Informacje

14.03.2012 08:50 projekt uchwały radnych PiS

Chcą odwołać Struzika
za "niedbalstwo i marnotrawstwo"

SERWISY:


Kilkunastu radnych złożyło wniosek o odwołanie marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Samorządowcy PiS zarzucają mu m.in. "niedbalstwo, marnotrawstwo środków i trwanie na stanowisku za wszelką cenę".

Projekt uchwały sejmiku i uzasadnienie podpisało 14 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przypominają oni, że Adam Struzik marszałkiem pozostaje od 11 lat. "Przez te lata stracił poczucie misji i całą swą pracę poświęca trwaniu za wszelką cenę na swym stanowisku" – piszą.

Ogromne zadłużenie

Wytykają zadłużenie województwa sięgające 55 procent wysokości budżetu. Sztandarowym przykładem marnotrawienia publicznych pieniędzy miało być wydanie 725 tys. zł na analizę przedprywatyzacyjną Kolei Mazowieckich. Wykazała ona, że prywatyzacja kolejowej spółki byłaby równoznaczna ze zwrotem unijnej dotacji.

Radni przypominają, że Struzik musiał o takich konsekwencjach prawnych wiedzieć, ponieważ w 2010 powoływał się na nie, podczas dyskusji o ewentualnej sprzedaży szpitala w Siedlcach. "Świadomie zatem zmarnował 735 tys. zł. Jaki był tego powód? Chęć trwania na stanowisku za wszelką cenę, a sprzedaż KM miała mu to umożliwić" – czytamy w projekcie uchwały.

Brak posznowania prawa

Kolejnym argumentem za odwołaniem Struzika ma być likwidacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach, mimo wyrodku sądu administracyjnego, który uznał decyzję za nieważną. – Brak poszanowania polskiego prawa jest skandaliczny – oburzają się radni i żądają powołania na tę funkcję marszałka nowej i "lepiej przygotowanej na trudne czasy osoby".

W mailu przesłanym do redakcji radny Karol Tchórzewski dotyka także problemu ośrodka w Karolinie, gdzie rezyduje zespół Mazowsze. "Musi zwrócić środki UE na kwotę 9 milionów złotych plus karne odsetki 2 miliony, czyli w sumie 11 milionów złotych. Przyczyną tego zwrotu jest niedbalstwo urzędników mianowanych przez marszałka A. Struzika, którzy nie dopilnowali ogłoszenia przetargu w biuletynie publicznym UE" – czytamy w mailu.

bako/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • NFW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2012 21:59 ~NFW

  Właśnie podpisał "wyrok śmierci" na Warszawską Opere Kameralną...

 • Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2012 23:25 ~Praga

  Urząd Marszałkowski/MAX FILM zamierza zamknąć jedyne kino na Pradze Północ. SKANDAL.
  Oto nasz adres: obrona_kina_praha@onet.pl

  W przyszłym tygodniu składamy petycję w Urzędzie Marszałkowskim i zapoznamy władze z Waszymi opiniami i wieloma niezwykle konkretnymi i rzeczowymi pytaniami w sprawie planowanego zamknięcia Novego Kina Praha. Mało tego. Będziemy też w swojej bezczelności ;-) domagać się odpowiedzi na te pytania. Zamiar zamknięcia Novego Kina Praha budzi wiele głębokich emocji wśród Warszawiaków. Pada mnóstwo gorzkich i bardzo mocnych słów pod adresem Urzędu Marszałkowskiego i Max Filmu. Nie mam odwagi zacytować :-) tu opinii Warszawiaków, z racji tego, że bardzo brzydko nazywają pana marszałka, ale przesłanie było takie: "Nie ma, piiiip, takiej opcji, żeby tu nie było kina - było w 1950, będzie i teraz!". "My ICH zamkniemy, a nie to kino". To były cytaty. Pozdrawiamy serdecznie :-) Obrona_kina_praha@onet.pl

 • Doceń determinację obywateli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 10:18 ~Doceń…

  Pan Doktór - prezez Max Filmu (spółki samorządowej p. Struzika) powiedział, że nie rozumie emocji Prażan z powodu likwidacji jedynego kina na Pradze Płn. Gdyby mieli 100 km do kina to by rozumiał. Ta wypowiedź, dotyczącea centrum praskiej kultury może być też zastosowana do praskich bibliotek.
  Wszak to są niedochodowe placówki. Nie to co współpraca z bogatymi developerami.

 • aneczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2012 08:44 ~aneczka

  Wniosę tu apel o Biblioteki Pedagogiczne, których pan Struzik się pozbywa, albo likwiduje! Biblioteki są na wysokim poziomie zarówno pod względem zbiorów jak i zinformatyzowania, mają długą tradycję i służą nauczycielom jak i studentom przygotowującym się do tego zawodu!
  Ale jak widać w działaniach pana Stuzika lepiej się pozbyć "balastu", który trzeba finasnować...

 • Praga Północ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2012 12:08 ~Praga Północ

  Struzik siedzi w luksusowym biurowcu w kinie Praha,ma jeszcze za mało lusksusowych biur, więc zamyka jedyne kino na Pradze Północ,żeby sobie tam usadzić urzedników. Pod kinem jest parking na 70 samochodów, ale nie dla widzów kina, tylko dla urzędu marszałkowskiego. Panie Struzik, niech Pan nie przesadza!

 • Abecede

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2012 00:35 ~Abecede

  To jest szokujące... ŻE DOPIERO TERAZ!

 • back

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 17:32 ~back

  Szczytny cel, ale koalicja(PO+PSL i może SLD) na to nie pozwoli.
  Tysiące zatrudnionych popleczników w urzedach.
  W obecnych układach personalnych i politycznych niemożliwe do przeprowadzenia.

 • propozycja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 14:42 ~propozycja

  Uważam , że większość wysokich urzędników powinno się zwolnić . Wybory wcale nie są demokratyczne bo stoi za tym olbrzymia kasa a nie przydatność społeczna.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 14:13 ~wawa

  to "etatowy" marszałek.Najpierw Senatu,teraz dwukrotnie województwa.Przypomnę tylko,jak podczas kończącej się kadencji w Senacie odbywał egzotyczne wycieczki /Tajlandia,Indonezja/,oczywiście na koszt podatnika.Wyjątkowo obrzydliwy facet,na niczym się nie zna.Zagłosuję za jego odwołaniem.Dość nieudaczników,dość rozkradania.

 • polakk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 13:56 ~polakk

  Tusk skoro sprzyja marnotrastwu pieniedzy Struzika, a to jest przestepstwo, sam staje się przestępcą. W następnych wyborach obaj spotkają sie za kratkami a ich wille zostana zabrane.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »