Informacje

06.10.2016 17:30 zwolnienie za kaucją

Były rektor i kierownik katedry WAT usłyszeli zarzuty oszustwa

SERWISY:


Prokuratura postawiła zarzuty zatrzymanym w środę byłemu rektorowi, oraz kierownikowi jednej z katedr Wojskowej Akademii Technicznej. Za zgodą prokuratury wyszli na wolność, po wpłaceniu kaucji 30 tysięcy złotych każdy.

Byłemu już rektorowi postawiono zarzut popełnienia oszustw oraz nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kierownik jednej z katedr usłyszał zarzut oszustw.

Obaj zostali zwolnieni po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 30 tysięcy złotych. Zarówno rektor jak i naukowiec zostali zawieszeni w pełnieniu wszelkich funkcji w Wojskowej Akademii Technicznej.

Wyłudzali pieniądze?

Mechanizm przestępstwa polegał na tym, że na szkodę uczelni wyłudzano pieniądze z tytułu wynagrodzeń za wykonanie prac w ramach umów cywilno-prawnych, które w rzeczywistości nie zostały wykonane - informowała wcześniej prokuratura.

Chodziło o wynagrodzenie za pracę w ramach umów cywilno-prawnych zawartych z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie w okresie styczeń-listopad 2015 r., które to prace w rzeczywistości nie były wykonywane. W projektach badawczych podejrzani mieli sobie wzajemnie udzielać płatnych zleceń, które nie zostały wykonane, ale dodatkowe pieniądze za nie były wypłacane.

Kolejne zarzuty

W połowie roku CBA zatrzymało w związku z wyłudzeniami na WAT osiem osób, siedmiu pracowników Wojskowej Akademii Technicznej i jednego byłego pracownika WAT. Jeszcze wcześniej zarzuty w tym śledztwie postawiono siedmiu osobom. Teraz prokuratura prowadzi kolejne zatrzymania i stawia kolejne zarzuty.

Wśród siedmiu wcześniej zatrzymanych byli m.in. dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML) oraz kierownik Działu Informatyki Wojskowej Akademii Technicznej. Według mediów (prokuratura i CBA jednoznacznie tych informacji nie potwierdzały), jedną z osób, której również wcześniej w tym śledztwie postawiono zarzuty, jest Mariusz Ł., w latach 2001-2003 minister zdrowia w rządzie Leszka Millera.

md/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2016 17:00 ~abc

  Takie to właśnie wojsko od 7 do 15... Państwo oficerstwo z honorem widzianym tylko w słowniku.

 • Wojak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2016 08:11 ~Wojak

  Niech sprawdza wszystkich kierowników tej instytucji....najciemniej pod latarnia....w WAT nie takie cuda się dzieją...zastraszanie i poniżanie ludzi jest na porządku dziennym.....cywilni pracownicy nie maja nic do powiedzenia bo wszystko jest zamiatane pod dywan....

 • bevoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 17:46 ~bevoty

  Oj wydaje mi się, że ktoś musiał obrazić Misiewicza albo innego akolitę Maciarewicza. Pewnie komuś się nie spodobała dobra zmiana i teraz posiedzi. Za przekręty finansowe PiS nikogo by nie wsadził, bo musili by swoich do pudła ładować za branie nagród i rabowanie spółek skarbu państwa. Ale sukces jest wielki

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »