Informacje

21.07.2018 11:38 podczas imprez na stadionie

Chcą powiększyć "Strefę Saskiej Kępy". "Nie" dla "obcych" aut na uliczkach

SERWISY:

Imprezy organizowane na Stadionie Narodowym wciąż przysparzają kłopotów okolicznym mieszkańcom. Narzekają na zakorkowane ulice, brak miejsc parkingowych i rozjeżdżane trawniki. Dzielnicowy i stołeczny ratusz planują powiększenie tak zwanej "strefy Saskiej Kępy" z ograniczoną możliwością parkowania.

- Prowadzimy na ten temat dyskusje – przyznaje Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta. Jak dodaje, z pomysłem przyszli urzędnicy z Pragi Południe.

- Argumentowali to tym, że wiele osób na stadion przyjeżdża samochodami. Te zostawiane są właśnie na Saskiej Kępie, co generuje korki na osiedlowych ulicach, które są również zastawiane przez zaparkowane auta – tłumaczy rzecznik.

Samochody często parkowane są nielegalnie, a co za tym idzie niszczona jest zieleń – co jest kolejnym argumentem. – Uznaliśmy więc, że powiększenie strefy będzie dobrym rozwiązaniem – mówi Milczarczyk.

Strefa od 2012 roku

Tak zwaną "strefę Saskiej Kępy" wyznaczono w 2012 roku. Teren - ograniczony aleją Waszyngtona, Wałem Miedzeszyńskim, Aleją Stanów Zjednoczonych i Międzynarodową - w czasie dużych imprez - szczelnie obstawia policja. Wjechać mogą tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy z osiedla po okazaniu identyfikatora, który można wyrobić w dzielnicowym ratuszu.

To jednak nie odstrasza kierowców, którzy na imprezy czy mecze i tak przyjeżdżają autami. Samochody zostawiają tam, gdzie wyznaczona strefa się kończy.

Stąd pomysł, żeby powiększyć ją o osiedle Ateńska.

- Koncepcję, zawierającą też projekt zmian w organizacji ruchu przygotowuje dzielnica – informuje Milczarczyk.

A kiedy zmiany mogłyby wejść w życie? - To duży obszar. Na pewno nie da się tego zrobić w miesiąc – informuje rzecznik.

Chcą ograniczeń w parkowaniu

Do urzędu miasta trafił ostatnio również inny projekt dotyczący parkowania na Saskiej Kępie, ponieważ mieszkańcy twierdzą, że na ich osiedlu również w tygodniu parkowane są auta kierowców z odległych dzielnic czy miejscowości. Proponują więc wprowadzenie strefy ograniczonego parkowania w godzinach 7 - 10. Miałaby działać tak, że na wytypowanych ulicach samochody zostawiliby jedynie mieszkańcy, osoby wynajmujące mieszkania oraz pracownicy pobliskich firm. Wszyscy musieliby w tym celu wyrobić identyfikatory.

Projekt - pod koniec kwietnia - trafił do urzędu miasta.

Kilka lat temu urzędnicy rozważali inne rozwiązanie problemu - wciągnięcie Saskiej Kępy do strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy przekonywali jednak, że akurat to nie rozwiąże to problemu, ponieważ miejsc jest po prostu tak mało, że ci, których opłaty nie odstraszą, i tak zatkają dzielnicę.

kz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • paranoja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2018 01:07 ~paranoja

  Ale sami pakują się w te samochody i jadą gdzieś, gdzie to one są "obce", komuś innemu trują, hałasują i bezproduktywnie zawalają metry kwadratowe ulic... Nie da się mieć ciasteczka i zjeść ciasteczka. Albo nadal będziemy mieć w Warszawie kult rury wydechowej z wszystkimi konsekwencjami i zaorane miasto, albo ktoś wreszcie musi zacząć z tego rezygnować dla dobra wspólnej przestrzeni.

 • Stryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 11:19 ~Stryj

  Taką samowolkę myślową należy dławić w zarodku. Pretensję należy mieć do miasta że nie buduje parkingów a dostępne miejsca po cichu pod byle pretekstem likwiduje.
  Ludzi w dużych miastach przybywa, muszą gdzieś parkować żeby dostać się do pracy.
  A co na to Burmistrzowie i Prezydenci, niech sobie każdy sam odpowie. Dołączają się do tego chore pomysły z budżetu partycypacyjnego wobec których nie można, ciekawe dlaczego, wnieść protestu !!!

 • Stryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 11:05 ~Stryj


  Aldeano~Aldeano

  Proponuję w zamian dla wszystkich pojazdów na warszawskich tablicach, opłatę za wyjazd z tego fantastycznego miasta i winietę za korzystanie z dróg poza stolicą. Przychodzi weekend, sznur pojazdów na WW, WI, WB itd. rozjeżdża lokalne drogi właścicieli orientalnych tablic rejestracyjnych pędząc w pocie czoła, wprowadzając zagrożenie na drogach dla pieszych i rowerzystów. Nie płacisz... spędzaj weekend w garażu albo na dachu swojego bloku.
  Lili~Lili

  Otóż to! Jako warszawianka zarejestrowana i płacąca podatki też jestem za tym, żeby idąc rozumowaniem tych najprawdziwszych z prawdziwych warsiawiaków, co to tylko my , nasze i dla nas wprowadzić opłaty dla aut z WW, WN, WH, WB i innych na tablicach z W i ĄĘ, niech bulą w całym kraju. :))))

  A co masz do WN że tak spytam pani zarejestrowana.

 • Lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 09:32 ~Lili

  Aldeano~Aldeano

  Proponuję w zamian dla wszystkich pojazdów na warszawskich tablicach, opłatę za wyjazd z tego fantastycznego miasta i winietę za korzystanie z dróg poza stolicą. Przychodzi weekend, sznur pojazdów na WW, WI, WB itd. rozjeżdża lokalne drogi właścicieli orientalnych tablic rejestracyjnych pędząc w pocie czoła, wprowadzając zagrożenie na drogach dla pieszych i rowerzystów. Nie płacisz... spędzaj weekend w garażu albo na dachu swojego bloku.

  Otóż to! Jako warszawianka zarejestrowana i płacąca podatki też jestem za tym, żeby idąc rozumowaniem tych najprawdziwszych z prawdziwych warsiawiaków, co to tylko my , nasze i dla nas wprowadzić opłaty dla aut z WW, WN, WH, WB i innych na tablicach z W i ĄĘ, niech bulą w całym kraju. :))))

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 07:28 ~niki

  Ludziska z Saskiej Kępy. Przestańcie narzekać! Mieszkam na Bielanach, każdy weekend bo totalny brak miejsc parkingowych bo masa gości spoza Warszawy, ciągłe odwiedziny Cmentarza na Powązkach. Mamy to samo. 500 metrów od domu parkuję. A do tego setki eLek bo tu też egzaminy. Nie jesteście jedynymi którzy mają te problemy. Wam samolociki nowobogackich nad głowami co chwila nie latają!

 • zainteresowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 07:19 ~zainteresowany

  żoliborz~żoliborz

  Proponuję ogrodzić Saską Kępę. Wstęp tylko dla osób z przepustką. Do tego całodobowa ochrona Policji.

  Zgadzam się. Stworzyć coś w rodzaju Pawiaka z czasów wojny. Tylko dla uprzywilejowanych!

 • Nih

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2018 02:00 ~Nih

  Marian~Marian

  Czy to są prywatne grunty mieszkańców Saskiej Kępy? Jeśli nie to mam takie samo prawo parkować jak każdy inny, który płaci podatki w tym mieście. Najlepiej zrobić tam parkomaty i będzie spokój. Dziadostwo chciało by parkować na miejskim gruncie nic za to nie płacąc. Czasy komuny minęły 30 lat temu.

  No minal. Ale wraca w duzo wiekszym tempie niz go wyplenilismy. Jest 500+, wyprawka, koryto, mieszkanie, premia to i parking+ bedzie dla lepszego sortu.

 • Stef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2018 23:53 ~Stef

  qex~qex


  No i gdyby nie zagłębie knajpiane na Saskiej i przyległych ulicach, to chęci przyjazdu do tej zabitej dechami okolicy by nie było. Myślę, że szybko restauratorzy porozmawiają z mieszkańcami, bo na Saską przyjeżdżać nie ma po co. Chyba, że do fajnego miejsca i dobrej knajpki aby zostawić trochę pieniędzy. Ale można pojechać do innej dzielnicy, gdzie roszczenia mieszkańców są mniejsze. A mieszkańców Saskiej witać w innych dzielnicach podobnie jak oni witają nas.

  Raz się nie podoba karetka jadąca z krwią a potem ktoś kto ma rejestrację egzotyczną. Praskie dno.


  Powiedział to "warszawianin" z dziada pradziada :>

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2018 23:42 ~wawa

  Nigdy nie zrozumiem skąd ten fanatyzm z rejestracjami. Przecież każdy wie, że samochód używany po zakupie może zostać przy starej rejestracji z innej dzielnicy. Jest też masa samochodów w leasingu, czy wynajmie, a wtedy bardzo często są to rejestracje spoza Pragi Południe.
  Prawda jest taka, że na Saskiej Kępie problem stanowią samochody mieszkańców. Przede wszystkim. Jeżeli ktoś mi powie, że na Międzynarodowej parkują przyjezdni, którzy udają się później na Francuską albo do autobusu to po prostu nie uwierzę. Mieszkańcy Saskiej mają za dużo samochodów. Mimo bardzo dobrego położenia wielu z nich, jeżeli nie większość, jeździ po mieście samochodami. Ograniczenia nic po prostu nie dadzą dopóki parkowanie pod domem na publicznym miejscu będzie bezpłatne.
  Znam osoby z Saskiej, które mają swoje garaże i mimo to zostawiają samochody na ulicy. Czyżby oni nie stanowili problemu? No tak, lepiej zrzucić winę na mitycznych przyjezdnych.

 • ere

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2018 23:40 ~ere

  to znaczy mam swój garaż wozić ze sobą po mieście? wyobraź sobie, że samochód służy do jeżdżenia, a nie stania w garażu!


  T1000~T1000

  Ulice, a tym bardziej chodniki nie służą do parkowania. Od tego są garaże. Jeżeli ktoś kupił albo najmuje mieszkanie bez garażu, jest niespełna rozumu i za tą przypadłość powinien płacić i to słono. Stop zastawianiu całych ulic gratami. Sprawców takich zachowań miasto powinno trzymać krótko za twarz.
  niko~niko

  Ten wpis uwłacza wpisującemu. Kupił chałupę za ziemie ojców z garażem i wypowiada sie o mieście gdzie stoi setki przedwojennych budynków bez garaży. Wracaj chłopie do siebie bo tu nie zawojujesz. Nigdy nie będziesz swój (warszawiakiem) bo tego sie nie nauczysz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »