Informacje

18.11.2010 10:04 WYBORY 2010

Byle coś otworzyć, byle przed wyborami

SERWISY:

Skończona budowa, ta z niedoróbkami albo dopiero rozpoczęta, na dodatek przezkogoś innego - każdy pretekst jest dobry, żeby przed wyborami coś otworzyć. Ostatnie dni obfitowały więc w mniej lub bardziej prawdziwe otwarcia z udziałem warszawskich samorządowców. Nie obyło się bez wpadek.

W środę otwarciem bielańskiej Mediateki chciało pochwalić się aż dwóch kadydatów: Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Wojciech Olejniczak (SLD). W efekcie po imprezie pozostał niesmak, bo Gronkiewicz-Waltz deprecjonowała inwestycję - oczko w głowie wiceburmistrza Grzegorza Pietruczuka z SLD. - Chcę powiedzieć Bielanom, że nie jest to pierwsza mediateka, bo pierwszą otwierałam na Białołęce. Jest też na Ochocie i w wielu innych dzielnicach, więc niech Bielany nie będą takie dumne, że odkryły Amerykę - mówiła pani prezydent.

Zgromadzeni na otwarciu potencjalni wyborcy prezydent miasta wybuczeli. A kandydat SLD oskarżał: - Pani prezydent wpadła dziś rano w jakąś histerię. Chciała zakazać przyjazdu Olejniczaka. Były telefony - przekonywał.

Na jego potrzeby otwarto multimedialną bibliotekę jeszcze raz.

Robili wszystko, żeby zdążyć

Prezydent była też dumna ze sztandarowej inwestycji Saskiej Kępy - ulicy Francuskiej. Na tyle, że otworzyła ją przed zakończeniem prac.

Remont jeszcze trwa, a niedoróbki widać gołym okiem. Na chodnikach gromadzi się woda. Pasy na jezdni odklejają się, bo nalepiano je w czasie deszczu. Drogowcy zrobili jednak wszystko, żeby zdążyć na umówiony termin. - Niedoróbki są wszędzie, ale my jesteśmy po to, żeby je wykryć - oceniła Gronkiewicz-Waltz.

 

Okazało się, że mogą

Mieszkańców - i oczywiście wyborców - pozytywnie zaskoczyły z kolei władze Ursynowa. "Yes, we KEN!" - ogłosiła w przedwyborczym tygodniu rzeczniczka dzielnicy Monika Beuth-Lutyk. Po dwóch latach ursynowski ratusz zdecydował się zlikwidować groźny uskok na skrzyżowaniu al. KEN i ul. Indiry Gandhi.

O tym, że w alei KEN jest uskok na jezdni, przypominaliśmy w TVN Warszawa wiele razy. Najczęściej przy okazji wypadków i kolizji, które powodował. Przez dwa lata dzielnica przerzucała się odpowiedzialnością z Zarządem Dróg Miejskich.

Opóźnienie korzystne

Na korzyść kandydatów może też działać... opóźniona inwestycja. Poślizg modernizacji parku przy gocławskim jeziorku Balaton, chluby wiceburmistrza Adama Grzegrzółki (PO), wyszedł na dobre samorządowcom. Budowa miała ruszyć wiosną 2009 roku, zaczęła się jednak dopiero jesienią. Jak tłumaczy burmistrz, zabrakło pieniędzy. Opóźniło się ogłoszenie przetargu, ale dzięki temu przed samymi wyborami na otwarciu pojawić się mogły nie tylko lokalne władze, lecz także prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Lubią "symboliczne łopaty"

W sukces można też przekuć inwestycję dopiero rozpoczętą i do tego nieswoją. Właśnie rozpoczęła się budowa wiaduktów nad torami kolejowymi na Białołęce - w ciągu ul. Klasyków i Bohaterów oraz ul. Mehoffera. Choć inwestorem jest PKP, pierwsze łopaty postanowili wbić zgodnie członkowie zarządu dzielnicy - burmistrz Jacek Kaznowski (PO) i wiceburmistrz Piotr Smoczyński (PO).

- Dzięki staraniom Zarządu Dzielnicy Białołęka będzie możliwy bezkolizyjny przejazd nad torami, który pozwoli uniknąć tworzących się w tej chwili korków - ogłosiło biuro prasowe dzielnicy na Facebooku.

mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 12:11 ~Mateusz

  Zapraszamy Zarzad Dzielnicy Białołęka ( a szczególnie pana burmistrza Piotra Smoczyńskiego) z łopatami na ulicę Pocztową. Mieszkańcy okolicznych ulic już dość mają wychodzenia z łopatami.

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 21:13 Optymista_…

  Każdemu, niezależnie od preferencji, czy afiliacji politycznych, proponuję wybrać się na wiec wyborczy pana Janusza Korwin-Mikke i zamienić z nim kilka słów. Jako jedyny nie będzie rozmawiać z wami jak Jego Wysokość Wielki Pan Urzędnik z marnym petentem, lecz jak normalny mieszkaniec z normalnym mieszkańcem. Takie biurwy, które opuszczają swoje stołki jedynie dla kilku zdjęć z łopatą nie znają prawdziwego życia. Gdyby nie obecność mediów baliby się zabrudzić swoje błyszczące buciki, umazać w ziemi drogie spodnie od garnituru, oni nie potrafią traktować ludzi jako równych sobie. Elitarystyczne myślenie zdystansowało ich od nas o lata świetlne!

 • ws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 16:20 ~ws

  klik małolaty nie głosują

 • Załamany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 14:27 ~Załamany

  Za jeden z największych skandali uważam zrujnowanie parku pod skarpą Nowego Miasta. Arogancja urzędników sprawiła, że zamiast pięknych terenów zielonych mamy w tym miejscu betonowy kicz. Nowe założenie powstało bez rozpisania konkursu architektonicznego...bo tak było taniej i szybciej...zdążyli uruchomić fontanny przed wyborami. Co prawda tylko na jeden dzień, ale zawsze. Mam nadzieję, że ktoś poniesie odpowiedzialność za tą fatalną w skutkach decyzję.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 13:30 ~warszawiak

  wszystkim już puszczają nerwy, dobrze że wybory blisko bo ani my ani oni tego dłużej by nie wytrzymali... hgw jest jaka jest i mówić można o niej dużo, ale i tak uważam że jest dobrym prezydentem z wizją miasta - http://goo.gl/7WXsp którą stara się realizować. reszta kandydatów skupia się na jej krytyce lub wręcz oczernianiu, a to nie jest coś czego oczekiwałbym od człowieka reprezentującego moje miasto.

 • zorro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 13:17 ~zorro

  Moze Pani HGW powie ze Warszawiacy nie moga byc dumni ze stolicy, bo wczesniej otwierała Kraków, a jeszcze wcześniej Gniezno ;)

 • Klik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 13:14 ~Klik

  Poczytałem te komentarze i już jestem pewien na kogo głosować !!!!

  HGW ma mój głos i mojej rodziny !!!!

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 12:21 ~obywatel

  Byle do korytka...
  22 listopada wszyscy będą już upaćkani na tyle zawartością korytka, że na kolejne 4 lata znów przestaną widzieć problemy swoich rodaków.

 • Wroone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 12:16 ~Wroone

  Bufetowa nie prezydent.
  Gdzie jest Most Północny?
  na Łazienkowskiej?

 • Kskaska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 11:35 ~Kskaska

  Parking przy Metrze WAWRZYSZEW
  Zobaczcie i sami oceńcie.
  To skandal co sie z nim dzieje.
  Zabrano nam mieszkańcom kolejne miejsca postojowe a w dodatku panują tu takie warunki do parkowania że aż woła o pomstę do NIEBA.
  Brak oświetlenia i panujące tu dantejskie ciemności.
  Dziury na całej powierzchni parkingu nawet do o,5 m.
  I co głosujmy na HGW to napewno będzie gorzej..... bo lepiej już być nie może.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »