czy strażnicy miejscy powinni się zgłaszać z mandatami do poszczególnych burmistrzów? - podparł się propozycją często zgłaszaną żartobliwie przez naszych telewidzów. Radnym również trudno było ją potraktować poważnie, ale wątpliwości nie miały:
- Trzeba to egzekwować! Jeśli to należy do zadań burmistrza, to ma on obowiązek to wykonać -  przekonywała Zofia Trębicka.
- Ale kto ma egzekwować?  Kto go powinien dopilnować? - dopytywał dziennikarz.
- Pani prezydent - przyznał w końcu zgodnie obydwie radne.

Rzecznik ratusza, Tomasz Andryszczyk obiecał w środę rozmowie z tvnwarszawa.pl, że ustali, czy miasto ma jakiś pomysł na to by wyegzekwować odśnieżanie i czy dzielnice, które tego zaniedbają muszą się liczyć z karami.

Internauci piszą

Wkrótce po programie internauci zaczęli umieszczać w tvnwarszawa.pl i nadsyłać na warszawa@tvn.pl informacje o nieodśnieżonych chodnikach. 

Jeśli w Twojej okolicy również zapomniano o odśnieżeniu chodnika lub usunięciu sopli, możesz to sfotografować i umieścić informację w tvnwarszawa.pl. Wystarczy dołączyć artykuł korzystając z linka "DODAJ" umieszczonego tuż pod tekstem.

Każdą informację opatrzoną zdjęciem przekażemy służbom miejskim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 21:20 ~asd

  Bez przesady, jest zima i nie wszystko trzeba odsnieżać. Zwłaszcza jeśli nikt nie chodzi, o czym świadczy na przykład jedno ze zdjęć.
  Na świętokrzyskiej od wielu lat Szpital Dziecięcy nie zawraca sobie głowy odśnieżaniem chodnika (choć miesjca parkingowe wyczyszczone do ostaniego płatka), a ludzie jakoś sobie dają radę.
  Chociaż czasem trafiają się jakieś chamy, które upierają się iść obok siebie, podczas gdy ścieżka mieści dwie osoby...

 • patrycja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 17:58 ~patrycja

  hej!
  zostalam dluzej w pracy i poszlam po cos do jedzenia..

  i uwaga : idąc ulicą złotą do marcpola poślizgnęłam się, bo : panuje tam potocznie nazwana "Szklanka" . weźcie sie do roboty bo bediecie odszkodowania wyplacac, drogowcy ... ( nadawlaibyscie sie ze swoja sklonością do pracy na pustynię)

 • eM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 17:23 ~eM

  Ulice są odśnieżone a chodniki zasypane albo odśnieżone tylko na 80 cm. OBIBOKI!!!

 • br

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:54 ~br

  Dramat, po prostu dramat ...
  A najwiekszy dramat to sa te skargi i lamenty skrzywdzonych mieszkancow.
  Ciekawe, czy mieszkancy danego rejonu miasta zwracali sie do zarzadcow terenu o uprzatniecie sniegu, czy raczej wola zglosic "afere" do mediow?
  A poza tym przyznam, ze milo mi sie chodzi od czasu do czasu po chodniku, na ktorym zalega snieg. Jesli jest ubity - tym lepiej. Taki to urok tej pory roku.

 • hv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:14 ~hv

  O ja Cie we Wrocławiu to odśnieżone, Warszawa się chowa. lol

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:13 ~r

  HaHaHa pani prezydent ma pilnować phi. Gratulacje dla reportera.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:08 ~Nieciej

  @~POklaski
  "Ale o co chodzi? Ponad 50% osób głosujących w Warszawie wybrało ponownie PO, które rządziło przez ostatnie 4 lata - rok temu było tak samo, w tym z góry..."
  Gdyby wygrało PiS byłoby lepiej? Kasa z nieba nie spadnie tylko z powodu wygranej innej partii niż PO. Tak krawiec kraje jak materii staje i proszę nie mydlić ludziom oczu jakie to PO jest złe a jakie inne partie (w tym te, które już wcześniej rozmaite wybory wygrywały i nic dobrego z tego nie wynikało) są dobre... PiS już miał swoje 5 minut zarówno w Warszawie jak i w rządzie, a dobrego w sumie było wówczas znacznie mniej niż jest teraz (tylko śnieżyc za PiS-u nie było co kilka dni, ale na to ludzie wpływu jeszcze za bardzo nie mają, więc nie zależy to od składu i pochodzenia partyjnego ekipy rządzącej).

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:01 ~greg

  przecież Bufetowa ostatnio powiedziała, że śnieg jest tam gdzie pada. Więc nie jest to wina miasta, że na ulicach leży śnieg.

 • v

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 16:01 ~v

  ~hehe - urzędasy będą wykonywać swoja pracę dobrze i sprawnie jeśli będą fundusze na odśnieżanie wszystkich chodników w mieście. tak sie składa że takich pieniędzy nie ma i trzeba dopasować zakres prac do kwoty jaką miasto posiada.

 • sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 15:20 ~sławek

  @hehe inna sprawa, że ponad połowa ludzi mieszkających w Warszawie płaci podatki w Lublinie, Giżycku czy innym Nowym Mieście nad Pilicą...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »