Informacje

07.03.2011 06:27 Internauta sprawdza nowe perony

Centralny "wraca do normy"?

SERWISY:

 

Wróciły brud i śmieci, a dworzec jest nadal domem dla bezdomnych. Świeżo remontowane perony 2 i 3 na Dworcu Centralnym odwiedził internauta Kamikcat. I sfilmował, jak to miejsce zaczyna przypominać stację sprzed rozpoczęcia prac. Rzecznik PKP odpiera zarzuty: - Prace remontowe jeszcze trwają. Planujemy też zatrudnić zarządcę dworca, który będzie o niego dbał.

Film, który internauta Kamikcat nakręcił na dworcu, umieścił w serwisie YouTube. Przez trzy dni klip oglądano ponad 40 tysięcy razy.

"Aż się nie chce wierzyć, że to obraz Centralnego po odświeżeniu...", "Miał być remont dworca, a wyszło odświeżenie na niskim poziomie... Lepiej nie obiecywać i nic nie robić, niż obiecywać i czuć rozczarowanie" - komentują internauci.

Inni przypominają, że remont ma wystarczyć na krótko, bo PKP po Euro 2012 chce zburzyć stary i zbudować nowy dworzec.

 

PKP tłumaczy: to jeszcze nie koniec

O stan dworca zapytaliśmy rzecznika prasowego Grupy PKP. - Remont trwa - tłumaczy Łukasz Kurpiewski. - Części oddane dzisiaj do użytku czekają jeszcze prace wykończeniowe, gdy całość będzie już gotowa. Dlatego nie emocjonujmy się dzisiejszymi niedoróbkami - studzi emocje i obiecuje:

- Posadzka zostanie ostatecznie wykończona, gdy peron będzie gotowy w całości. Wtedy będzie też czas na odbiory prac, chociaż nasze uwagi zgłaszamy wykonawcy na bieżąco.

Dworzec Centralny będzie miał gospodarza z prawdziwego zdarzenia, który gospodarskim okiem będzie doglądał wszystkiego - opowiada Kurpiewski. I zaznacza, że kolej zacznie dbać o stan obiektu po remoncie.

- Zamontowany zostanie nowoczesny monitoring, pomoże nam wyłapać wandali czy osoby bezdomne. Zastanawiamy się nad zatrudnieniem własnych sprzątaczek z dobrym menadżerem, bo firmy zewnętrzne nie zdają egzaminu. Zresztą niedawno wymieniliśmy firmę sprzątającą na Centralnym. Teraz dajmy wykonawcy spokojnie dokończyć remont - podsumowuje.

mjc/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bums

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 07:47 ~Bums

  Oddac ten caly syf Deutsche Bundesbahn a bedzie przelom cywilizacji i kultury na koleji, patrz dworzec centalny w Berlinie.

 • Nihilist

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 06:54 ~Nihilist

  Mnie rozłożył pomysł pana Kurpiewskiego odnośnie zatrudnienia WŁASNYCH sprzątaczek wraz z menadżerem... Nie ma to jak redukcja kosztów :) będzie menadzer, zastępca menadżera, sekretarki i oczywiście nowa spółka - "PKP sprzątanie" :)

 • Zd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 00:15 ~Zd

  DLACZEGO rura spustowa pojawiająca się na początku filmu, jest pomarańczowa?!?!?
  Przy granatowym kolorze słupów dość mocno kontrastuje !!

 • BOB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 23:16 ~BOB

  WYNAJĘCI BEZDOMNI!!!

 • lukamiasta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 23:06 ~lukamiasta

  Syf na centralny pozostanie do tad póki go nie wyburzą - z reszta pytanie czy konieczne jest utrzymywanie tego dworca
  - rozbudujmy zachodni i wschodni a centralnemu pomachajmy na dowodzenia - złote tarasy winny zając jego miejsce na ziemi a pod nią może być dworzec- wystarczyło pomyśleć parę lat temu, jak je budowano

 • tolek b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 21:48 ~tolek b

  kto był w metrze w Rzymie to wie co to znaczy brud,smród i bałagan.

 • Sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 21:31 ~Sławek

  Szczeniaczek najpierw wysłał ten filmik do portalu gazeta.pl. Tam został zniszczonyprzez komentujących, wię wysłał do TVN Warszawa.

  Głupi gówniarz.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 20:37 ~ja

  Ten człowiek, który filmował kurz ośmiesza się - pewnie więcej ma go w chałupie niż w tym miejscu, gdzie wiatr hula. A z reszta co on może wiedzieć o sprzątaniu. A bezdomnym dajcie spokój nigdy nie wiadomo jaki los spotka każdego z nas.

 • omc prawnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 18:08 ~omc prawnik

  "wróciły brud i śmieci, a dworzec jest nadal domem dla bezdomnych"- zastanawiam się tylko kiedy ostatnio było tu czysto?. NO I NAJWAŻNIEJSZE 500ZŁ temu kto zna paragraf który zezwala skutecznie wyrzucić bezdomnego z dworca. Prawda jest brutalna, bezdomny to też wolny człowiek (może gorzej ubrany i trochę cuchnie)ale dworzec to publiczne miejsce i nikt wbrew jego woli wyrzucić go nie może. Są zapisy w regulaminach dworca,to jednak zbyt mało i nie ta ranga przepisu by był skuteczny. Bezdomni są na większości dworców na świecie i przestańcie wciskać ciemnotę że u nas powinno być inaczej. Jeszcze nikt na świecie szanując prawa i wolności jednostki ludzkiej nie rozwiązał problemu bezdomności.

 • kolesiePKP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 17:41 ~kolesiePKP

  Cały gmach dworca jest " podsiąknięty " fekaliami które wsiąkają w grunt od 35 lat , budynek gnije od fundamentów. Robotnicy kładą gips-karton na grzyb i pleśń , remont ma być zrobiony pozornie tylko do Euro 2012 , potem rozbiórka .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »