Informacje

29.11.2011 21:17 prezes spółki pkp broni reklam

"Centralny musi zarobić na swój remont"

SERWISY:

- Dworzec Centralny nie jest dochodowy, więc na jego utrzymanie trzeba zarabiać reklamą -przekonuje Jacek Prześluga. Prezes spółki Dworzec Polski tłumaczy w ten sposób swoją decyzję o zasłonięciu części remontowanego dworca reklamami.

- Cen­tralny nie jest dworcem dochodowym. Nie jest, ponieważ koszty remontu w wysokości 50 milionów zło­tych i zwięk­szone koszty eksploat­acji nie są równoważone przy­chodami pochodzą­cymi z mniejszej niż uprzed­nio powierzchni komer­cyjnej (na razie wyłączam obie antresole, póki nie są zagospo­darowane). Cen­tralny przyno

si stratę i będzie tak przez kilka następ­nych lat - przekonuje prezes spółki Dworzec Polski.

- Dworzec wolny od reklam to obiekt, który musi zaro­bić na swoje utrzy­manie z innych źródeł. Z jakich, jeśli każde zatrzy­manie pociągu na tym dworcu to zatrzy­manie... na koszt PKP SA? Moglibyśmy nie czyś­cić torowiska z 35-​letniej warstwy odchodów i moczu , ale wów­czas byłoby to nie do zniesienia dla nosa. Moglibyśmy nie wpuszczać białorus­kich wag­onów z dymią­cymi kom­i­nami, gdy­byśmy mieli na to wpływ. Albo moglibyśmy żądać od prze­woźników choćby złotówki za każdy zatrzy­many pociąg z setek, które uruchami­ają każdego dnia, ale nie ma do tego tytułu prawnego - pisze Prześluga.

Prezes spółki odnosi się także do zarzutów, jakie padają pod jego adresem na internetowych forach. - Czy­tam od kilku dni fora inter­ne­towe, na których nazy­wa­jąc szmatami reklam­owymi wszys­tkie formy nośników reklamy na Cen­tral­nym, szmatą określa się również mnie. Dlaczego? Bo stoję za "ekspan­sją" reklamy na DC. Odpowiadam - stoję, ponieważ nikt nie zwol­nił mnie z obow­iązku poszuki­wa­nia źródeł przy­chodów na dwor­cach - odpowiada Prześluga.

Dwa razy w roku aukcja

Według niego zarządca dworca dwa razy w roku: w grud­niu i w czer­wcu w formie aukcji będzie sprzedawać prawo do ekspozycji jednej marki na wszystkich dostępnych nośnikach zewnętrznych i wewnętrznych. W pozostałych miesiącach będzie tylko ekspozycja na części nośników. - To wszystko za duże pieniądze - zapowiada i dodaje, że roczna wartość reklamowa dworca to cztery miliony złotych.

Prześluga przypomina także, że z reklam na dworacach nie rezygnują Niemcy, choć ich główny dworzec w Berlinie ma potężne źródło finansowania, a Czesi i Włosi powołali w celu zara­bi­a­nia na rekla­mach dwor­cowych własne kole­jowe domy.

Przeczytaj cały wpis prezesa spółki Dworzec Polski.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pablito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 13:56 ~Pablito

  wolność tomku w swoim domku - jak prezes skry zawiesił to też larum sie podniosło że nie wolno że cos tam, a tu sobie pieknie reklama wisi i nawet bardzo dobrze oświetla w nocy ulice i chodniki taka reklama!

 • inż.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 12:18 ~inż.

  Remont dworca to dobre posunięcie, bo to jeden z najlepszych (pod każdym względem) w kraju. Jednak Niuniek ma rację. Różnych Prześlug jest za dużo, może chociaż obniżyć im managerskie, w nieuzasadnionym stopniu wysokie pensje.

 • bg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 11:51 ~bg

  ~waw

  Miasto nie ma nic do remontu dworca. To jest własność PKP

 • wp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 11:12 ~wp

  "Panie Prześluga jak masz pan cojones to wystaw swoje gębę "

  Niuniek: przedstawisz się nam z imienia i nazwiska, czy już ogon pod siebie?

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 10:42 ~waw

  Ahanka na co wydaje pieniądze ze juz nie stac na remont Centralnego Dworca Stolicy. Pewno na kolejne nagrody dla kolesiów z PO za nic nierobienie.

 • mister

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 10:12 ~mister

  Do Niuniek, ale jesteś żenujący. Zresztą jak większość z tych co komentują tego newsa. Pewnie jakby wprowadzili ceny za bilety żeby PKP zaczęła na siebie zarabiać to byście marudzili, że za drogo. Jakby nie wyremontowali Centralnego, to byście marudzili, ze syf. I tak można wymieniać w nieskończoność. Banda zakompleksionych i wiecznie niezadowlonych ... polaczków. A ty niuniek sam nie masz cojones. Taki odważny jesteś, bo w necie komentujesz, bez pokazania twarzy i podania nazwiska co? (Jacek Prześluga swoim nazwiskiem się pod listem podpisał). Lepiej nie trać czasu na komenty, których twój mały móżdżek i tak nie ogarnia i zajmij się odrabianiem lekcji

 • michal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 10:00 ~michal

  Białoruskie dymiące wagony można śmiało przenieść na Dworzec Gdański, który stoi na powietrzu. O ile pamiętam tak właśnie kiedyś było. Jaki problem do tego zwyczaju powrócić?

 • Pan Cogito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 09:54 ~Pan Cogito

  Dobry manager dba o zyski spółki, tu chyba saqmi koszerni komentujący z a.n.gory (aemesu) są.

 • ___anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 09:07 ~___anka

  o co wam chodzi? w czym przeszkadzają te głupie reklamy? rozkład wam zasłaniają? reklamy są wszędzie to dlaczego mają na tym nie zarobić? a wy nie bądźcie frajerami i nie ulegajcie wpływom reklam - dopóki będzie miało to wpływ na ludzi, dopóty one będą.

 • Niuniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 08:55 ~Niuniek

  Zarobić to może pan Jacek Prześluga w michę. Za bezczelność. Bo spółka nieprywatna, spółka którą utrzymuje państwo (czyli obywatele) która tylko ciągle powiększa swój dług, a usługi jakie oferuje ma na poziomie Bangladeszu śmie pouczać i mądrzyć się o zarabianiu?

  Panie Prześluga jak masz pan cojones to wystaw swoje gębę bo mnie łapa świerzbi na taką bezczelność.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »