Informacje

06.08.2014 22:48 Mecz Legii z Celtikiem

Celtic znów zmiażdżony. Ligę Europy już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy

SERWISY:

Piłkarze Legii pokazali, że obecnie są lepszą drużyną od słynnego Celtiku Glasgow! Po zwycięstwie 4:1 w Warszawie, mistrz Polski udowodnił swą wyższość także w rewanżu w Edynburgu. Wygrana 2:0 zapewniła mu co najmniej grę w fazie grupowej Ligi Europy.

Po trzybramkowej zaliczce z pierwszego spotkania, od początku rewanżu można było spodziewać się agresywnych ataków piłkarzy Celtiku. Przedmeczowe prognozy znalazły swoje potwierdzenie na murawie w Edynburgu (stadion mistrza Szkocji był jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej i obecnie boisko Celtic Park nie jest w odpowiednim stanie).

Grali mądrze

Szkoci byli częściej przy piłce, ale niewiele z ich ataków wynikało. Na dodatek mistrz Polski nie zamierzał tylko ograniczać się do murowania bramki. Z każdą minutą coraz śmielej próbował swoich sił w kontratakach. Odwaga Legii się opłaciła.

W 36. minucie Michał Żyro otrzymał idealne podanie od Michała Kucharczyka, wygrał pojedynek biegowy z Emilio Izaguirre i płaskim strzałem pokonał Frasera Forstera. Bramka dodała Legii jeszcze więcej pewności siebie, a Celticowi odebrała wszelkich chęci. Tak było już do samego końca pierwszej odsłony. Celtowie nie byli już w stanie zagrozić polskiej bramce ani razu.

<< CZYTAJ TEŻ NA TVN 24 >>

Dopełnili formalności

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, z tą różnicą, że gospodarze w końcu poważnie zagrozili bramce Duszana Kuciaka, a Legia grała jeszcze odważniej. W 57. minucie Anthony Stokes "nawinął" Jakuba Rzeźniczaka, ale z jego kąśliwym uderzeniem poradził sobie słowacki golkiper, odbijając piłkę do boku. Kilka chwil później próbował Kris Commons - także obok bramki.

To co nie udało się Szkotom, udało Legii w 61. minucie. Trójkową, kombinacyjną akcję Miroslava Radovicia, Ivicy Vrdoljaka i Żyry wykończył Kucharczyk i było po meczu.

Jedni grali już bardziej zachowawczo, a drudzy najchętniej zeszliby już do szatni. Mistrz Polski pozna swojego rywala w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów w piątek, jednak już teraz wiadomo, że ma zagwarantowaną grę w fazie grupowej Ligi Europy.

• papa

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 20:22 ~papa

no i co będzie walkower jak nic dla Celticu - brawo Legia za bezmyślność!!!!

słoiczek~słoiczek

Legła odroczyła tylko legniecie. Im dalej zajda tym bardziej sie skompromituja bo kazdy nastepny mecz oglada wiecej ludzi. Nie pozdrawiam.
    true słoik~true słoik

co od niego wymagac starsi na stanowisku synek chudy w rurkach lamus
    hehe, nie podszywaj sie pod słoika, ty zakompleksiony "warszawiaku" mieszkajacym w pod warszawskiej wsi..

• Marian

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 17:19 ~Marian

mag~mag

Kompleksy się włączyły....? Żałosne.
    Nie każdy musi Legię kochać, ale w takiej chwili każdy powinien ją wspierać, bo im dalej Legia, Lech i Ruch zajdą, tym lepiej dla polskiej piłki i drużyn grających w przyszłych latach.
    Warto więc czasami użyć mózgu, a nie wylewać z siebie swoje żale i kompleksy.

dorwał sie słoik do internetu!

• niedzielny kibic

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 17:07 ~niedzielny kibic

Brawo LEGIA!!!! Aby tak dalej ;-)

• papapa CSKA

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 16:44 ~papapa CSKA

A wejdzie sobie zie(7)elnce do tej całej "czempions lig", to w kazdym meczu bedziecie mieli "ełro wpito(7)" :) jeszcze gorzej niz rok temu w LE. "powodzenia najwspania(7)szy k(7)ubie na swiecie!!!" ha ha ha fantastyka pietro wyzej ;)

• zetter

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 13:39 ~zetter

iceman~iceman

LE to będzie wszystko.Ciecie z ległej dostaną od europy baty

bla bla bla, jak zwykle bełkot niedowartościowanych lamusów.

• zetter

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2014 13:37 ~zetter

Hahaha żałosne. Nawet jak by doszli do finału i tam przegrali to ludzie by gadali, że kompromitacja.. Gdyby nawet wygrali całą LM to oczywiście też by się powód znalazł do narzekania.. że słaby styl, że to, że tamto..