Informacje

18.05.2011 09:43 planiści w akcji

Chcą przedłużyć Woronicza
... przez zamknięte osiedle

SERWISY:
Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Nowe połączenie między Ochotą a Mokotowem zaprojektowali planiści, tworzący plan zagospodarowania Służewca. Chcą przedłużyć ulicę Woronicza do Żwirki i Wigury przez teren grodzonego osiedla - poddaje "Gazeta Stołeczna".

O wydłużenie ulicy apelują mieszkańcy bloków przy ul. Etiudy, bo właśnie przez nią skracają sobie drogę kierowcy ze Służewca. W efekcie tworzy się ogromny korek.

Może wiaduktem?

Stąd pomysł na przebicie Woronicza do ul. Żwirki i Wigury. Planiści z firmy Davos na początku brali pod uwagę możliwość połączenia jej z ul. 1 Sierpnia wiaduktem. Później ją odrzucili, bo kolidowałaby z planowaną w tym rejonie trasą NS.

Architekci zaproponowali zatem, żeby Woronicza, tuż za Etiudy Rewolucyjnej skręcała łukiem na północ i została doprowadzona do małej uliczki Wyjazd, która miałaby być poszerzona do dwóch pasów w każdą stronę.

Problem w tym, że uliczka kończy się szlabanem przy wjeździe na osiedle Marina Mokotów.

Będzie przeszkadzać mieszkańcom

Dalej biegnie ulica Wyględowska, która jest w prywatnych rękach. Pomysł jej otworzenia nie podoba się deweloperowi. – Ten pomysł może mieć ujemny wpływ na jakość życia okolicznych mieszkańców, a także na zabytkową aleję lip przy Żwirki i Wigury – przekonuje na łamach gazety Tomasz Konarski, wiceprezes Qualii.

Szczegóły zmian w ewentualnym przebiegu ulic będą omawiane także w planie zagospodarowania, obejmującym osiedle Marina Mokotów.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 11:46 ~mieszkaniec

  Pzedłużenie ul. Woronicza to pozbawienie świeżego powietrza osiedla Politechnika a tym samym dalszej części miasta. To absolutnie poroniony pomysł, w pełni popieram ogromną grupę przeciwników.

 • m855r5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2016 17:04 ~m855r5

  Wydaje się nowe pozwolenia na budowę nowych dużych osiedli wzdłuż ulicy, a nie dostosowuje się infrastruktury drogowej. Nasi samorządowcy jak zwykle zajmują się innymi drobnymi sprawami a nie dbają o swoich mieszkańców którzy ich wybierali /krótka pamięć/
  Panowie i Panie trochę więcej zaangażowania.

 • ANDRZEJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 10:59 ~ANDRZEJ

  Uważam, że przebudowa ulicy Woronicza niewiele da. Zwiększą się tylko korki na Zwirkach. Leiej utworzyć niewielki ,zadbany park dla mieszkańców i pozostawić korytarz dla napływu świeżego powietrza.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2015 14:09 ~Piotr

  Przedłużenie Woronicza jest w planach przestrzennych, więc każdy kto kupił mieszkanie w Woronicza Park i teraz postuluje zrobienie parku w miejscu planowanej od dawna ulicy, ma w głębokim poważaniu wszystkich mieszkańców osiedla Politechnika, które przez 2 godziny dziennie jest zatruwane spalinami samochodów stojących tam codziennie w wąskich osiedlowych uliczkach. Że nie wspomnę o licznych przedszkolach i szkołach - czyli przebywających tam dzieciach, które trują się też z innymi.
  Przedłużenie Woronicza, połączenie Suwak oraz udrożnienie wyjazdu z Postępu na Marynarską to jest minimum które należy zrobić, żeby poprawić jakość życia mieszkańców Wyględowa, mocno nadwyrężoną sąsiedztwem Mordoru.

 • VVV

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2013 22:17 ~VVV

  "Dalej biegnie ulica Wyględowska, która jest w prywatnych rękach. Pomysł jej otworzenia nie podoba się deweloperowi."Kto pozwolił i na jakich warunkach na taką rozbudowę deweloperowi. Może inaczej za ile? Kto pozwolił na budowę eko-parku tak blisko Pola Mokotowskiego.

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2012 19:30 ~Rafał

  nie sądzę, żeby połączenie Woronicza ze Żwirkami pogorszyło jakość życia mieszkańców Mariny, a wręcz przeciwnie ułatwi wjazd na teren osiedla jadącym z kierunku południowo-wschodniego. Brak tego połączenia skutkuje bezsensownymi korkami na wąskich osiedlowych uliczkach (bodajże) Maklakiewicza i Miączyńskiej gdzie kierowcy notorycznie ocierają się lusterkami. Zaledwie kilkaset metrów asfaltu a korzyści więcej niż się nam wydaje, pozatym ktoś, kiedyś to połączenie planował bo czteropasmowa Woronicza raptem kończy się na skręcie w Etiudy
  Rewolucyjnej. Na zakończenie życzę Wam no i oczywiścnie sobie cierpliwości w korku na Etiudy :)

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 10:20 ~Marcin

  Do mieszkańców Mariny: Czemu to osiedle jest tak kosmicznie oddzielone od całego świata??? To jest ogromny teren, a wręcz wałem ziemnym jest to gdzieniegdzie zagrodzone.
  Czy to jest jakiś ośrodek specjalnego odosobnienia?
  Kto tam mieszka?

  W środku miasta takie dziwne coś... jakieś straszne to. Niby getto, teren wojskowy...

  Co tam jest?

 • marv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 13:30 ~marv

  Jakieś przedłużenie Woronicza jest konieczne. Szkoda tylko, że nie do 1 Sierpnia, dawałoby to bardziej spójny, "logiczny" układ ulic. Ale trudno.

  Proponowałbym też jakąś formę połączenia Batorego z Banacha, aż się prosi. Ja bym to pociągnął po powierzchni (najwartościowszy fragment Pola Mokotowskiego byłby nienaruszony). Ale jeżeliby uznano, że po powierzchni nie można (mógłbym to zaakceptować), to pozostaje jeszcze tunel. Jeżeli można było robić tunel wzdłuż Wisły, nie do końca wiadomo po co, to tutaj tym bardziej można...

 • tr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 09:50 ~tr

  To już nie powinna a musi być opcja przejazdu do ŻiW. Współczuję kierowcom stojącym w korkach ( sam klnę na nieudolność rządzących ). Mają nas- kierowców gdzieś. Moim zdaniem powinniśmy pokazać kto napełnia kasy włodarzom, stoi w korkach, traci czas i pieniądze by im żyło się lepiej.

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 09:34 ~Wojtek

  Szanowni dziennikarze,

  Może zanim napiszecie coś, to wypadałoby pojechać na miejsce i zobaczyć jak to wygląda. Otóż bowiem jest jak najbardziej możliwe przedłużenie ulicy Woronicza, nie kolidując w żaden sposób z istniejącymi osiedlami. Nawet jak spojrzycie na mapę (tę którą pokazano w tej informacji), to ul. Woronicza dochodzi do ul. Wyjazd. Tyle tylko, że w tej chwili nie ma tam przejazdu, bo stoi szlaban przy ul. Wyjazd.

  Co prawda także niedawno odcinek ok. 200m ul. Woronicza od skrzyżowania z Etiudy Rewolucyjnej do skrzyżowania 30 m za wjazdem na osiedle w kształcie S, zamieniono w trawnik, ale miejsce jest. To by znacznie ułatwiło przejazd w tamtym rejonie.

  Pozdrawiam,

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »