Informacje

06.04.2012 09:35 "Takiego zdarzenia jeszcze nie było"

Chce 300 tysięcy złotych, bo ujawnili jego dane

SERWISY:

300 tysięcy złotych odszkodowania od miasta domaga się mieszkaniec Mokotowa, bo urzędnicy ujawnili jego dane osobowe - donosi "Życie Warszawy".

Pozew o odszkodowanie właśnie wpłynął do ratusza. Sprawa ma związek z interpelacją, jaką w marcu złożył jeden z radnych - Krystian Legierski.

Radny pytał o możliwość nadania prawa do lokalu komunalnego, w którym mężczyzna mieszkał razem ze swoim partnerem. Po śmierci partnera Zarząd Budynków Komunalnych nakazał mężczyźnie opuścić lokal i skierował sprawę do sądu.

Zażądał utajnienia

Jak pisze "ŻW" mężczyzna zażądał utajnienia wszystkich danych osobowych, bo nie chciał mieć problemów z sąsiadami. Mimo to w interpelacji, która zgodnie z prawem została opublikowana na stronie internetowej urzędu miasta, pojawiły się jego imię i nazwisko. W odpowiedzi na interpelacją są także pozostałe dane, m.in.: adres.

- Jestem zaskoczony. Ale pamiętam, że kiedyś ja sam na prośbę tego pana zwracałem się do Biura Rady Warszawy o zapikselowanie imienia i nazwiska. To należy już do urzędników - mówi w rozmowie z "ŻW" Legierski.

"To precedens"

W czwartek imię i nazwisko mężczyzny było już zakreślone. - Dostaliśmy właśnie pismo z ratusza z prośbą o ustosunkowanie się do pozwu tego pana. Moim zdaniem w naszym biurze wszystkie procedury ochrony danych osobowych zostały dochowane - poinformował "ŻW" Krzysztof Rożek, dyrektor Biura Rady Warszawy.

O całej sprawie nie chce wypowiadać się również wicedyrektor gabinetu prezydenta Jarosław Jóźwiak - To precedens. Takiego zdarzenia jeszcze nie było - powiedział ŻW.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2014 02:45 ~nick

  Dopiero teraz trafiłem na ten artykuł. Zaintrygował mnie komentarz. Zapewniam Was, że ten pan jest tak mocno "umocowany", że wszystko ujdzie mu na sucho. Wystarczy sobie poczytać o jego działaniach. Z oczywistych względów nie podam tu imienia i nazwiska. Niech zainteresowani odnajdą je na stronie ZGN Żoliborz. Niestety tak to jest, jak się zostaje wiceburmistrzem w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat...


  lilka~lilka

  Wspomniany Burmistrz jest teraz Dyrektorem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielicy Żoliborz. Czyli został w branży...
  ave jajko~ave jajko

  a gdzie miał pójść? :) to tak jak ze starszymi ludźmi - zapytaj się kim jest policjant > to taki sam Ch... jak milicjant, tylko w innym opakowaniu :) w różnych częściach kraju to słyszałem :)

 • Zgred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 11:15 ~Zgred

  Tylko 300 tysięcy? A niby dlaczego tylko tyle? Za rażące naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych, to Dyrektor urzędu na bruk, kierownik pionu z którego wyszła decyzja - także na bruk! Urzędnik piszący bezpośrednio decyzję do publikacji w internecie - BEZWZGLĘDNIE NA BRUK! Pion organizujący prawnie i administracyjnie pracę urzędu, za lekceważącą interpretację przepisów obowiązującego prawa dla urzędów polskich - do rozwiązania i pracowników tego działu także na bruk! I wszyscy wywaleni z pracy, sądowny zakaz dożywotniego podejmowania pracy w urzędach i jednostkach administracji publicznej!!
  Tylko bezwzględne zwolnienia z pracy bez możliwości przywrócenia, nauczą urzędników jak korzystać z internetu w którym ponoć poszukują przepisów prawa!

 • kliff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 01:10 ~kliff

  Odnowa polska ludowa urzednicy powinni ponosic odpowiedzalnosc za swoje czyny, koniec i kropka :)

 • pilec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 19:07 ~pilec

  MOKOTÓW - nic dodać nic ująć.DNO!

 • ave jajko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 23:08 ~ave jajko

  lilka~lilka

  Wspomniany Burmistrz jest teraz Dyrektorem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielicy Żoliborz. Czyli został w branży...

  a gdzie miał pójść? :) to tak jak ze starszymi ludźmi - zapytaj się kim jest policjant > to taki sam Ch... jak milicjant, tylko w innym opakowaniu :) w różnych częściach kraju to słyszałem :)

 • lilka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 17:45 ~lilka

  Wspomniany Burmistrz jest teraz Dyrektorem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielicy Żoliborz. Czyli został w branży...

 • MIESZKANIEC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 16:34 ~MIESZKANIEC

  URZĘDASY Z MOKOTOWA SZYKANOWALI MNIE NA FORACH.BYŁY BURMISTRZ OKOŃSKI ODMÓWIŁ MI POMOCY W DOCHODZIENIU MOICH PRAW.

 • Frajer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 13:45 ~Frajer

  Każdy ma prawo do prywatności. Jeżeli o to prosił i to oficjalnie pisemnie, urzędnicy mieli święty obowiązek zastosować się do prośby. Istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych. Jeżeli urzędnicy nie potrafią się do tego stosować, poszkodowany ma prawo wytoczyć im proces sądowy. Miasto musi zapłacić odszkodowanie, a potem powinno znaleźć winnego zaniedbania i wystawić mu rachunek. Prosta sprawa.

  Pozdrawiam.

 • mza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 12:30 ~mza

  to tak jak z dziewictwem, zawsze jest pierwszy raz.

 • kik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 12:22 ~kik

  jak chce czegos od miasta czyli z naszej kasy to nie ma tajnosci. to jakis bezsens

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »