Informacje

11.08.2016 16:08 #NIEKOCHAMOLOCHA

Celebryci z Wilanowa
nie chcą wielkiej galerii

SERWISY:

Do sporu o budowę centrum handlowego w Wilanowie włączają się celebryci. Sprzeciwiają się budowie wielkiej galerii.

Aktorzy Anna Guzik, Joanna Sydor, Jacek Poniedziałek i Andrzej Zieliński czy piosenkarka Danuta Błażejczyk - m.in. oni włączyli się do protestu przeciwko budowie jednej, dużej galerii w Wilanowie.

- Na dziś jest już 15 osób. Z wieloma zwyczajnie się znamy, są naszymi sąsiadami, rozmawiamy od miesięcy o sprawie. Pytali: jak pomóc, bo są przerażeni wizją obiektu zupełnie nie na skalę Wilanowa – przekonuje Katarzyna Radzikowska ze Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów.

Chodzi o planowaną galerię, która ma powstać na działce przy ul. Przyczółkowej, niedaleko pałacu i ogrodów w Wilanowie. Jak już pisaliśmy, inwestor (firma Globe Trade Center), chce zbudować jedną, wielką galerię. Z kolei lokalni aktywiści, miejscowe stowarzyszenia, a nawet dyrektor muzeum w Wilanowie oraz radni PiS i PO są zgodni - w dzielnicy nie powinien powstać moloch handlowy wielkości Galerii Mokotów. Chcą, by został rozbity na mniejsze części.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

#NIEKOCHAMOLOCHA

Teraz przeciwnicy planów inwestora rozpoczęli akcję społeczną. Zaangażowali znane twarze. Ale apelują też o zaangażowanie do mieszkańców. "Ci, którzy mieszkają w Wilanowie albo po prostu jest im on bliski mogą sami wziąć udział w akcji. Wystarczy zmienić swoje zdjęcie na zdjęcie z hasłem #NIEKOCHAMOLOCHA na Facebooku" – zachęcają w informacji prasowej wysłanej do naszej redakcji.

I przekonują, że głosów poparcia dla akcji wciąż przybywa.

Przyszłość tego terenu leży obecnie w rękach władz Warszawy. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę w oparciu o obowiązujący plan miejscowy. Biuro architektury jest w trakcie jego rozpatrywania.

Komentarz projektanta

Sprawę skomentował dla tvnwarszawa.pl również autor masterplanu Miasteczka Wilanów Guy Perry. - Zawsze uważałem, że handlowe centrum Miasteczka Wilanów powinno nawiązywać skalą i architekturą do sąsiadującej zabudowy - zarówno tej zabytkowej, jaki i współczesnej. Teraz, kiedy teren przeznaczony pod budowę centrum jest otoczony ukończonymi i zamieszkałymi już budynkami, jest to jeszcze bardziej oczywiste. Cokolwiek tu powstanie powinno mieć żywe fasady, respektować sąsiedztwo - podkreśla autor koncepcji urbanistycznej Miasteczka Wilanów.


ZOBACZ TEŻ, JAK PLANY OCENIAJĄ MIESZKAŃCY:


TAK WEDŁUG INWESTORA MA WYGLĄDAĆ GALERIA:


ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dżem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2016 09:07 ~Dżem

  Moloch będzie miodzio a jak "celebrytom" się nie podoba to niech tam ich noga nie wstępuje.

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2016 12:38 ~Mieszkaniec

  Nie chce pod domem zadnej galerii!. po to wybralem Wilanow zeby miec cisze i spokoj a nie korki pod domem i tysiace ludzi na ulicach!!!

 • Ted

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2016 16:28 ~Ted

  Jako mieszkaniec WIlanowa od 30 lat jestem za budową galeri handlowo rozrywkowej która nawiązywać będzie do istniejącej zabudowy ale pod jednym dachem, jej wielkość określa pozostawiony płac. Przestaniemy jeździć po zakupy na Sadybę lub Ursynów. Zaznaczę że jako inz bud .brałem udział budowie kilku galerii w Warszawie a zakupy w małych osiedlowych sklepach są uciążliwe , nie robię zakupów codziennie

 • Rozbawiony Przyjezdnymi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2016 23:23 ~Rozbawiony…

  a Ja mieszkam nie daleko od 30 lat i w mojej opinie w tej części miasta po prostu brakuje "Dużego" centrum handlowego [...]

 • Ron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2016 10:06 ~Ron

  Ale "celebryci" nie mogą narzucać swojego stanowiska reszcie mieszkańców tylko dlatego że grają w kilku mydlanych serialach TV

 • Willanova32

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2016 22:01 ~Willanova32

  Ja mieszkaniec Wilanowa i większość mieszkańców chcemy dużą galerie handlową, najlepiej taką jak Arkadia, dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy. Większość mieszkań w miasteczku Wilanów należy tak na prawdę do banków więc ich też trzeba by się spytać o opinie na ten temat

 • albo nie być

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2016 13:58 ~albo nie być

  Jak to każdy dzisiaj lubi wypowiadać się w imieniu wszystkich, którzy nie zabierają głosu. „Wszyscy chcemy tego”, „wszyscy chcemy tamtego”, a prawda jest taka, że dla ludzi przeważnie największe znaczenie ma funkcjonalność. Z galerii zrobiono nie wiadomo jakiego paszkwila co nawet na załączonych wizualizacjach jasno pokazuje, że jest przekłamaniem. Nie da się wszystkim dogodzić, banda narzekających zawsze się znajdzie.

 • być

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2016 09:19 ~być

  Ile w Was jadu i nienawiści... Pogratulować. Potraficie Państwo czytać ze zrozumieniem? Mieszkańcy, może nie wszyscy, ale większość jest za galerią handlową, ale nie taką, jaka marzy się inwestorowi. Chyba czas najwyższy, żeby ktoś zaczął walczyć o lepszą architekturę, bardziej przyjazną mieszkańcom. Takie twory, jak Arkadia, czy Galeria Mokotów nigdy nie powinny powstać w mieście.

 • Przemek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2016 14:19 ~Przemek

  Jestem mieszkańcem Wilanowa i popieram budowę galerii. A przyjezdni malkontenci i "gwiazdy ekranu" mogą sobie robić swoje akcje.

 • OlO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2016 16:34 ~OlO

  Czego Ty się spodziewałaś po ekskluzywnym miasteczku wilanów ? Przecież to warszawskie zagłębie brzdękających słoików.


  I odrazu widac ze nie z warszawy w dodatku to i moloch lubisz,mowi sie w wilanowie

  lucentas~lucentas

  A ja mieszkam na Wilanowie i jestem za galerią.

  Carolina~Carolina • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »