Informacje

14.08.2018 17:59 Jan Śpiewak na "patelni"

Chciał rozmawiać o klimacie. Kontrkandydaci nie przyszli

SERWISY:


Cykl spotkań z mieszkańcami, przedstawianie kolejnych elementów programu wyborczego oraz intensywna kampania bezpośrednia - to plan porozumienia Wygra Warszawa na rozpoczętą we wtorek kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi w stolicy przedstawiony przez lidera porozumienia Jana Śpiewaka.

- My chcemy dyskutować o przyszłości Warszawy. Mamy spójną, nowoczesną wizję dla Warszawy. Warszawy dla ludzi - oświadczył Jan Śpiewak, który jest kandydatem na prezydenta stolicy popieranym przez koalicję czterech ugrupowań: kierowanego przez siebie stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, Partii Razem, Inicjatywy Polskiej oraz Zielonych.

25 sierpnia - inauguracja kampanii

Na wtorkowej konferencji prasowej zwołanej na tzw. patelni przy wejściu na stację metra Centrum lider Śpiewak poinformował, że w ramach kampanii porozumienie Wygra Warszawa planuje m.in. cykl spotkań z mieszkańcami, który zacznie się w drugiej połowie tygodnia, a także przedstawianie kolejnych elementów programu dla stolicy. Oficjalna inauguracja kampanii nastąpi w sobotę 25 sierpnia.

Zapowiedział także "bardzo intensywną kampanię bezpośrednią" prowadzoną "na ulicach, na klatkach schodowych, na placach". Jak mówił Śpiewak, jest ona konieczna, ponieważ w konkurencji z PO i PiS "my mamy wizję, a oni telewizję". Dodał, że hasło wyborcze i nazwa utworzonego przez porozumienie komitetu zostanie przedstawiona po jego oficjalnej rejestracji.

Rzecznik porozumienia Wygra Warszawa Sebastian Liszka oświadczył z kolei, że oprócz kandydatury Śpiewaka na prezydenta stolicy koalicja wystawi też w wyborach pełne listy do rad dzielnic i do rady miasta. Jak zaznaczył, program porozumienia będzie "najbardziej progresywną i śmiałą wizją zmian dla stolicy".

Jego priorytetami mają być m.in. uruchomienie wielkiego programu budowy tanich mieszkań na wynajem, wsparcie osób starszych, rozliczenie afery reprywatyzacyjnej, rozwój usług publicznych oraz obniżenie kosztów życia w mieście.

Chciał rozmawiać o upale

Śpiewak mówił też na konferencji o problematyce zmian klimatycznych, która miała być przedmiotem debaty, a do udziału w której zaprosił kandydatów na prezydenta stolicy popieranych przez PO i PiS, Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego.

Trzaskowski i Jaki nie przyjęli jednak zaproszenia do dyskusji - ich współpracownicy wskazali w rozmowie z PAP na fakt, że zaproszenia zostały wystosowane przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej.

- Będę debatował o wszystkich problemach Warszawy, pogoda nie jest najważniejszym z nich, jestem o tym przekonany - skomentował dla Radia Warszawa Patryk Jaki.

Lider Wolnego Miasta Warszawy zapowiedział, że mimo to będzie zapraszał kontrkandydatów do kolejnych debat programowych, "również być może w szerszym składzie", i zapewnił, że jest gotowy stanąć ze swoimi kontrkandydatami do "każdej debaty, na każdy temat".

Zaznaczył też, że zmiany klimatu, które miały być przedmiotem debaty, to "jeden z najważniejszych tematów, który stoi dzisiaj przed Polską, przed Unią Europejską i całym światem". Jak dodał, Wygra Warszawa proponuje w sprawie odpowiedzi miasta na zmiany klimatu "konkrety", m.in. stworzenie na terenie placu Defilad Warszawskiego Parku Centralnego, a także parków centralnych w każdej dzielnicy. Śpiewak chce też zasadzenia w stolicy miliona drzew w ciągu najbliższych 10 lat oraz zwiększenia liczby miejskich poidełek.

Natomiast kandydatka na wiceprezydentkę Dagmara Misztela (Zieloni) opowiedziała się za wprowadzeniem darmowych przejazdów komunikacją miejską w bardzo upalne dni oraz za programem budowy samowystarczalności energetycznej Warszawy, m.in. poprzez szersze stosowanie paneli fotowoltaicznych umieszczanych na dachach stołecznych budynków.

PAP/kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 08:30 ~tola

  a ja bede glosowac na Spiewaka.
  Podoba mi sie program zazielenienia Warszawy.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 07:07 ~warszawiak

  Czy nic nie znaczący kandydat ma szansę na wygraną ??? Czy raczej na śmiech czy politowanie ???

 • czuwaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 18:38 ~czuwaj

  Tatko też niezły numer...

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 14:16 ~Braciszek Tuck

  w znakomitym filmie "jeśli dziś jest wtorek, to jesteśmy w Belgii" cytowane jest hasło - powiedzmy, że wypowiedziano wojnę... i nikt nie przyszedł". Jak ulał pasuje do tej sytuacji ;-)

 • tak tak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 11:28 ~tak tak

  cedrus~cedrus

  Śpiewak był skazany za przywłaszczenie pieniędzy własnej fundacji. Pewnie nie może już spać na myśl o budżecie Warszawy ;)


  To brat Jasia, ten od Kidprotect. Natomiast Jasiu himself:) bez zenady przyjął od HGW działeczkę z domkiem na Jazdowie na osiedlowy klubik młodzieży eskimoskiej. W tym celu HGW musiała opróznic substancję mieszkaniowa z dotychczasowego najemcy komunalnego.

 • warszawiaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 09:03 ~warszawiaczka

  niech się Śpiewak lepiej rozliczy i wyjaśni z tych wszystkich numerów, które odwalił w swojej fundacji i ze środowiskami młodzieżówek żydowskich - tam nie wszystko było przejrzyste. Dlaczego? wiadomo - nie na darmo wcześniej Śpiewak robił polityczne interesy z HGW

 • roman czernichowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 08:59 ~roman…

  ze Śpiewakiem nikt inteligentny rozmawiał nie bedzie, bo to wstyd

 • muron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 08:48 ~muron

  jaki pomysł na debate, taka i frekfencja. W zyciu wiekszy oszolom nie probowal starrtowac na prezydenta Wawy i nikt wczesniej sie tak nie blaznil

 • blazen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 08:45 ~blazen

  no jak już Śpiewak coś organizuje, to nie ma bata... haha... wszyscy mają go w... z tym krętaczem nikt dialogu nie pdodejmie

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 08:11 ~warszawiak

  Polacy mają już dość kolesiów PO i nie przyszli.
  W stolicy już wiadomo kto wygra - ma dużą przewagę i wiadomo że ma na imię Patryk.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »