Informacje

07.03.2012 06:50 FAKTY TVN

Być jak kibic
z prezydenckiej loży

SERWISY:

Wystarczy mieć wolne zaledwie 1,34 mln euro i można sobie sprawić miejsce w loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym. Oferta obejmuje pięć meczów w zbliżającym się turnieju Euro 2012. Kogo na to stać? Podobno rosyjskiego biznesmena i właściciela klubu piłkarskiego Chelsea, Romana Abramowicza. Zobacz materiał Faktów TVN.

- Mogę tylko potwierdzić, że loża zwana prezydencką została wykupiona. UEFA nie podaje tożsamości klientów - mówi Robert Korzeniowski, dawny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, a obecnie doradca UEFA.


Gratka dla milionera

Wspomniana loża to właściwie mierzący 320 m2 apartament z najlepszym widokiem na boisko. W czasie turnieju Euro jego wynajem to koszt 1,340,000 euro. W takich luksusowych warunkach można jednak obejrzeć tylko pięć meczów.

ZOBACZ MATERIAŁ FAKTÓW TVN NA TVN24.PL

Na Stadionie Narodowym do wzięcia jest 65 lóż. Większość już sprzedano. Najtańsze kosztowały 160 tys. euro. Po zakończeniu mistrzostw klucze są oczywiście do zwrotu.

Poza sezonem Euro lożę będzie można wynająć na dwa lata za bagatela 650 tys. złotych. Na osłodę w pakiecie są bilety na wszystkie mecze i imprezy odbywające się na Stadionie Narodowym i możliwość korzystania z apartamentu przez całą dobę.


"Klient korporacyjny"

Według pogłosek w czasie Euro 2012 z loży będzie korzystał Roman Abramowicz. - Reprezentacja Rosji gra w Warszawie dwa mecze i jeden we Wrocławiu, więc rzeczywiście zainteresowanie ze strony biznesu z Rosji jest olbrzymie - przyznaje rzecznik prasowy EURO2012 Polska, Juliusz Głuski.

Jeśli jednak nie będzie to wspomniany krezus, to profil takiego kibica dość łatwo określić. - Zasiada tam klient korporacyjny. Taki, który nie drze się w czasie meczu, bo ma w jednej ręce ma kanapkę z kawiorem, a w drugiej kieliszek szampana albo jeszcze czegoś innego. I ewentualnie czasem tylko zaklaszcze w ręce - stwierdza Michał Pol, dziennikarz Sport.pl.

ktom\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • saqww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 19:42 ~saqww

  do iop: piłkarzom nie płaca podatnicy, rozumiesz różnice.

 • iop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 18:08 ~iop

  obiektywny nieleming~obiektywny nieleming

  do Piotrek: nie no ten stadion nie był budowany dla kibiców tylko dla celów komercyjnych. Teraz powolutku się to wysprzeda jak to lemingi czynią doskonale, reklamy juz wiszą widziałem, jeszcze kilka bilbordów z podpaskami, kondonami i tym podobnymi i będzie typowo spolaczkowany stadion. Teraz rusek będzie stawiał warunki a wasz prezydent nie wiem gdzie będzie siedział chyba nie przyjdzie co nawet byłoby miłe z punktu widzenia kultury oglądania meczu przez nielemingów.

  A oco grają Piłkarze? O puchar? nie, o KASE.

 • obiektywny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 15:37 ~obiektywny

  do Kuba: rozumiem, że zgadzasz się z wieszaniem reklam na wszystkim na czym się da? Rozumiem, że po to buduje sie stadiony aby zarabiały tylko na reklamach? Jakoś w innych państwach nie reklam np. na wieży Eiffla w Paryżu nie widziałem reklam a znowu na PKiN już aktualnie jest obklejony z każdej strony. Mnie np. irytuja te reklamy i nie podoba się, że w Polsce obecnie reklamy sa wszędzie. Moim zdaniem jest to zmuszanie mnie do oglądania badziewiackich reklam np. Internet, TV, banery, plakaty, bilbordy - co to ma być czemu można w Polsce legalnie zmusić kogoś do obejrzenia reklamy? Wchodząc na strone intternetową wyskakuje wbrew mojej woli reklama to jest horror to co się dzieje. Jak będę chciał zobaczyć reklamę to sobie odszukam. Doszło do tego, że obcenie reklamy trwają dłużej niz docelowy program w TV. A Warszawa to jedna wielka reklama.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 14:25 ~Kuba

  @ obiektywny
  Jestem pewny, że gdyby nie było reklam, ani komercyjnych lóż, to w całym swoim "obiektywizmie", pisałbyś że stadion to pomyłka, bo przynosi same straty.

 • obiektywny nieleming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 13:35 ~obiektywny…

  do Piotrek: nie no ten stadion nie był budowany dla kibiców tylko dla celów komercyjnych. Teraz powolutku się to wysprzeda jak to lemingi czynią doskonale, reklamy juz wiszą widziałem, jeszcze kilka bilbordów z podpaskami, kondonami i tym podobnymi i będzie typowo spolaczkowany stadion. Teraz rusek będzie stawiał warunki a wasz prezydent nie wiem gdzie będzie siedział chyba nie przyjdzie co nawet byłoby miłe z punktu widzenia kultury oglądania meczu przez nielemingów.

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 12:50 ~Piotrek

  Sądziłem,że został wybudowany stadion dla ludzi,a nie Ośrodek wypoczynkowy SPA.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 11:46 ~Kuba

  @ Lolek
  Idiotą nie jest tutaj na pewno człowiek, który to zaprojektował. Ty po prostu myślisz na zbyt niskim poziomie, żeby to zrozumieć trzeba więcej pomyśleć. Przestrzeń przed oknami lóż, jest zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli lóż, a poniżej znajdują się dedykowane miejsca VIP. Do każdej loży przypisana jest określona liczba miejsc w sektorze VIP. Nikt ze zwykłych, ani nawet biznesowych kibiców nie ma tam wstępu, nikt na pewno nie będzie zasłaniał widoku z loży. A jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, to zasłaniającym będzie gość właściciela loży, a nie jak to ująłeś "bydło".

 • pehuman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 11:21 ~pehuman

  Lolek te krzesełka należą do tej loży ;| ? Ogarniaj troche

 • zenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 11:17 ~zenada

  Nie biorę w tym udziału nawet za dopłata ;)

 • Lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 09:24 ~Lolek

  MOMENT MOMENT!
  Czy przypadkiem te "loże" nie są na wysokości krzesełek? I całe bydło może zaglądac do środka? Albo zasłaniać? Co za idiota to wymyślił? takie loże powinnym być nad krzesełkami przynajmniej jedno pietro. A tutaj da sie chodzieć przed samymi oknami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »