Informacje

04.10.2011 12:35 wybory parlamentarne 2011

Chcesz głosować w Warszawie?
To ostatni dzwonek

SERWISY:

To już ostatni moment dla przyjezdnych, aby dopisać się do spisu wyborców w Warszawie. Termin mija we wtorek. Chętnych jest sporo, więc urzędy wydłużyły godziny pracy. Rejestrować można się do 19.00.

W związku z dużym zainteresowaniem wyborami, decyzją Ratusza, praca urzędów została przedłużona do godz. 19. Dopisać się do spisu wyborców można się osobiście w urzędzie lub poprzez platformę ePUAP.

Do 7 października w swoim urzędzie możemy natomiast pobrać zaświadczenie, które upoważni nas do głosowania poza miejscem zameldowania. Tego samego dnia upływa termin, w którym możemy zamedlować się w stolicy na stałe, żeby zagłosować w niedzielę w Warszawie.

Ponadto ratusz uruchomił serwis internetowy "sprawdź, gdzie zagłosujesz". Na specjalnej stronie, w krótkim formularzu on-line należy podać nr PESEL, imię i nazwisko, a dowiemy się, w której dokładnie obwodowej komisji wyborczej będzie można głosować. Dowiemy się również, czy nasz lokal wyborczy jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oto ważne dla wyborców terminy:

- do 4 października – wyborcy mieszkający bez stałego zameldowania mogą dopisać się do spisu wyborców.

- do 7 października – ostatni roboczy dzień przed wyborami – uzyskamy zaświadczenia o prawie do głosowania. Z takim dokumentem można głosować w dowolnie wybranej komisji wyborczej. Wnioski o zaświadczenie składamy w swojej dzielnicy osobiście lub przez upoważnioną osobę.

- do 7 października – osoby, które zameldują się na stałe będą mogły głosować w Warszawie.
Wszystkie te sprawy zrealizujemy w swojej dzielnicy.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 18:35 ~Hanka

  Formularz masakryczny. Jak po pół godzinie udało mi się przez niego przebrnąć, to okazało się, że nie ma urzędu, który mnie interesuje. Porażka! To się nagłosowałam :(

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 18:27 ~Paweł

  do tego który napisał , że ePUAP jest nie do przejścia dla zwykłego śmiertelnika. To jest dowód na to, że w tym państwie mieszkają sami debile. Najgłośniej krzyczycie, że trzeba wprowadzać innowacje a potem nie umiecie z tego korzystać. Żenada. Przecież na tej platformie najbardziej skomplikowaną czynnością jest klikanie więc nie wiem chyba powinieneś ustanowić sobie pełnomocnika który będzie załatwiał twoje sprawy. Bo niedługo się okaże że w Polsce przestanie się wprowadzać innowacyjne rozwiązania bo ludzie są za tępi i będę krzyczeć że za trudno.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 18:20 ~Kamil

  czemu polacy mają taką dziwną mentalność? czemu wszyscy jak jeden mąż czekają do ostatniej chwili? Zawsze ten sam problem. Składanie PIT w US pusto pusto pusto - ostatni dzień kolejka 100 kilometrowa. Czemu ludzi ni9e składaliście wniosków tydzień temu? wszyscy uderzyli dzisiaj w ostatni dzień. Żenada - taka mentalność naszego narodu.
  Ja złożyłem wniosek tydzień temu - w mojej kolejce byłem osamotniony bo nie było nikogo więc od wejścia do urzędu do wyjścia minęło 1,5 minuty. Oczywiście ja wiem nikt nie ma czasu ale zwykle w ostatni dzień czas mają wszyscy. Ja pracuje studiuje czasami jak wyjde z domu o 5 rano wracam o 19 i też moge się zacząć głupio tłumaczyć.

 • swojak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 17:34 ~swojak

  urzędy czynne dziś do 19!!!! na Bielanach 1-2 osoby w kolejce, ok 5 okienek czynnych

 • RADIRUMI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 16:51 ~RADIRUMI

  PORAŻKA. Jacy informatycy pisali ten system. Chyba flanelowe czerwone koszule. 2 dzień próbuje dopisać się do spisu. Wiecznie jakieś protokoły, błędy, brak autoryzacji. Dziesiątki moich znajomych odpuściło dopisanie się przez ten system. Proszę nie dziwić się że frekwencja będzie kiepska.

 • marko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 16:07 ~marko

  BEMOWO !!!! HORROR !!
  Gośc ma racje,kolejka jak diabli wystarczyło by 1 okienko ekstra, ludzie rezygnują i wyrzucaja blankiety...

 • jarosja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 16:06 ~jarosja

  ja po 1,30 h walki na ePUAP rezygnuję...........jeden głos mniej a szansa dla PIS większa

 • ffff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 16:00 ~ffff

  wg strony podanej wyżej brak jest danych o wyborcy. Mimo że już jakiś tydzień temu złożyłem wniosek o dopisanie do spisu. Coś mi tu brzydko pachnie.

 • msaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 15:56 ~msaga

  do: Bartłomie... Hmm czy dobrze z tego zrozumiałam że WSZYSTKIE urzędy dzisiaj pracują do 19-tej? Jeśli nie, to faktycznie tak jak piszesz daruję sobie oddawanie głosu. Fakt, faktem że mogłam podjechać do urzędu wcześniej ale niestety musiałabym się zwalniać z pracy więc stwierdziałam że gra nie warta świeczki. Dlatego dzisiaj jak przeczytałam o tym internetowym sposobie to przez ponad godzinę próbowałam z nim walczyć ale stwierdziłam że sama tego nie przeskoczę. Do TVN Warszawa: Warto byłoby się przyjrzeć tej platformie - być może jakaś mądra redakcyjna głowa spróbowałaby z nią powalczyć i opisać to potem w artykule. Chętnie poczytam.

 • kot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 15:35 ~kot

  ten formularz to jakaś tragedia znowu wywalili nasze pieniądze w błoto, co z tego ze chce oddać głos w Warszawie jak nie ma na liście urzędu z Warszawy do którego mógł bym się dopisać. To takie polskie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »