Informacje

10.11.2013 10:40 Utrudnienia i zamknięte ulice

Capstrzyk Niepodległości i marsz PiS

SERWISY:

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już 10 listopada. W niedzielę odbędzie się Capstrzyk Niepodległości oraz marsz PiS. Kilka ulic będzie wyłączonych z ruchu.

Capstrzyk Niepodległości rozpocznie się o godz. 17.00 przed Pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Hotelu Europejskim. Jego kulminacyjnym punktem będzie odczytanie "Niepodległościowego Apelu Pamięci". W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i wojskowych.

W tym czasie wyłączone z ruchu będą ulice i miejsca parkingowe: Królewska (pl. S. Małachowskiego – Krakowskie Przedmieście), pl. marsz. J. Piłsudskiego, ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, marsz. F. Focha, Moliera, Wierzbowa, pl. Teatralny. W tym rejonie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, a pozostawione auta zostaną usunięte na koszt właściciela (informuje o tym tablica T-24 pod znakiem B-36) - ostrzegają służby.

Marsz PiS

Także w niedzielę, jak zwykle 10. dnia każdego miesiąca, swój marsz organizuje Prawo i Sprawiedliwość. O godz. 20.30 jego uczestnicy przejdą sprzed Archikatedry św. Jana przed Pałac Prezydencki, gdzie odbędzie się Apel Pamięci. O godz. 21.00 marsz przejdzie przed pomnik Józefa Piłsudskiego przy Hotelu Europejskim, gdzie przedstawiciele partii złożą kwiaty. Ostatnią stacją na trasie marszu PiS będzie pl. Piłsudskiego, gdzie swoje przemówienie wygłosi Jarosław Kaczyński.

Kulminacja wydarzeń w poniedziałek

Główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości zaplanowano na poniedziałek. Ulicami Warszawy przejdą dwa marsze: "Razem dla Niepodległej" i Marsz Niepodległości. Oprócz tego odbędzie się 11 manifestacji oraz Bieg Niepodległości. CZYTAJ WIĘCEJ

Mieszkańcy Warszawy będą musieli liczyć się z licznym zmianami organizacji ruchu. Objazdami pojedzie także komunikacja miejska. Na czas marszów i manifestacji, ulice, którymi przejdą ich uczestnicy, będą zamknięte.

O utrudnieniach mówi Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa w urzędzie miasta:

ij//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • URSL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 18:58 ~URSL

  Polacy! Chodźmy jutro na Marsz Niepodległości! Uczcijmy godnie wszystkich żołnierzy walczących za wolną Polskę. Marsz jest apolityczny, nie będzie tam podziału na partie, agitacji i zbierania wyborców! Ci, którzy sprzeciwiają się wielokrotnie wyższym emeryturom dla byłych komunistów, którzy mordowali naszych lewaków i skazania tych ludzi, powinni się pojawić jutro o 15.00 pod PKiN. Nie ważne czy jesteś zwolennikiem Dmowskiego czy Piłsudskiego, przechodzimy pod pomnikami obu bohaterów i oddajemy im cześć. Pokażmy, że pamiętamy m.in. o Żołnierzach Wyklętych i Powstańcach! Do zobaczenia jutro o 15.00 na Rondzie Dmowskiego z flagą Polski w ręku!

 • wlod

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 18:51 ~wlod

  Gdyby Pis doszedł do władzy to kiedy świętowałby11 listopada ?

 • lord b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 16:18 ~lord b

  Warto przypomnieć źe wiceminister w rządzie PIS był prlowskim sędzią i skazywał za obchodzenie Święta Niepodległości min Bronisława Komorowskiego.

 • pracoholik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 15:10 ~pracoholik

  Za duzo czasu wolnego to idą i wszystko w temacie!

 • Miesięcznica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 14:41 ~Miesięcznica

  es28~es28

  jaruś dąży za wszelką cenę do zwiększenia podziału w społeczęństwie. Wiem na pewno, że kiedyś, historycy bardzo surowo ocenią jego bezwględne dążenie do "wadzy".

  Może i jego dążenie przyniosło by jakieś efekty, gdyby nie oczywisty fakt, że jego marsze i obchody pod pałacem nikogo prawie już nie interesują. Podrepczą sobie staruszkowie, poskrzeczą i się rozejdą do domów.

 • es28

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 13:53 ~es28

  jaruś dąży za wszelką cenę do zwiększenia podziału w społeczęństwie. Wiem na pewno, że kiedyś, historycy bardzo surowo ocenią jego bezwględne dążenie do "wadzy".

 • Magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 13:20 ~Magda

  Bardzo słusznie zrobił PiS. Jezeli jutro będą jakies burdy, nie będzie protekstu, żeby to zwalić na PiS. Jak zawsze zresztą... To takie proste, oczywiste i światły lud się tego domaga;)

 • Warszawiak1985

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 12:49 ~Warszawiak1985

  Ja tam idę na Marsz Niepodległości z flagą w ręku.

 • Marek_z_Bródna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 11:02 ~Marek_z_Bródna

  Bo PiSowcy nie mogą jak ludzie obchodzić święta tylko na swoich zasadach. Tak kazał ojciec Jarosław fanatyk.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »