Informacje

19.04.2011 07:42 uwagi do planu zagospodarowania

Chcą więcej bazaru na Banacha

SERWISY:

 

- Trzeba dokładnie określić, jaki rodzaj handlu będzie prowadzony na bazarze Banacha. Można także wydzielić trochę dodatkowego terenu obok hali targowej dla kupców – przekonują członkowie stowarzyszenia Ochocianie i zachęcają do podpisywania się pod uwagami dotyczącymi planu zagospodarowania tego terenu.

"Po dokładnym obejrzeniu projektu planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Opaczewskiej, rozmowach z projektantem i udziale w konsultacjach organizowanych przez Zarząd Dzielnicy Ochota postanowiliśmy przygotować swoją listę uwag" – piszą Ochocianie na swojej stronie.

PRZECZYTAJ WSZYSTKIE UWAGI

Najważniejsze z nich dotyczą przebudowy bazaru na Banacha. – Chcemy zdefiniować rodzaj handlu jaki ma być prowadzony tam w przyszłości. W planie powinno się jasno określić, że to będzie miejsce przeznaczone - tak samo jak teraz - na drobny handel, a nie na hipermarket – tłumaczy Ingeborga Janikowska-Lipszyc, radna Ochoty.

Dzielnica planuje wybudowanie tam bloków komunalnych z galerią handlową na parterze.  W nowym budynku ma być 200 pawilonów. W tej chwili na bazarze jest ich prawie cztery razy więcej.

Ochocianie apelują także o wydzielenie dodatkowego miejsca przeznaczonego na targ między LO im. Kołątaja a halami Banacha. Plan zagospodarowania przewiduje tam powstanie placu i jezdni.

Nie chcą przejść podziemnych

Radni zwracają także uwagę na kilka innych zapisów w planie, nie związanych z bazarem. –Niepokoi nas pomysł wybudowania przejść podziemnych pod ul. Grójecką na wysokości ul. Opaczewskiej. Nie chcemy spychać ludzi na siłę do podziemi – tłumaczy Janikowska-Lipszyc. Dlatego wśród uwag jest także apel o rezygnację z ich budowy.

Ochocianom nie podoba się również pomysł poprowadzenia ścieżki rowerowej środkiem parku Opaczewskiego.

– To wbrew wnioskom, które powstały po konsultacjach społecznych. Puszczenie rowerów środkiem parku, w którym często przebywają osoby starsze nie będzie komfortowe ani dla pieszych, ani dla rowerzystów – wyjaśnia Janikowska-Lipszyc i proponuje przesunięcie ścieżki brzegiem parku. – Można też się zastanowić nad wydzieleniem jej wzdłuż ulicy – dodaje.

Uwagi dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Opaczewskiej można składać do 6 maja w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego. PKiN, piętro 13, pokój 1349.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Damian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2012 22:56 ~Damian

  Byłem, widziałem bazar jest naprawdę dobry i warto tam zaglądać, tańszy niż inne no i czysto, bardzo dobre warunki dla kupujących i sprzedających i w niczym nie przypomina tamtej rozpaczy!!!!!! Czekam na dalsze porządki na Grójeckiej przy Banacha bo tam straszy!!!!! szkoda tamtych kupców nie mówiąc o nas, klientach i mieszkańcach Ochoty!!!!!

 • NONONO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 21:28 ~NONONO

  Od lipca jest NOWY BAZAR BANACHA na MAJEWSKIEGO i jest SUPER !!!!!! GRONKIEWICZ NASZA PREZYDENT dała na to pieniądze, az trudno uwierzyć ale to fakt

 • alek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 16:45 ~alek

  Ten bazar jest potrzebny , bo można tam kupić naprawdę świeże rzeczy , ale warunki higieniczne i socjalne to początki XX wieku.

 • dr.blumental

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 14:18 ~dr.blumental

  Niech jak najszybciej zamkną ten "bazar", który jest zbieraniną menelstwa, śmierdzących troli i handlu towarem nielegalnego pochodzenia!!!

 • architekt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 13:21 ~architekt

  Oby ten projekt JEMSów powstał jak najszybciej, dość tego syfu i menelstwa!

 • pio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 13:18 ~pio

  Jestem za likwidacją części bazaru od strony Banacha i uporządkowaniu pozostałej części placu. Sam często tam kupuję, ale głównie w hali. Niektóre rzeczy mają nawet taniej lub podobnej cenie jak bazarze. Nigdy też mi się nie zdarzyło bym kupił w hali coś nieświeżego lub przeterminowanego, w przeciwieństwie do bazaru.

 • Fidel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 11:12 ~Fidel

  Chętnie odstąpimy Wam "kupców" z Marywilskiej. Możecie Ich zabrać razem z halami.

 • Belveder

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 10:38 ~Belveder

  Ten bazarowy syf MUSI ZNIKNĄĆ!!! Jak się tam przejeżdża to aż nie można uwierzyć, że to Warszawa. Bazarowy bałagan, w którym sprzedaje się w budach. Widok Płaczu i rozpaczy.

  Jestem za bazarami , ale schludnymi, poukładanymi i estetycznymi. Bo teraz nic tam z tego nie ma oprócz widoku rozpaczy i nędzy.

 • Atram

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 08:42 ~Atram

  Bazar musi zostać na swoim miejscu!
  Na zakupy pod hale banacha przyjeżdża cała Ochota, Włochy stare i nowe oraz pół Ursusa. Gdzie teraz będziemy robić tego typu zakupy? Hipermarketów jest na peczki.

 • taka_prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 08:25 ~taka_prawda

  TBS=PRZEKRĘT !!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »