Informacje

24.02.2012 09:17 nowe propozycje zielonego mazowsza

Chcą powiększyć przystanek
i zwęzić jezdnię na Bankowym

SERWISY:

Powiększyć przystanek autobusowo-tramwajowy, ale kosztem kierowców. Do tego nowe przejście dla pieszych i progi spowalniające. To kolejne pomysły na poprawienie sytuacji pasażerów i pieszych na pl. Bankowym.

- Chaos, przegapione autobusy i tramwaje, jednym słowem masakra - tak sytuację na przystanku autobusowo-tramwajowym przy pl. Bankowym opisuje nasz internauta. O kłopotach pasażerów pisaliśmy na tvnwarszawa.pl przed kilkoma dniami. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Dać pasażerom, zabrać kierowcom

- Przy obecnym natężeniu ruchu drogowego w al. Solidarności na wschód od pl. Bankowego przystanek tramwajowo-autobusowy w stronę Pragi może być spokojnie poszerzony kosztem jednego pasa ruchu – napisał na warszawa@tvn.pl Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza.

W tej chwili tramwaje i autobusy jadące w kierunku Pragi stają nie tam, gdzie przystankowa wysepka jest szeroka, a wiata ją osłania, tylko około 20 metrów dalej. Efekt? - Ludzie czekający pod wiatą wykonują kilkudziesięciometrowy rajd za uciekającym pojazdem, jednocześnie zderzając się z ludźmi wysiadającymi na przystanek. Chaos, przegapione autobusy i tramwaje, jednym słowem masakra - opisuje internauta BBB. - Rozplanowanie przystanku w stronę Pragi jest idiotyczne - podsumowuje.

Progi zamiast sygnalizacji

Na tym nie koniec propozycji. Szymalski chce, żeby przy okazji powstało dodatkowe przejście dla pieszych w al. Solidarności, tuż przy błękitnym wieżowcu, o które walczy Zielone Mazowsze od pewnego czasu.

- Przejście mogłoby funkcjonować nawet bez sygnalizacji świetlnej, o ile zapewniono by jego wyniesienie lub zastosowanie wyspowego (akceptowalnego dla ZTM) progu spowalniającego ruch do 30km/h tuż przed przejściem. Nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla pieszych, gdyż nadal wymaga znacznego nadkładania drogi, aby nie schodzić do podziemi, nie mniej jednak to już byłby postęp w sprawie - argumentuje.

ZDM analizuje

Nowe propozycje Zielonego Mazowsza na razie nie dotarły do drogowców. – Nic mi o tym nie wiadomo – mówi Karolina Gałecka z biura prasowego ZDM. Gałecka podkreśla także, że propozycje ZM musiałby także zaopiniować inżynier ruchu oraz ZTM.

Wciąż nie wiadomo także, co dalej z pomysłem utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych.

- Dopiero dostaliśmy pismo. Jest za wcześnie, aby oceniać szanse na realizację tego pomysłu. Musimy przeprowadzić szczegółowe analizy i badania, sprawdzić przepustowość i określić szacunkową liczbę pieszych, którzy mieliby z niego korzystać – tłumaczyła kilka dni temu Gałecka.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 11:21 ~realista

  Co oni robią. Przecież za parę lat w ogóle nie będzie sie dało poruszać samochodem w centrum. Ja wiem że komunikacja miejska powinna byc priorytetem, ale tylko wtedy kiedy będzie służyła obywatelom, i będzie miała odpowiednią przepustowość.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 10:39 ~asd

  Rzeczony przystanek pokazuje jakim idiotyzmem jest lokalizacja przystanków ZA światłami. Na przystanku w stronę przeciwną takiego problemu nie ma - autobusy i tramwaje zatrzymują się tuż przy przejściu/schodach i wysiadający są na przystanku krócej.
  Gdy jakiś geniusz zlokalizuje przystanek za światłami, wysiadający mają do pokonania dynstans kilkudziesięciu metrów, zajmując miejce pasażerom czekającym na autobus czy tramwaj. Jeśli się zdarzy, że przyjedzie kolejny autobus czy tramwaj, dwa potoki ludzi zdeżają się i poszerzenie przystanku nie wiele zmieni. Jednym rozwiązaniem jest przywórcenie przystanku razem z tą idiotyczną wiatą przed skrzyżowanie.

 • Nadszyszkownik Cichó

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 09:33 ~Nadszyszko…

  Zielone Mazowsze dostało pieniądze za konsultacje ws. mostu północnego i od razu umilkły ich protesty. Może teraz też powinni konsultować bezsens tej inwestycji i będzie spokój na parę lat?

 • Racjonal13

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 09:06 ~Racjonal13

  Wprowadzić opłaty za korzystanie z wiat!!!!!! po 5 zł

 • Muszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 09:03 ~Muszka

  Zamknąc Bankwy zaorac posadzić kartofle
  Kto za!!!!!!
  Ogłaszam referendum miedzynarodowe

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 01:47 ~Mieszkaniec

  Odwalcie sie od tej ulicy. Zamknijcie depile cale miasto i niech jakas bada z zielonego miast razem pod reke z owcami i baranami sobie spaceruje. To jest chore zeby zamykac jezdnie dla pojazdow. Ktos jest chyba zboczony. Ludzie swiat zyje dla pieszych i kierowcow. Burakow dosyc. Jestem mieszkancem tego terenu. Jezdze autobusem i tez samochodem. Dajcie zyc i zostawcie jak jest. Nie wiem co za debil rusza ten temat i nakreca ludzi.

 • Tęskniący za normalnością

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 00:00 ~Tęskniąc…

  Proponuję całkowicie zamknąć Śródmieście Warszawy dla jakichkolwiek pojazdów pryawtnych. A żeby jeszcze lepiej usprawnić przemieszczanie się mieszkańców Warszawy należałoby zaprządz debili z Zielonego Mazowsza do riksz, aby rozwozili ludzi do domów.
  Ciekaw jestem jak dużo takich imbecyli jak ci z ZM jest w Warszawie?

 • Mieszkaniec Senatorskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2012 22:32 ~Mieszkanie…

  Ech....
  Drodzy "dziennikarze" wiaty są krótkie, bo takich zażyczył sobie Stołeczny Konserwator Zabytków.

  Pasy dla pieszych na skrzyżowaniu są po pierwsze zbędne, bo są ok. 50 metrów dalej, przy Bielańskiej, a po drugie wyznaczenie ich w pobliżu skrzyżowania jest dziś trudne technicznie i kosztowne.

  Pomysł szkodliwy i zupełnie niepotrzebny.

 • Wilk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2012 22:08 ~Wilk

  Zielone Mazowsze ma swoją wizję, z jednej strony pewnie i słuszną, ale nie jest jedyną organizacją społeczną, kóra w tej sprawie zabrała głos. Do mediów rozesłane zostało też stanowisko DOPR w tej sprawie, nieco jednak odmienne. Szkoda, że TVN Warszawa pisze tylko o jednej stronie, podczas gdy w komentarzach widać, że zdania są zdecydowanie podzielone. Po dyskusji pomiędzy ZM a DOPR na forach tych organizacji, ta druga przedstawia swoją kontrpropozycję: http://forum.dopr.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=930 - zachęcamy do dyskisji na ten temat! Ring otwarty!

 • wa90

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2012 20:21 ~wa90

  Przystanek jest takiej samej szerokości jak od lat a wiata jest i tak dłuższa niż była kiedyś. Co tyczy się ścisku na przystanku to zawsze był i będzie bo mnóstwo ludzi jedzie w tamtą stronę, uważam, że poszerzenie go nic nie da. Prawie codziennie jeżdze z bankowego i tramwaj mi nie ucieka, jak ludzi są sierotami i oczekują, że tramwaj stanie im przed nosem to powodzenia.
  No najlepiej w środku miasta jedną z głównych ulic zwęzić do jednego pasa i jeszcze progi zrobić... teraz nie byłoby problemu, a ciekawe co będzie jak most otworzą spowrotem... Niech Ci co to wymyślają potem stoją w gigantycznych korkach spowodowanych przez swoje genialne pomysły.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »