Informacje

28.05.2016 18:47 propozycja radnych pragi północ

Chcą pozbawić strażników siedziby. "Zróbmy tam żłobek i przychodnię"

SERWISY:


Radni chcą żłobka i przychodni zamiast siedziby straży miejskiej. W dzielnicy Praga Północ ponad 300 dzieci oczekuje na miejsce w publicznych placówkach.

Praga Północ boryka się z brakiem wystarczającej liczby miejsc w żłobkach.

- Każdego roku kolejka oczekujących wydłuża się, a obecnie wynosi 304 dzieci – mówi tvnwarszawa.pl Jacek Wachowicz, zastępca przewodniczącego rady dzielnicy Praga Północ (Praska Wspólnota Samorządowa). - Ponadto możemy się spodziewać, że w kolejnych latach uruchomiony program 500+ także wpłynie dodatnio na zmiany w demografii – dodaje.

Radny podkreślił, że dzielnica nie ma terenów pod nowe inwestycje oświatowe. Dlatego podczas ostatniej sesji rada przyjęła stanowisko, w którym rekomenduje prezydent Warszawy adaptację na żłobek i przychodnię zdrowia budynku przy ul. Jana Młota 3, gdzie obecnie rezyduje straż miejska.

- Ten obiekt nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a poza tym wcześniej pełnił funkcje oświatowe. Było tutaj przedszkole, a potem do 2005 r. filia Szkoły Podstawowej nr 49. Przy budynku jest ogród, gdzie można wybudować plac zabaw – tłumaczy Jacek Wachowicz.

Strażnicy na 11 Listopada?

Czy strażnicy zostaną bez dachu nad głową? Radni znaleźli dla nich pusty teraz budynek przy ul 11 Listopada 13/15, po dyrekcji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. - Tam będą bliżej ludzi, łatwiej dostępni. Teraz przy ul. Jana Młota są schowani między blokami, nie ma tam dogodnego dojazdu komunikacją - mówi radny Wachowicz.

Według praskich radnych pozytywna decyzja prezydent miasta pozwoli na szybkie przystąpienie do remontu. - Wiosną przyszłego roku obiekt mógłby już zacząć przyjmować pierwszych maluchów – dodaje Jacek Wachowicz.

Zapytaliśmy straż miejską, jak zapatrują się na propozycje radnych. Odpowiedź była lakoniczna. - Nie posiadamy w tym zakresie informacji - ucina Monika Niżniak z referatu prasowego stołecznej straży.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Strażnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 20:40 ~Strażnik

  Przypomnijcie sobie kto był w 2005 roku Prezydentem miasta a czy pomysłodawca nie był wtedy Przewodniczącym Rady Pragi Północ

 • beksa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 19:22 ~beksa

  Tam było przedszkole.. chodziłam tam... wciskaja Straż Miejską do placówek oświatowych bezmyślnie i bez jakiejkolwiek racji - przykład CKU ul. Sołtyka.. Zlikwidujcie tą niepotrzebną formację

 • Zgredek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 12:06 ~Zgredek

  A kto ma w tamtych terenach realizować ten program 500+? Dziadkowie po 60? Te osiedla się zestarzały mieszkają tam emeryci i renciści. Problemem nie jest brak miejsc a błędna alokacja dzieci. Rodzice zaprowadzają dzieci nie tam gdzie ich rejon a tam gdzie pracują lub jest wolne miejsce. Wynikiem takiego stanu rzeczy są korki gdyż rodzice muszą podwieźć dziecko a potem je odebrać. Oczywiście gdzieś muszą postawić auto więc parkują gdzie popadnie. Nie ma co pakować kasy miejskiej w re adaptację pomieszczeń, wystarczy dobra logistyka oraz obowiązek rejestrowania dzieci w miejscach ich pobytu a nie meldunku rodziców.

 • Kiskus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 11:21 ~Kiskus

  Co do sensowności trzymania tam straży miejskiej to nie będę się wypowiadał, bo to nie moje rejony. Niech decydują miejscowi - wolą straż to niech będzie straż, wolą przedszkole czy złobek to niech będzie przedszkole albo żłobek, chcą przychodnię - niech będzie przychodnia.
  Ale kto wpadl na pomysł, żeby żłobek i przychodnia były w jednym budynku? Chyba ktoś nienormalny. Przecież do przychodni będą przychodziły chore dzieci(również na choroby zakaźne). Co by nie mówić, to nie ma skutecznego, 100% sposobu na odizolowanie od siebie tych części budynku - zawsze będzie mozliwość przeniesienia zarazków.

 • wero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 11:17 ~wero

  rozwiązać sm może w końcu policja weźmie się do roboty,kiedy nie dzwonię na 112 przyjeżdża sm mimo,ze nie dzwonię na 986

 • olaboga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 09:16 ~olaboga

  Od przedszkola przez darmozjadów ze SM do żłobka. Gospodarność jak za PRLu.

 • Strażnik z teksasu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 00:48 ~Strażnik…

  Bardzo dobra decyzja. Rozwiązać całkiem tych darmozjadów i obiboków! !!

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2016 22:28 ~tomek

  Zapytaj~Zapytaj

  Zapytam się ogólnie -co robili radni jak siedziba za pośrednictwem ..... została oddana na potrzeby SM !? .Ile czasu musiałem tam spędzić żeby zaakceptować pomieszczenia i sale przedszkolne na potrzeby biur i szatni . Tam było całe wyposażenie w tym gospodarcze działającego przedszkola, poczynająac od piwnic po parter i piętro


  dokładnie tak jak piszesz wszystko zostało przerobione z maluchów pod osoby dorosłe za kosmiczne pieniądze tylko po co ?? żeby teraz pompować kasę w następny remont ,kto ma na tym zarobić i za to zapłacić ?? RADNI ??jeśli tak ok niech zmieniaja

 • Zapytaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2016 20:57 ~Zapytaj

  Zapytam się ogólnie -co robili radni jak siedziba za pośrednictwem ..... została oddana na potrzeby SM !? .Ile czasu musiałem tam spędzić żeby zaakceptować pomieszczenia i sale przedszkolne na potrzeby biur i szatni . Tam było całe wyposażenie w tym gospodarcze działającego przedszkola, poczynająac od piwnic po parter i piętro

 • fkicha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2016 19:55 ~fkicha

  Brawo, świetny pomysł, powinni SM wyłonić nad Wisłę do golendzinowa.
  Żłobek się przyda i przysporzy chwały dzielnicy pod warunkiem że będzie to zrobione szybko.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »