Informacje

29.04.2019 10:56 akcja służb

CBŚP zlikwidowało laboratorium amfetaminy. "W ostatniej chwili"

SERWISY:


Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało kolejne laboratorium amfetaminy. Zatrzymano "chemików", którzy mieli specjalizować się w wytwarzaniu narkotyków. Sprawą zajmują się między innymi śledczy z Warszawy.

Zatrzymania, o których poinformowało CBŚP, to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego od blisko roku przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.

Policjanci od dłuższego czasu ustalali członków zorganizowanej grupy przestępczej, która miała działać na terenie Mazowsza. Jej celem, jak twierdzi CBŚP, było sprzedawanie narkotyków, ale przede wszystkim ich wytwarzanie.

"Pierwsze laboratorium amfetaminy zostało zlikwidowane w 2018 roku. Narkotyki były produkowane na obrzeżach Warszawy i tam także zatrzymano dwóch mężczyzn, pełniących rolę tzw. chemików. Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych" - podaje w komunikacie CBŚP.

Narkotyki nawet za 2 miliony

W kwietniu funkcjonariusze wzięli na celownik kolejne miejsce - tym razem w powiecie rawskim. Policjanci z CBŚP, przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Stołecznej Policji, zlikwidowali kolejne laboratorium amfetaminy.

- Policjanci weszli na prywatną posesję niemal w ostatniej chwili, ponieważ cały sprzęt służący do produkcji substancji został już spakowany do samochodu. Wśród wielu urządzeń znajdował się sprzęt laboratoryjny pozwalający na skompletowanie co najmniej dwóch kompletnych linii produkcyjnych - mówi Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Służby przejęły ponad 36 litrów substancji, z której można by uzyskać niemal 50 kg siarczanu amfetaminy, czyli 50 tysięcy działek narkotyku, o czarnorynkowej wartości około dwóch milionów złotych.

Zabezpieczono także ponad 5 litrów BMK - prekursora służącego do wytwarzania amfetaminy oraz inne odczynniki chemiczne wykorzystywane przy wytwarzaniu narkotyków. Zabezpieczone substancje są analizowane. W trakcie akcji zatrzymano trzech mężczyzn, w tym dwóch pełniących rolę "chemików".

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Sąd rejonowy aresztował tymczasowo dwóch mężczyzn.

Akcja w Toruniu

Z kolei w Toruniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Lublinie zlikwidowali kolejne laboratorium. Zatrzymano dwie osoby - 51-letniego mieszkańca Torunia i jego 40-letnią znajomą. Policjanci zabezpieczyli cztery litry płynnej amfetaminy, a także kwasy, odczynniki chemiczne oraz naczynia i narzędzia służące do jej produkcji. Znaleźli także 4,5 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 160 gramów kokainy. A w mieszkaniu kobiety 117 gramów amfetaminy oraz sprzęt do porcjowania i przygotowywania narkotyków.

Oboje usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2019 23:06 ~lolek

  "W ostatniej chwili"-bo co startowali na księżyc smiechu warte

 • Misza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2019 13:59 ~Misza

  Rafał~Rafał

  CBŚ nie zlikwidowało laboratorium, tylko laboratorium zlikwidowane zostało chwilę wcześniej. CBŚ wpadło jak już sprzęt był na pace.


  Nooo rzeczywiście to całkowicie zmienia stan rzeczy..

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2019 12:28 ~Rafał

  CBŚ nie zlikwidowało laboratorium, tylko laboratorium zlikwidowane zostało chwilę wcześniej. CBŚ wpadło jak już sprzęt był na pace.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »