Informacje

01.07.2013 09:42 Utrudnienia do końca sierpnia

Centrum bez metra.
Tłok i przesiadki

SERWISY:


Stacje metra Centrum i Świętokrzyska zamknięte są na głucho. Tak będzie do końca sierpnia. Na stacjach, gdzie pasażerowie musieli się przesiadać, był duży tłok. Na powierzchni pomagała komunikacja zastępcza, ale niektórzy i tak spóźnili się do pracy.

Stacje zostały wyłączone z ruchu w sobotę nad ranem. Powodem są prace na budowie centralnego odcinka II linii metra.

Na "Patelni": informatorzy i znaki

- Przy wejściach do stacji metro Centrum są banery, a na drzwiach kartki informujące o zmianach. Na miejscu pracują też informatorzy ZTM - relacjonował ok. godz. 7 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Wygląda na to, że pasażerowie zdają sobie sprawę z zamknięcia stacji, bo do wejść nie podchodzą - dodaje.

Brak zamieszania na "Patelni" potwierdził po 7.00 reporter TVN24, Łukasz Gonciarski.

Tłum na Politechnice

Sporo pasażerów było za to na stacji Politechnika.

- Jest ich więcej niż zazwyczaj. Dużo ludzi wysiada z pociągu jadącego od strony Ursynowa, tłumy czekają także na kolejkę, która jedzie w kierunku południowym. Momentami na peronie robi się naprawdę tłoczno. Trwa to około 2-3 minut – relacjonował Zieliński.

A jak wygląda sytuacja na przystankach tramwajowych w okolicy ul. Nowowiejskiej? – Co chwilę odjeżdżają tramwaje i zabierają pasażerów – powiedział reporter.

Wysiadają na Ratusz Arsenał

Łukasz Gonciarski pojawił się również na stacji Ratusz Arsenał, gdzie pasażerowie podziemnej kolejki muszą wyjść z wagonów. Po godzinie 9.00 pytał jadących do pracy warszawiaków o utrudnienia.

Jedna z pasażerek, jadąca do centrum, zdecydowała się wykorzystać piękną pogodę i pójść do celu podróży spacerem.

Kolejna nie miała już takiej możliwości. Bardzo się spieszyła i mówiła, że z powodu utrudnień spóźni się dziś do pracy:

Jak jechać?

Metro jeździ na dwóch odcinkach. Od Młocin do Ratusz Arsenał oraz od Politechniki do Kabat.

Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej - jest to linia autobusowa Z-1 oraz tramwajowe 74 i 75. Przy czym linia 75  kursuje do 3:00 w nocy.

Autobusy Z-1 kursują na trasie: Metro Marymont – Włościańska – Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Waryńskiego – Metro Politechnika.

75 : – Metro Marymont– Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – pl. Narutowicza.

Trasa 74: Żerań Wschodni – Odrowąża – Starzyńskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska  – Nowowiejska – Jana Pawła II – Popiełuszki – Metro Marymont.

Łączą I i II linię

Metro Warszawskie zaznacza, że wyłączenie z ruchu stacji Centrum i Świętokrzyska jest konieczne. Na stacji Świętokrzyska dwie linie metra będą się przecinały. Dlatego zostanie wykonane połączenie, dzięki któremu pasażerowie będą mogli przechodzić między peronami obu linii bez konieczności wychodzenia na powierzchnię.

Metro Warszawskie informuje, że powstanie przejście łączące wybudowaną między tunelami klatkę schodową z peronem stacji II linii. Zbudowane zostaną: hala odpraw nowej stacji Świętokrzyska usytuowana nad tunelami I linii metra, wyjścia z hali pod ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską oraz wyjście łączące wybudowaną między tunelami klatkę schodową z peronem stacji I linii Świętokrzyska.

TAK RUCH W METRZE WYGLĄDAŁ W SOBOTĘ:

lata//ec/ran//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • megi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 12:53 ~megi

  Ludzie, czy wy naprawdę widzicie coś złego w tym, że 'nasze" miasto rozwija się ku lepszemu... ja też jadę godzinę dłużej do pracy i też się 4x przesiadam jak setki innych ludzi... HGW naprawdę dużo zrobiła, a referendum napędziło ją jeszcze bardziej do działania... wolę ją niż jakiegoś młotka co dużo mówi, a mało robi...

 • mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 12:11 ~mario

  Przetestowałem wczoraj i dziś system przesiadek i niestety ale wrażenia są mówiąc delikatnie "podłe". Jakiś mega-mózgowiec wymyślił, że autobus zastępczy Z1 zatrzymuje się na KAŻDYM przystanku jaki ma po drodze, pomiędzy stacjami "Ratusz Arsenał" a "Politechnika". Przecież wystarczy że tramwaje zatrzymują się co 400~500 metrów, autobus powinien mieć w sumie co najwyżej 3 przystanki zlokalizowane obok stacji metra, choć najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby miał właśnie przy skrajnych stacjach czyli "Ratusz Arsenał" oraz "Politechnika". Przecież po to powstało metro aby w miarę szybko przemieszczać się po mieście, a teraz przejazd taka linią zastępcza trwa około 20 minut!!! Gdyby wyeliminować przystanki pośrednie, czas przejazdu śmiało uległby skróceniu o 5 a może nawet 7 minut.
  Jeszcze raz podkreślę - wystarczy że tramwaje mają na tym zastępczym odcinku 7 przystanków. Autobus może i POWINIEN przewozić pasażerów o wiele szybciej.

 • PawełZOchoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 09:35 ~PawełZOchoty

  szkodasłów trza strzelać~szkodasłów trza strzelać

  Za brak koordynacji remontu mostu średnicowego i skasowanie/zmniejszenie częstotliwości kursujących tą trasą autobusów powinny polecieć ludzie ze stanowisk, beznadziejny brak kompetencji i wyobraźni (czyt. rozumu) widać jak pani prezydent panuje nad miastem Żal nikt nie ma 2 miesięcy urlopu a do autobusów nie da się wejść, bo są przeładowane
  Pozdrawiam Syreni Gród
  Słoiku pomyśl co by było jakby te remonty się zaczęły we wrześniu albo pażdzierniku. Po za autobusami mostem Poniatowskiego jeżdżą tramwaje, gdzie jeden dołożono, a drugi pod zmienionym nunerem cały czas jeżdzi choć miało go nie być. Sugeruję zajrzeć czasem na www.ztm.waw.pl. Zapomniałem tylko, że słoiki najwięcej szumu potrafią robić o słuszne sprawy.

 • szkodasłów trza strzelać

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 07:48 ~szkodasł…

  Za brak koordynacji remontu mostu średnicowego i skasowanie/zmniejszenie częstotliwości kursujących tą trasą autobusów powinny polecieć ludzie ze stanowisk, beznadziejny brak kompetencji i wyobraźni (czyt. rozumu) widać jak pani prezydent panuje nad miastem Żal nikt nie ma 2 miesięcy urlopu a do autobusów nie da się wejść, bo są przeładowane
  Pozdrawiam Syreni Gród

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 06:43 ~warszawianka

  Jestem starszą, schorowaną osobą. Do marnej renty staram się dorobić na ułamku etatu. Przyjęłam pracę na Kabatach, chociaż mieszkam na Wawrzyszewie - właśnie ze względu na możliwość dojazdu metrem. Pracuję teraz 2 godziny, a dojeżdżam w obie strony - 4 ! z 4 przesiadkami......w tłoku. Dziękuję Pani Prezydent.

 • Andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 02:52 ~Andrew

  Bezczelność bufetowej nie zna granic - utrudnienia w ruchu, a jeszcze chce podnosic ceny biletów - podłość!

 • warszawianka od nowości

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 01:02 ~warszawian…

  i tylko słoiki dzwoniły dzisiaj rano. my urodzeni w Warszawie problemu nie mieliśmy :)

 • Klient TESCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 00:59 ~Klient TESCO

  Po co wam metro? Autobusy mogą jechać wszędzie, jeden poputy nie unieruchomi wszystkich, a z metrem są same problemy. Może warszawiaki nauczą się w końcu żyć bez metra.

 • qwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 00:54 ~qwert

  Przez ten burdel jadę do pracy godzinę dłużej!POstaram się przy tym referendum POzbyć się bufetowej i tej bandy z ratusza!

 • optym

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 00:12 ~optym

  MAJKA~MAJKA

  DZIĘKI hgw WARSZAWA COFNEŁA SIĘ W ROZWOJU I ATRAKCYJNOŚCI DLA TURYSTÓW O 100 LAT. TO PATOLOGIA, ŻE MIESZKAŃCY NIE MOGĄ NA CZAS DOJECHAĆ DO PRACY I DO DOMU W 21 WIEKU A CO DOPIERO TURYSTA ..? tURYSTA WRÓCI DO DOMU TO OPOWIE, ŻE POLSKA TO JEDNE WIELKIE MUZEUM Z KUSTOSZEM HGW NA CZELE.

  Turysta wróci do domu i powie, że Polska to jeden wielki plac budowy :)
  Ludzie tacy jak ty widzą paski, ale nie dostrzegają tygrysa. To trochę ograniczeni ludzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »