Informacje

14.01.2019 07:32 rozbita grupa przestępcza

"Chemicy", "dilerzy"
i kilogramy narkotyków

SERWISY:

Setki kilogramów amfetaminy i hektolitry półproduktów mogli wytworzyć członkowie gangu rozpracowanego przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Na celowniku funkcjonariuszy znalazło się 15 osób, wśród nich domniemany szef grupy, "chemicy" i "dilerzy".

Z ustaleń CBŚP z Kielc i mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej wynika, że członkowie grupy mogli nawet przez kilkanaście lat produkować amfetaminę i BMK, czyli półprodukt narkotyku. Substancje te trafiały na czarny rynek do kilku województw w Polsce.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją amfetaminy, trwa od lipca 2017 roku. Prowadzi je Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Kielcach CBŚP, a nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Funkcjonariusze ustalili, że grupa mogła działać od 2004 roku do lipca 2017 roku na terenie województw mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W tym czasie jej członkowie mogli wyprodukować setki kilogramów siarczanu amfetaminy i około 200 litrów prekursora do produkcji amfetaminy - BMK.

Każdy miał swoje zadania

Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że w grupie występował ścisły podział ról. Według śledczych jedna z osób zorganizowała rozpoczęcie produkcji, "chemicy" zajmowali się produkcją amfetaminy i BMK oraz ulepszaniem sposobów jej wytwarzania, a nawet skracaniem tak zwanych cyklów produkcyjnych. Pozostałe osoby odpowiedzialne były za znalezienie miejsc, w których można było prowadzić produkcję oraz zajmowali się sprzedażą wyprodukowanych substancji.

W minionym tygodniu policjanci z Zarządów CBŚP w Kielcach, Warszawie i w Katowicach przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego i śląskiego. Wówczas to zatrzymano dwanaście osób i przeszukano ich mieszkania. Kolejne trzy osoby zostały doprowadzone z zakładów karnych, gdzie przebywają w związku z popełnieniem innych przestępstw. Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie przedstawił jednemu podejrzanemu zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się produkcją amfetaminy i prekursora w postaci BMK.

Trzy osoby są podejrzane o udział w grupie przestępczej. Pozostałym przedstawiono między innymi zarzuty produkcji, udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i prekursora w postaci BMK. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec sześciu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Pięć osób zostało objętych dozorem policyjnym.

Zobacz materiały o wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP:


mś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »