Informacje

16.05.2012 10:14 nowy odcinek ma działać od 8 czerwca

Buspasem z lotniska na stadion

SERWISY:

Duże ułatwienia szykują się dla tych, którzy w czerwcu będą podróżowali komunikacją miejską trasą z i na lotnisko Chopina. Na Żwirki i Wigury, w obu kierunkach, zostanie wydzielony buspas. W połączeniu z buspasem w Jerozolimskich ma zapewnić szybki dojazd do narodowej areny.

Przygotowania do Euro w Warszawie, także na ulicach.

- Zakład Remontów

i Konserwacji Dróg zaczął malować nowy buspas na Żwirki i Wigury. Nowa organizacja ruchu ma być wdrożona 8 czerwca – mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

- Rozpoczeliśmy malowanie od lotniska i idziemy dalej, w kierunku pl. Zawiszy. Pogoda niestety nie sprzyja takim pracom, ale czasu jest mało, więc ZRiKD, nawet podczas deszczu, ma ustawić np. znaki informacyjne - precyzuje.

Całą dobę albo nie

Pas dla autobusów będzie obowiązywał w obu kierunkach i biegł od 17 Stycznia do Pomnika Lotnika i dalej: ul. Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy.

Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA będą mogły przejechać istniejącym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

- Miejski Inżynier Ruchu nie podjął jeszcze decyzji, czy buspas w al. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał cały czas czy tylko w godzinach meczowych - mówi Sobieraj. - Chodzi nam głównie o to, aby kibice szybko przemieścili się do strefy kibica czy stadion - dodaje.

Jak mówi, oznakowanie ma zniknąć po mistrzostwach, 1 lipca.

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Waterman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 01:23 ~Waterman

  kilovolt~kilovolt

  Nie wiem czemu ludzie robią problem z tego bus-pasa skoro ma on obowiązywać tylko w czasie mistrzostw. W lipcu wszystko wróci do normy i nie będzie problemu. Zatem to wydumany problem.


  Najwyraźniej nie jeździsz tą ulicą skoro nie wiesz jaki to problem, jak byś jechał odcinek 5 km przez 45 min a w perspektywie masz zwężke do 1 pasa więc czas jazdy wydłuża ci się conajmniej do 1h 30min

 • Waterman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 00:59 ~Waterman

  emi~emi

  Korki powstają również przez samochody włączające się do ruchu z ul. Rozstafińskich, przed banacha. Tam przydałaby się jakiegoś rodzaju kładka łącząca żwirki (za światłami) i z ul. Banacha. Coś w tym rodzaju.


  To Akurat jest wina tych co jadą z rostafińskich, 300-400 metrów za skrzyżowaniem jest nawrotka z lewego pasa, barany poprostu żydzą na wachę żeby przejechać 0,5 km więcej i upłynnić róch, zamias pojechać kawałek prosto lepiej się wpierd..lać na chama przez 3 pasy i blokować wszystkim przejaz przez Żwirki bo ja musze odrazu zawrucić a nie za 300 metrów

 • aaa68

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 12:42 ~aaa68

  idiotycznym pomysłem jest bus-pas całodobowy, natomiast na pewno nie jest głupim pomysłem sam bus-pas. "państwo" czasami może skorzystać z komunikacji miejskiej. Pozdrawiam zmotoryzowanych

 • niezadowolony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 13:36 ~niezadowolony

  Kolejny kretyński pomysł, Całą dobę, przez miesiąc tylko idiota może rozważać taką opcję. A że prowizorki są wieczne to już pewnie buspas na wieki zostanie.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2012 22:06 ~Paweł

  To jest jeden wielki skandal.
  W normalnym kraju są drogi, można wjechać na stadion na parking. Byłem w Waszyngtonie na meczach NHL: i NBA, po 20 tys. ludzi i z tego tytułu ani jedna ulica nie była wokół hali.
  W W-wie zaś pół miasta zamknięte. To pokazuje, że nie powinno się organizować w W-wie imprez masowych bo władze nie są na to gotowe. Zamknięcie mostów i dzielnic nie jest wykazaniem się tylko kompromitacją.
  Oby tylko po euro jakiś urzędnik nie doszedł do wniosku, że wszystko zdało egzamin i postanowił zostawić na zawsze ten buspas.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 15:20 ~Jan

  Nie wiem dlaczego pojazdom UEFA pozwolą jeździć po buspasie. Przecież oni w ten sposób w ogóle nie poczują klimatu EURO

 • Yeti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 14:25 ~Yeti

  kilovolt~kilovolt

  Nie wiem czemu ludzie robią problem z tego bus-pasa skoro ma on obowiązywać tylko w czasie mistrzostw. W lipcu wszystko wróci do normy i nie będzie problemu. Zatem to wydumany problem.


  Problem w tym, że ma obowiązywać non-stop przez cały miesiąc, a mecze są tylko przez 5 dni! I jak ktoś już dobrze tutaj zauważył, nikt 2 godziny przed meczem nie będzie pędził z lotniska na stadion...
  Można się zgodzić, żeby w dniu meczu buspas obowiązywał, ale po co w pozostałe - może jakiś urzędas mógłby się w tej sprawie wypowiedział...

 • buspasfan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:44 ~buspasfan

  Mimo ,że z przyczyn zawodowych jestem zainteresowany buspasami, uważam ,że miasto się przeliczy. Pamiętacie linię 575 w jej pierwszej wersji? Linia na czs prezydencji w UE. Jakiś niedorozwinięty urzędnik [albo wielu],pomyślał ,że z tego powodu zaczną walić do nas tłumy cudzoziemców, których 175,148,188,3??, nie poradzą odebrać z lotniska. Efekt linia cud ,ale dla kierowcy .Bez pasażerów ,bez przystanków naprawdę super. Śledząc ostrzeżenia z zach. prasy dla tamtejszych kibiców wnioskuję ,że wielu postanowi zostać przy TV.Czytałem prognozę ,że na 10 kibiców z zachodu europy będzie 2-óch.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:34 ~karawaniarz

  qwer~qwer

  i tak wasze zdanie nigdy się nie liczyło więc po co te wpisy?

  Chłopie gdyby się liczyło ,to dopiero byłby burdel.

 • generatorCO2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:34 ~generatorCO2

  Ulatwienia dla kiboli, zeby sprawnie dojachali na miejsce rozroby + masakra dla ludzi pracy, ktorzy stano w korkach na miesiac.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »