Informacje

15.05.2015 09:20 stanowisko radnych śródmieścia

Chcą posterunku policji na bulwarach. "Wzrasta poziom zagrożenia"

SERWISY:

Radni Śródmieścia chcą, by na bulwarach wiślanych powstały czasowe posterunki policji i straży miejskiej. Przekonują, że wraz z coraz większym zainteresowaniem nadwiślańskim terenami, wzrasta poziom zagrożeń i uciążliwości dla mieszkańców.

W czwartek wieczorem radni Śródmieścia przyjęli stanowisko w sprawie utworzenia na bulwarach wiślanych posterunków policji i straży miejskiej. "Za" było 18 samorządowców, jeden wstrzymał się od głosu.

"Wzrasta poziom zagrożenia"

"Z roku na rok, w okresie od maja do września, jesteśmy świadkami coraz większego zainteresowania warszawiaków i turystów spędzaniem wolnego czasu nad brzegami Wisły" – podkreślają w przyjętym stanowisku.

"Jednak należy zauważyć, że wraz ze wzrostem popularności tego rejonu Śródmieścia, wzrasta poziom zagrożeń i uciążliwości dla lokatorów okolicznych budynków, a w szczególności położonych w rejonie przyrzecza Czerniakowa, Solca i Powiśla" – dodają.

>>> MIESZKAŃCY MUSZĄ CZEKAĆ NA NOWE BULWARY WIŚLANE POMIĘDZY UL. BOLEŚĆ A REJONEM CENTRUM NAUKI KOPERNIK. INWESTYCJA JEST OPÓŹNIONA O ROK - CZYTAJ WIĘCEJ <<<

Samorządowcy podkreślają: mieszkańcy oczekują, że władze dzielnicy zapewnią im właściwe warunki odpoczynku w godzinach nocnych, a także bezpieczeństwo na okolicznych ulicach.

"Dlatego też Rada Dzielnicy Śródmieścia m. st. Warszawy stoi na stanowisku, iż w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa i ładu konieczne jest utworzenie w okresie letnim czasowego posterunku policji i straży miejskiej na bulwarach wiślanych" – zaznaczają w przyjętym stanowisku.

Alkohol nad Wisłą - można pić czy nie?

Jednym z gorących tematów dotyczących bezpieczeństwa nad Wisłą jest sprawa picia alkoholu.

Zrobiło się o tym głośno dzięki mężczyźnie, który fotografował i nagrywał pijących, a potem wzywał policję - czytaj więcej.

Przy okazji powróciło pytanie, czy bulwary na lewym brzegu i tereny zielone na prawym podpadają pod ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Sprawa nie jest jednoznaczna, bo ustawa zabrania spożywania alkoholu "na ulicach, placach i w parkach".

Gdzie zatem można dostać mandat za picie? - dopytywaliśmy w ubiegłym roku straż miejską.

Według funkcjonariuszy, tylko na lewobrzeżnych bulwarach - czytaj więcej na ten temat.

Później na zamówienie ratusza powstała opinia prawna, wg której można spożywać alkohol na bulwarach. Nie zgodzili się z nią funkcjonariusze. Nadal karzą mandatami.

 

 

 

ran/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 19:18 ~Gość


  ""przecież wszyscy wiedzą, że przyjechałaś z wiochy do miasta i nie możesz się przystosować...zmykaj na wiochę, tam masz ciszej ;)""

  Miastowy panicz się odezwał. Popytaj trochę o pochodzenie twojej rodziny, z pewnością się dokopiesz do tego, że twoi przodkowie to też byli "słoikami", a Warszawa to nie jest twoje prywatne miasto, abyś mógł koś wypędzać z niego. Wstyd mi za takiego "Warszawiaka".

 • tara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 14:30 ~tara

  BRAWO RADNI. Ciekawe ile szpalt idyllicznych, pardon, idiotycznych tekstów na temat sielskości anielskości nad Wisłą, będzie musiała wyprodukować Gazeta Stołeczna, aby przykryć to wydarzenie. A Ratusz? Pan Prezydent Olszewski wygłosi zapewne kolejny komunał…

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 10:02 ~aaaa

  Przecież tam i tak jest już pełno policjantów, którzy stale zaczepiają młodzież. Jeżdzę regularnie nad Wisłą na rowerze i jakoś nie spotkałem się z żadnymi zagrożeniami. Może tylko bardzo wczesnym rankiem, latem, pod mostem śpią szczególnie zatwardziali imprezowicze. Ale oni zagrażają tylko zapachem poimprezowym. Szkoda pieniędzy na kolejne policyjne obiekty i kolejne etaty.

 • Mieszkaniec Powiśla Solca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 00:48 ~Mieszkanie…

  A co z moim wpisem o głosowaniu na Bredzislawa gdy pogoni przyjezdną hołotę z W-wy z powrotem z wiochę. Pewnie uznali za antysemicki.

 • emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 19:39 ~emeryt

  odkąd pani prezydent HGW zainteresowała się brzegami Wisły zrobiło się tam bardziej nieprzyjemnie;mieszkam od Wisły 200-250 metrów , często tam bywałem dopóki pani prezydent nie zezwoliła na otwarci "lokalu"kawiarniano-restauracyjnego przy Płycie Czerniakowskiej;od tego czasu wyjście nad rzekę po południu stanowi duże ryzyko ,a w piątki i soboty to nawet nie spoglądam w tamtą stronę - hałas i tabuny pijanych małolatów szwędających się już w parku i szukających zaczepek itd,itd

 • DML

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 17:41 ~DML

  Cudownie niedługo piwo latem wypijemy tylko w swoim domu no i oczywiście przy zamkniętych oknach bo przecież sąsiedzi widzą jak pijemy - proponuję zakaz sprzedaży alkoholi i ogólnie zakaz picia coli na bulwarach bo butelki i też mogą zakłócać ciszę !!! Człowieku zastanów się co piszesz a gwoli słoików to ja jestem Warszawiakiem jak i cała moja rodzina i jakoś zawsze ludzie mogli normalnie wyjść na dwór i napić się piwa to chyba TY jesteś Słoikiem

  mer1llink~mer1llink

  Z tym posterunkiem ŚWIETNY POMYSŁ!!!!

  Gratulacje dla Radnych Śródmieścia, że dbają o bezpieczeństwo w krytycznym punkcie miasta, o porządek, a tez i trochę o biednych mieszkańców Powiśla dręczonych nocami przez słoikowe imprezowalnie..

 • goly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 17:28 ~goly

  Ze pojawi sie wiecej umundurowanych, nie oznacza ze bedziesz miala ciszej pod oknem. A na rozbijajacych sie na bulwarach, mysle ze jest skuteczniejsza metoda, niz wlepianie mandatow.
  efka~efka

  Mieszkam na Powiślu i jestem przeciwna tym służbom. Można gdzieś zaapelować przeciw, czy tylko ZA?
  Ross~Ross

  Ja zaś mieszkam na Solcu, i jestem jak najbardziej ZA. Nie ma wieczoru, zwłaszcza latem, gdy nie nawala "muzyka" z każdej knajpy, każda głośniej, by sąsiadów zagłuszyć, i nawet przy zamkniętych oknach nie da się spać. Póki co, cisza nocna wciąż obowiązuje, ale nikt z tych pijalni nie przejmuje się tym. Rano, szczególnie w soboty, wszędzie porozbijane butelki, że strach z dzieckiem lub psem iść na spacer...
  olo~olo


  Cisza nocna ? A co to ? Wyprowadź się na wieś jak ci w mieście głośno.
  BMF~BMF

  nie mędrkuj mądralo, ciekawe jak byś śpiewał jak to tobie by po nocach spać nie dawali

 • Lipko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 16:11 ~Lipko


  goly~goly

  No tak, a na kazdym rogu uzbrojony zolnierz. Czy naprawde musi nas pilnowac policja, straz miejska? Jestesmy panstwem policyjnym
  roadenroaden

  Niestety tak. Bycie państwem policyjnym jest nieuchronne w Polsce . Myslisz że dlaczego niedozwolone jest picie w miejscach publicznych? Bo masy tumanów nie potrafią się zachować.....Myślisz że dlaczego są tysiące słupków przy trawnikach , chodnikach , przejściach ? Bo masy tumanów stawialiby samochody gdzie popadnie...... Myślisz że dlaczego są ograniczenia predkości i progi zwalniające ? Bo masy tumanów nie rozumieją że sa miejsca w których trzeba jechać powoli.....I takich przykladów można by mnożyć.


  Bo jedni chcą porządku, a inni krzyczą - RÓBTA CO CHCETA - jesteście wolnymi ludźmi. Szkołom i rodzicom nie pozwala się dyscyplinować młodzieży, więc mają takie wychowanie, że wszystko musi im wyjaśniać policjant.

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 16:06 ~Wawa
  efka~efka

  Mieszkam na Powiślu i jestem przeciwna tym służbom. Można gdzieś zaapelować przeciw, czy tylko ZA?
  Ross~Ross

  Ja zaś mieszkam na Solcu, i jestem jak najbardziej ZA. Nie ma wieczoru, zwłaszcza latem, gdy nie nawala "muzyka" z każdej knajpy, każda głośniej, by sąsiadów zagłuszyć, i nawet przy zamkniętych oknach nie da się spać. Póki co, cisza nocna wciąż obowiązuje, ale nikt z tych pijalni nie przejmuje się tym. Rano, szczególnie w soboty, wszędzie porozbijane butelki, że strach z dzieckiem lub psem iść na spacer...
  olo~olo


  Cisza nocna ? A co to ? Wyprowadź się na wieś jak ci w mieście głośno.
  BMF~BMF

  nie mędrkuj mądralo, ciekawe jak byś śpiewał jak to tobie by po nocach spać nie dawali

  Stopery w aptece kosztują 2 złote. Jeśli się mieszka przy takim miejscu, trzeba się liczyć z imprezami.

 • hura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 15:43 ~hura

  Potrzebny jest tam posterunek, sygnalizacja świetlna, radar, ścieżka rowerowa, wybieg dla psów i kolekcja przejść dla pieszych - kładka, tunel i naziemne.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »