Informacje

02.02.2014 10:40 komentarz tvnwarszawa.pl

Chcą pozwać za błahostkę

SERWISY:

- Pan pieprzy jak nosorożec żyrafę - wyparował jeden radny Mazowsza do drugiego. Cała sala pękała ze śmiechu. Później za radnego tłumaczył się jego partyjny kolega, który podkreślił "humorystyczny wydźwięk wypowiedzi". Teraz władzom Mazowsza nie jest już jednak do śmiechu.

Nagranie z sesji sejmiku znalazło się w Biuletynie Informacji Publicznej, czyli miejscu, w którym urząd informuje o swojej oficjalnej działalności. Opublikowaliśmy je w naszym portalu, zgodnie z ustalonymi przez urząd regułami. Uznaliśmy, że warto pokazać czytelnikom, jak zachowują się ludzie, którzy decydują o budżecie województwa. Nie wszystkim się to spodobało. Waldemar Kuliński, dyrektor urzędu marszałkowskiego uznał, że nasza redakcja naruszyła prawa autorskie, bo pobrała film bez jego zgody.

Kuliński to najważniejszy współpracownik Adama Struzika. Gdy marszałek przecina wstęgi (ostatnio otwierał bazar w Nowym Mieście nad Pilicą) czy jeździ na uroczystości (dziękował płockim rolnikom za żniwa, a księdzu z Płocka za 25 lat posługi kapłańskiej) lub odbiera kolejne wyróżnienia (ostatnio tytuł zasłużonego dla powiatu garwolińskiego), rękę na pulsie trzyma właśnie sekretarz. W jednym z wywiadów Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że to żelazna pięść marszałka i "człowiek od brudnej roboty". Jest surowy i ma swoje zasady.

O województwie mazowieckim piszę od ponad dwóch lat. O zadłużonych szpitalach zagrożonych likwidacją, o chaosie w zespole Mazowsze, wysokich kosztach egzotycznych wojaży marszałka, problemach z pasem startowym na lotnisku w Modlinie czy o opieszałości przy budowie linii kolejowej na to lotnisko. Ujawniałem też raporty Regionalnej Izby Obrachunkowej, obnażające katastrofalny stan finansów Mazowsza.

Surowy człowiek z zasadami miał wiele okazji, by się ze mną kontaktować. Mógł też wcześniej uznać, że naruszam dobre imię województwa, pisząc o jego problemach. Zagroził mi jednak dopiero, gdy pokazałem, co dzieje się na sesji. Nie miał nawet zastrzeżenia do treści - nie spodobało mu się tylko wykorzystanie nagrania. A przecież urzędniczej armii marszałka Struzika powinno być na rękę, że pyskówka radnych przysłoniła na chwilę dramatyczny stan, do którego doprowadzili finanse Mazowsza.

Panie Struzik, Panie Kuliński - ta katastrofa zaczyna już bezpośrednio dotykać mieszkańców województwa. Przykładem niech będzie zamknięcie oddziału ratunkowego w szpitalu przy Barskiej. A będzie jeszcze gorzej. Kiedyś, gdy w kasie brakowało, braliście kredyty. Teraz zdolność finansową macie coraz mniejszą, kredytów nikt nie chce wam dawać. Zamiast grozić dziennikarzom pozwami za błahostkę, weźcie się za ratowanie budżetu.

Bartłomiej Frymus - b.frymus@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nnera

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2014 17:22 ~nnera

  Z pewnością Marszałek wraz z jego wybrancami narobil sporo bałaganu na Mazowszu, również w stolicy. W kulturze, służbie zdrowia. Slynne "janosikowe" w tak obciążającej stolicę formie jest głupotą, ale i tak to nie tłumaczy Marszałka z wielu dotkliwych i niedopuszczalnych decyzji.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 19:38 ~kolo

  Mieszkańcy Mazowsza, musimy zrobić wszystko, by nie dopuścić do władzy właśnie takich ludzi. WIĘKSZOŚĆ TO WŁAŚNIE LUDZIE PSL-U, którzy juz prawdopodobnie wiedzą, że nic nie wygrają w przyszłych wyborach. A NOWO WYBRANI POWINNI I MUSZĄ ICH ROZLICZYĆ - DLA NAS, DLA MIESZKAŃCÓW MAZOWSZA.

 • jastrząb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 18:43 ~jastrząb

  gołym okiem widać że pierwszy gość jest pod wpływem alkoholu

 • maz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 16:36 ~maz

  Tak, to prawda. Zobaczcie, jak poplecznicy Struzika, jego zaufani niszczą wszystko, czego się dotkną. Przykład dotyczy Zespołu Mazowsze: https://www.facebook.com/PanieStruzikPreczOdMazowsza

 • yujtyu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 13:27 ~yujtyu

  Żądać to sobie może. Bardzo dobrze, że tvnwarszawa.pl umieścił ten filmik w nowym temacie. Musimy wiedzieć na kogo nie głosować w przyszłych wyborach, bo chamstwa i buractwa nie toleruje!!!

 • rafael

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 13:09 ~rafael

  Sesja sejmiku jest jak najbardziej jawna i powinna być dostępna w każdy mozliwy sposób. Pan Kuliński chyba nie wie co to służba publiczna. A swoją drogą PSL robi co chce i z nikim i niczym się nie liczy.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 12:32 ~warszawianka

  brawo Panie Bartku!!!! Co za tupet straszyć sądem?! W sytuacji gdy koszty sądowe (w ewidentnej przegranej województwa) zostaną zapłacone z naszej, podatników, kasy. Struzik mianował się chyba królem mazowsza....

 • rafaello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 11:59 ~rafaello

  poprzewracalo im sie w glowach nie wiedza co to praca nie maja szacunku do pieniedzy ani do 2giego czlowieka...s low brak panowie dostaniecie za czas jakis po czerwonej kartce zobaczymy jak po wyborach bedziecie mocni

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »