Informacje

09.03.2018 20:16 ZTM odpowiada na zarzuty

Chaos i brak informacji? "Służby reagowały dynamicznie"

SERWISY:


Pasażerowie narzekali na chaos i brak informacji, ale urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia. Zarząd Transportu Miejskiego wydał oświadczenie w sprawie utrudnień związanych z przemarszem kobiet.

Marsz zorganizowany w czwartkowe popołudnie przez Warszawski Strajk Kobiet sparaliżował ruch w centrum. Autobusy i tramwaje skierowano na objazdy, ale wielu pasażerów było zaskoczonych zmianami. Reporter tvnwarszawa.pl, który obserwował manifestację, zarzucał ZTM-owi słabe przygotowanie: przede wszystkim brak informatorów i zbyt powolne reagowanie na zmiany.

W piątek ZTM wydał oświadczenie w tej sprawie. Urzędnicy stwierdzili, że wszystko działało jak należy.

"Były informacje"

"Zarówno przed, jak i przez cały czas trwania utrudnień szczegółowa informacja o skierowaniu pojazdów na trasy objazdowe była zamieszczona na stronie internetowej. Znajdował się tam wykaz kierowanych na objazdy linii autobusowych i tramwajowych, przebieg zmienionych tras oraz godziny, w których spodziewane są utrudnienia w komunikacji" - czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo - jak przekonują urzędnicy - na przystankach tramwajowych linii 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25 oraz 35 już w nocy z 2 na 3 marca pojawiły się plakaty informujące o możliwych utrudnieniach w związku z manifestacją. Analogiczne ostrzeżenia miały zostać umieszczone w tramwajach.

"Na miejscu działali informatorzy ZTM, którzy zostali rozstawieni w newralgicznych punktach (gdzie spodziewane były największe utrudnienia), czyli na przystankach: przy Dworcu Centralnym, Placu Bankowym, Rondzie Waszyngtona oraz Placu Starynkiewicza. Wzdłuż zamkniętych ulic jeździł radiowóz, który informował przez megafon o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji" - przekonuje ZTM.

Reagowali "dynamicznie"

Dalej czytamy, że o 17.15 wyłączony został System Informacji Pasażerskiej. "Nie były wyświetlane informacje o kursowaniu tramwajów. Zamiast tego wyświetlane były komunikaty o utrudnieniach. Pracownicy ZTM na bieżąco monitorowali ten proces" - przekonują urzędnicy.

Przyznają jednak, że system nie zadziałał właściwie na przystankach na placu Konstytucji, gdzie konsekwentnie były wyświetlane komunikaty z prognozami przyjazdu tramwajów. Według ZTM, było to wynikiem awarii, która została szybko usunięta. "Wszystkie służby ZTM, w uzgodnieniu z Policją, na bieżąco reagowały na dynamicznie zmieniającą się sytuację w rejonie zamykanych odcinków ulic" - podsumowują.


Tak wyglądała manifestacja:


kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nmi89

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2018 05:09 ~nmi89

  Zamiast być w domu z rodziną na spacery im się zebrało

 • kszch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 22:35 ~kszch

  Niestety znowu wszyscy przez grupę psycholi muszą mieć problemy...

 • Cylindryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 18:50 ~Cylindryk

  kux~kux

  Jakie informowanie? Stałem na Wileniaku i gdybym nie wszedł na stronę ZTM to bym zachodził w głowę co się dzieję, ani 4 ani 25, 3 jeździ w takich odstępach, że aż strach mówić, poza tym szczęście mieli ci, co zdołali w nią wsiąść.


  Akurat 4, jak i wszystko jadące z Placu Bankowego padło, bo bezpośrednio przed Wileńskim jakiś debil uznał, że wygra z tramwajem... nie pozdrawiam.
  Nie dość, że z mostu na Wileński na piechotę, to potem jeszcze z Annopolu na Żerań Wschodni, bo oczywiście jedyny tramwaj dojeżdżający na tamtą pętlę w godzinach 19+ szlag trafił, a autobusów zastępczych brak.
  Dzięki wielkie debilu za spóźnienie do pracy rzędu 1,5h...

 • Politolog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 13:33 ~Politolog

  Ciekawe, że nie interweniuje ws blokowania legalnych manifestacji !

 • Nie umarłem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 13:18 ~Nie umarłem

  Janek~Janek

  W 501 była wywieszka, że w związku z organizowanym zgromadzeniem i marszem, autobusy od godziny 17 do 20 mogą być kierowany na trasy przebiegające w pobliżu. Mniej więcej taka była informacja. Więc nie rozumiem tych ludzi. Co będzie jak długotrwale nie będzie np. prądu. Umrą biedni z niemocy.

  Powiem, ci, co będzie, bo kiedyś przez to przeszedłem. Byłem w środku miasta, kiedy zabrakło prądu. Nie wiem, czy w całej Warszawie, ale w śródmieściu na pewno. W sklepach była groza, bo pieniądze wpłacone do kasy były unieruchomione - nie można było wydać reszty - kasy nie działały. Cała komunikacja na prąd stała. Pozbawiony możliwości dojazdu metrem, dużą część trasy na Ursynów pokonałem pieszo. Dla sportu, oczywiście.

 • Anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 12:49 ~Anka

  na czas wstrzymania ruchu OBOWIĄZKOWO na przystankach powinna być informacja, o czasowym wyłączeniu przystanku i wskazania przystanku zastępczego

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 08:36 ~Janek

  Goli~Goli

  To wasze „siostry” wam to zgotowały. Dojechaliście spóźnione do dzieci i męża przez ten marsz.

  Olaboga, świat się zawalił.

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 08:34 ~Janek

  W 501 była wywieszka, że w związku z organizowanym zgromadzeniem i marszem, autobusy od godziny 17 do 20 mogą być kierowany na trasy przebiegające w pobliżu. Mniej więcej taka była informacja. Więc nie rozumiem tych ludzi. Co będzie jak długotrwale nie będzie np. prądu. Umrą biedni z niemocy.

 • robespierd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 07:43 ~robespierd

  Stolica pod rządami pani HGW - Jeden wielki chaos , brud, smród korki smog !

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2018 05:48 ~Krzysztof

  Nie od dziś wiadomo że ludzie nie czytają komunikatów na przystankach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »