Informacje

28.08.2014 16:56 460 mln złotych z biletów i mandatów

Cena biletów nie wzrosła,
ZTM zarobił więcej

SERWISY:

Po siedmiu miesiącach od wprowadzenia nowej taryfy biletowej, wzrosły wpływy z biletów komunikacji miejskiej. Kontrolerzy złapali też więcej gapowiczów. Sprawiło to, że w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, pieniędzy jest więcej o ponad 13 milionów złotych.

W okresie od stycznia do lipca, wpływy za bilety w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosły dokładnie o 13 583 159 zł.

- Jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży. Uruchomiliśmy kolejne punkty dystrybucji i automaty biletowe. Zwiększyliśmy też zakres i rodzaj kontroli biletów w środkach komunikacji miejskiej – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

Złapali więcej gapowiczów

Jak podkreślił, na wynik finansowy złożyły się także wpływy z mandatów. - Liczba kontrolerów biletów wzrosła do 202, ale nie są to pracownicy etatowi. Korzystamy w tym zakresie z pomocniczej służby – tłumaczył Witek.

Dla porównania, w lipcu 2013 roku ZTM dysponował 115 kontrolerami. Dzięki zwiększeniu obsady liczba kontroli wzrosła o 5 procent, a liczba złapanych gapowiczów o 7444 osoby.

Rośnie sprzedaż 75-minutowych

Przypomnijmy, od 1 stycznia obowiązują nowe taryfy biletowe. Ratusz odwołał planowaną na początek roku, trzecią podwyżkę cen biletów. Fala krytyki jaka spadła na władze, sprawiła, że drastycznych podwyżek nie było, a wręcz przeciwnie - w ramach Karty Warszawiaka część biletów potaniała. Wniosek o jej wydania do lipca złożyło ponad 402 tys. osób. Na nowej taryfie skorzystały też rodziny z więcej niż trójką dzieci.

Zlikwidowane zostały bilety jednorazowe oraz trzydniowy, 40-minutowy oraz 60-minutowy. W zamian wprowadzono bilety 75-minutowy za 4,4 zł i weekendowy za 28 zł oraz 40 zł dla grup do 5 osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zmian. Jest bardzo wyraźny wzrost sprzedaży biletów 75-minutowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się też bilety weekendowe - informował Witek i dodał, że tych ostatnich pasażerowie najwięcej skasowali w marcu - ponad 40 000 sztuk.

Do końca roku na koncie ma być 800 mln zł

Witek podkreślił, że zanosi się na to, że ZTM wykona założony plan finansowy. - Zrealizowaliśmy do tej pory założony plan przychodów, na naszym koncie już pojawiła się kwota 460 mln zł. Plan na cały rok zakłada 800 mln zł, także jesteśmy na dobrej drodze, by ten plan całościowo wykonać – podsumował dyrektor.

Nowa taryfa obowiązuje od 1 stycznia tego roku:

kś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 14:26 ~ttt

  Warszawa oferuje bardzo duzo w kwesti komunikacji. i koszt biletu na prawde nie jest wysoki... to całodobowa komunikacja... doceniajmy to !

 • Pasażerka z Pruszkowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 13:58 ~Pasażerka…

  Tak, obroty wzrosły, bo z Pruszkowa jedzie się do Śródmieścia 25-30 minut a pasażerowie muszą kupić bilet za 7 zł bo innych nie ma. Gratulacje dla władz Warszawy za zdzieranie kasy.

 • zak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 13:31 ~zak

  Miasto do komunikacji dopłaca 70%. A gdyby dopłacono 100% i zrobiono darmową komunikację i zlikwidowano POP-y, kontrolerów, ich ochronę, druk biletów, koszty utrzymania i montażu biletomatów, dystrybucji tych biletów itd... to ciekawy jestem jaki byłby bilans

 • Barti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 13:14 ~Barti


  emeryt z MZA~emeryt z MZA

  oddajcie bilety dla żon emerytów z MZA !!!
  magg~magg

  TaaK! I dla wszystkich zstępnych do 12 pokolenia też! I dla ich kolegów i koleżanek! A co!

  Panie Emerycie z ZTM, te czasy już minęły, ulgę/przywilej dla pracownika danej firmy można zrozumieć i uzasadnić, ale członkowie rodzin to już co innego, być może mają inne ulgi/przywileje ze swoich "zakładów pracy", ale nic ponadto to - "szydera" magga niestety uzasadniona... Pozdrawiam i zdrówka życzę!

 • tomazy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 11:53 ~tomazy

  a w Gdański bilet ulgowy na całądobe kosztuke 6 zł !!! Tam są i ceny przystępne i tabor nowy! Więc zakup nowego taboru nie zawsze musi tłumaczyc podwyżke cen biletów!

 • Szaman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 11:50 ~Szaman

  emeryt z MZA~emeryt z MZA

  oddajcie bilety dla żon emerytów z MZA !!!

  Jeżeli juz to zgodziłbym się żeby przywrócić przejazdy pracownikom. Ale rodzinom - to już przesada!

 • nazaar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 10:24 ~nazaar

  Wpływy wzrosły z zapalczywiej ściąganych przedawnionych mandatów niegdysiejszych gapowiczów, którzy dawno już przesiedli się na rowery

 • magg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 09:49 ~magg

  emeryt z MZA~emeryt z MZA

  oddajcie bilety dla żon emerytów z MZA !!!

  TaaK! I dla wszystkich zstępnych do 12 pokolenia też! I dla ich kolegów i koleżanek! A co!

 • Domcia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 09:27 ~Domcia

  Jak ci się coś nie podoba, to reaguj - zwróć uwagę albo zgłoś do odpowiednich służb lub kierowcy. Samym narzekaniem, bez obywatelskiej postawy nieczego się nie zmieni. A kierowca ma co robić, nie jest od pilnowania porządku w komunikacji miejskiej.

  zibi~zibi

  P. Witek przechwala się jakim to dobrym jest dyrektorem ,wprowadzone przez niego przepisy są tylko urzędniczą fikcją.Od wprowadzenia nowych zasad ,iluż widziałem pasażerów wsiadających do autobusów z lodami, z cieknącymi kechupem zapiekankami,bezdomnych brzydko pachnących zajmujących jedno a w sumie kilka miejsc siedzących i stojących ,bo trudno przebywać w okolicach takich ludzi.I co i nic.Miały być takie kary. Ale ,który kontroler podejdzie do bezdomnego,menela z otwartą butelką piwa stojącego obok dziecka ,czy kobiety.Odwagę mają tylko do dzieci i kobiet.

 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 08:55 ~heh

  hahhahhaha tak im się powodzi, że aż kontrolerom biletów zatrudnili ochronę solidu. Naprawcie te biletomaty w autobusach bo w nocy nie działają i przez to ostatnio mi wpadł mandat heh Skoro zwiększyliście ceny biletów to też zacznijcie polepszać warunki obsługi pasażerów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »