Informacje

13.09.2018 20:35 Wybory do rady warszawy

Był autorem kontrowersyjnego wpisu, jest "jedynką" PiS

SERWISY:

Prawo i Sprawiedliwość pokazało listę kandydatów do Rady Warszawy. Wśród nich jest Michał Szpądrowski, który został ostatnio wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego za kontrowersyjny wpis w mediach społecznościowych.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, PiS zarejestrowało listy we wszystkich okręgach w środę.

Na jednego z kandydatów zwrócił uwagę Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Chodzi o Michała Szpądrowskiego, który został liderem listy do rady miasta w okręgu Wilanów-Ursynów.

 

Oburzający wpis

Szpądrowski pod koniec sierpnia został wykluczony ze sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego. Powodem tej decyzji był oburzający wpis tego radnego Ursynowa w mediach społecznościowych.

Chodzi o antysemicką treść sprzed ośmiu lat. Wpis nagłośnili politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. "Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawkę!!! Przylatuje boeing 747-400 z Tel Awiwu. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem" – napisał na profilu Szpądrowskiego jego kolega (pisownia oryginalna).

Na co ten odpowiedział: "Hmm gdyby nie ta godzina, to bym ich powitał serią z kałasznikowa" (pisownia oryginalna).

Po ujawnieniu jego archiwalnego wpisu, radny przeprosił natychmiast za swoje zachowanie. "W pełni zgadzam się, że mój wpis z czasów, gdy miałem 15 lat był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego" - napisał na Twitterze. Dodał też, że usunął już swoje słowa.

Na zamieszanie wokół skarbnika natychmiast zareagował wówczas sztab Patryka Jakiego. Jego przewodniczący, Oliwer Kubicki, poinformował na Twitterze o wykluczeniu Szpądrowskiego. - Podjęliśmy - po potwierdzeniu, że takie słowa padły - decyzję o zaprzestaniu współpracy z panem Szpądrowskim, ponieważ pomimo faktu, że to wypowiedź sprzed kilku lat i wypowiedziana przez nastolatka, to uważamy, że takie słowa są nieakceptowalne - komentował Kubicki w rozmowie z PAP.

Teraz Szpądrowski w okręgu numer 8 (Ursynów, Wilanów) jest "jedynką" do Rady Warszawy. Na dalszych miejscach są: Marcin Wawrzyniak, Jolanta Kasztelan, Elżbieta Urbanowicz, Krzysztof Daniluk, Jakub Wilkoszewski, Juliusz Rzepczyński, Ewa Smalcerz.

Dziewięć okręgów

Na liście kandydatów PiS z okręgu nr 1 (Śródmieście, Ochota) znalazł się Andrzej Kropiwnicki. Na kolejnych miejscach (uszeregowanie w kolejności miejsc od drugiego w dół): Jakub Roszkowski, Filip Frąckowiak, Bożena Kolasińska, Aleksandra Mazur, Maria Bajer-Oleszkowicz, Artur Seredyn, Lidia Niewęgłowska, Teresa Brykczyńska.

Z kolei "jedynką" PiS-u w okręgu nr 2 (Praga Południe, Rembertów) jest wiceszef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Na kolejnych miejscach kandydatami w okręgu nr 2 są: Dariusz Lasocki, członek sztabu Jakiego Oskar Hejka, Piotr Szyszko, Agnieszka Hałaburdzin-Rutkowska, Barbara Świderska, Małgorzata Piperek, Katarzyna Pieknik, Tomasz Koziński.

W okręgu nr 3 (Mokotów) jako "jedynka" wystartuje Jacek Cieślikowski. Na kolejnych miejscach znajdą się: Patryk Górski, Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, Grażyna Żak, Krystyna Górniak, Wiktor Augustyn, Andrzej Budzyk, Małgorzata Grodzka oraz Krzysztof Bosak.

"Jedynką" PiS w okręgu nr 4 (Wola) jest radna i doradczyni szefa KPRM Michała Dworczyka - Olga Semeniuk. Na dalszych miejscach wystartują: Maciej Binkowski, Rafał Dorosiński, Maria Jęda, Joanna Chlasta, Jarosław Rubiec i Hanna Mrowińska.

W okręgu nr 5 (Bielany, Żoliborz) "jedynką" został wieloletni radny partii Dariusz Figura. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Tomasz Herbich, Edmund Świderski, Anna Kaczmarska, Filip Staniszewski, Paulina Palczewska, Wioletta Jeżewska, Jerzy Wielgus.

Rzecznik sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego - Jacek Ozdoba został natomiast "jedynką" w okręgu nr 6 (Białołęka, Praga Północ). Na dalszych miejscach w tym okręgu znaleźli się: Wiktor Klimiuk, Sebastian Kędzierski, Dorota Kopka, Karolina Bałdyga, Grażyna Wilkowojska-Bielecka, Sylwia Pist, Katarzyna Jasińska.

Z pierwszego miejsca w okręgu nr 7 (Wawer, Targówek, Wesoła) wystartuje z listy PiS b. szef Polskiej Fundacji Narodowej, wieloletni radny partii Cezary Jurkiewicz. Na dalszych miejscach na liście znajdują się: Alicja Żebrowska, szef sztabu wyborczego Patryka Jakiego - Oliwier Kubicki, Ewa Samonek, Piotr Żbikowski, Jerzy Bielewicz, Milena Radzio, Stanisław Janiec, Anna Olejnik i Mirosław Maciążek.

"Jedynką" w okręgu nr 9 (Bemowo, Ursus, Włochy) został obecny zastępca burmistrza Bemowa Błażej Poboży. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Piotr Mazurek, Stanisław Dratkiewicz, Monika Sobczak, Katarzyna Kostyra, Ewa Dziambor, Krzysztof Woźniak, Cezary Izdebski, Alina Prokopczuk i Andrzej Sosnowski.

Wybory w październiku

Z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego opublikowanego w Dzienniku Ustaw w połowie sierpnia wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada. Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7-21.

Czytaj też o jedynkach Wojciechowicza:

PAP/kz/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • q569

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 16:13 ~q569


  Janko~Janko

  To już nie są standardy z PRL-u. To standardy z Trzeciej Rzeszy! Przydatność do partii mierzy się miarą nienawiści.
  Polsko, gdzie idziesz?
  Wesoły~Wesoły

  Gdybyś nie doczytał albo nie zrozumiał, to koleś popełnił te wpisy w 2010 roku, kiedy miał całe 15 lat. I niedawno za nie przepraszał.

  czyli teraz ma 23? To poważnie wygląda jak na swoje lata. No jeśli miał takie poglądy w wieku 15 lat aby do kogoś strzelać tylko ze względu na wiarę i pochodzenie to mu gratuluję. Masz rację. Z pewnością ten pan już poglądy zmienił. Podobnie jak Piotrowicz, który zamykał opozycjonistów a teraz swoją miłą fizjonomią pokazuje jak zlikwidować w Polsce demokrację konstytucyjną. Uważam, że bardzo dobrze pasuje do rasy ludzkich panów zwanych przez pana Kaczyńskiego pierwszym sortem. Nie mam nawet najmniejszych wątpliwości, że znalazł się wśród swoich.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 16:09 ~Robert

  O co ten szum? Przeprosił, choc i tak został już przez Jakiego usunięty a Trzaskowski do tej pory nie przeprosił za spot który w haniebny sposób obraża Powstańców i poległych Polaków w II wojnie światowej.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 15:20 ~Paweł  rety~rety

  Przecież każdy zdrowy Polak myśli podobnie co ten pan.
  Paweł~Paweł
  Oczywiście. Każdy pacjent psychiatryka też uważa się za całkowicie zdrowego.
  I może nie mów w imieniu innych, bo to świadczy o czymś jednak....

  ddds~ddds

  Pawełku, tu mowa jest o Polakach, nie o Tobie.

  No i co z tego, że jestem Żydem nalezą mi sie takie same prawe jak i wam.

 • ddds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 14:40 ~ddds


  rety~rety

  Przecież każdy zdrowy Polak myśli podobnie co ten pan.
  Paweł~Paweł
  Oczywiście. Każdy pacjent psychiatryka też uważa się za całkowicie zdrowego.
  I może nie mów w imieniu innych, bo to świadczy o czymś jednak....


  Pawełku, tu mowa jest o Polakach, nie o Tobie.

 • rgg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 14:38 ~rgg

  Infantylne jest totropienie "antysemityzmu" na kazdym kroku. Szkoda że nikt sie nie pofatyguje co Żydzi piszą o Polakach.

 • nigdy więcej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 14:11 ~nigdy więcej


  rety~rety

  Przecież każdy zdrowy Polak myśli podobnie co ten pan.
  Paweł~Paweł
  Oczywiście. Każdy pacjent psychiatryka też uważa się za całkowicie zdrowego.
  I może nie mów w imieniu innych, bo to świadczy o czymś jednak....


  Zdecydowanie niezdrowy Polak!!!!. Zdrowy Polak cieszy się z tego, że wśród osób odznaczonych odznaczeniem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata jest mnóstwo Polaków. Żaden Polak, zdrowy Polak, ba człowiek - nie będzie popierał strzelania do innych ludzi tylko i wyłącznie ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy pochodzenie.
  NIE DLA TEGO TYPU ZACHOWANIA, STOP AGRESJI

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 14:10 ~Maria

  PiS spłaca takimi ludźmi wsparcie ONR bo na liście z Mokotowa jest również Bosak jeszcze brak tej pani prokurator chyba Kołodziej która uważa że bić trzeba tak by nie były to punkty newralgiczne ( tak napisała w uzasadnieniu bicia protestujących przez onr na rondzie dmowskiego

 • Singer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 14:02 ~Singer

  Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 13:48 ~Paweł

  rety~rety

  Przecież każdy zdrowy Polak myśli podobnie co ten pan.
  Oczywiście. Każdy pacjent psychiatryka też uważa się za całkowicie zdrowego.
  I może nie mów w imieniu innych, bo to świadczy o czymś jednak....

 • takie tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 11:18 ~takie tam

  Robert~Robert

  Trzaskowski też ma kontrowersyjny spot z Żebrowskim, w którym kpi z poległych Polaków podczas II wojny światowej

  przede wszystkim nie zrozumiały dla większości społeczeństwa, a nie kontrowersyjny. Do tego ta wypowiedź pana z pis nie jest kontrowersyjna - jest po prostu oburzająca!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »