Informacje

04.06.2012 09:10 Nowa organizacja ruchu w al. Zwirki i Wigury

Buspas nie zatrzymał Żwirki i Wigury

SERWISY:

Od soboty w al. Żwirki i Wigury obowiązuje nowy bus pas. Większych niż zazwyczaj korków w poniedziałek rano nie było. Wciąż nie brakuje kierowców, którzy łamią przepisy i wjeżdżają na buspas.

- W poniedziałek rano jeździ się tak samo, jak przed wprowadzeniem buspasa. Ruch odbywa się w miarę płynnie - ocenia Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jeżdżą po nim

Część kierowców niewątpliwie wybrała inną drogę albo przesiadła się do komunikacji miejskiej.

Wciąż nie brakuje tych, którzy "zapominają" o nowej organizacji ruchu. - W porannym szczycie, co chwilę samochody osobowe wjeżdżają na buspas - relacjonuje Zieliński. Podobnie było w weekend.

Na razie służby są wyrozumiałe. Policja nie wystawiła jak dotąd żadnego mandatu.

Eurobuspas

Nowy pas dla komunikacji miejskiej, choć ułatwi dojazd autobusów na lotnisko, powstał głównie po to, by służyć pojazdom UEFA. Będzie obowiązywał do końca turnieju, później organizacja ruchu w al. Żwirki i Wigury wróci do pierwotnej wersji.

Otworzyli wcześniej

Buspas został wymalowany już pod koniec maja, a zaczął obowiązywać od 2 czerwca. Jak tłumaczył na niedawnej konferencji prasowej Mieczysław Reksnis, szef biura drogownictwa i komunikacji, buspas musiał zostać wprowadzony kilka dni przed Euro, żeby kierowcy zdążyli się do niego przyzwyczaić i w czasie samego turnieju nie było zatorów.

Autobusy, taksówki i UEFA

Pas dla autobusów na Żiwrki i Wigury obowiązuje w obu kierunkach i biegnie od 17 Stycznia do Pomnika Lotnika. Potem prowadzi ulicami Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy.

Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA będą mogły przejechać istniejącym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • taka prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 09:30 ~taka prawda

  od Hynak do 1 Sieprnia regularny korek i pomiędzy debilne światła dla budowy dłuższe niż dla Żwirki... ale dla reporterów jest super!

 • APOLITYCZNY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2012 13:29 ~APOLITYCZNY

  POLACY TRZEBA SIE# JEDNOCZYC A NIE DZIELIC POKOCHAJMY NASZ KRAJ I ZRÓBMY COŚ W KOŃCU NIE DAJMY SIE ROZKRAŚCD I UBEZWŁASNOWOLNIĆ TO URAGĄ NAM JAKO OBYWATELOM TEGO KRAJU

 • KIBIC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 18:37 ~KIBIC

  Totalna bzdura, bus-pas 24h na uliczy dwu pasasmowej!!!!!!!!! rozumiem w dniu meczu tak jak jest napisane na stronie http://www.2012.org.pl/pl/przewodnik-mieszkanca/warszawa/organizacja-ruchu.html - to rozumiem i nawet jestem za ale cały miesiąc stać w korkach - bzdura

 • Xaveri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 18:37 ~Xaveri

  www~www

  Polski kodeks drogowy nie mowi nic na temat "Permit only" czy pojazdow "UEFA".


  100% zgoda!

 • kongres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 18:27 ~kongres

  Tak tylko pytam ??. CZy owe znaki są zgodne z Kodeksem Drogowym ? Jakoś nie znalazłem takiegocosia. Ja kto się ma do prawa ??. A poza tym... czy pojazdy UFA będą przywożone samolotami ??. Aha... i na jakiej prawnej podstawie mogą korzystać z bus-pasa ? CZy UFA stanowi prawo ??. Kto to wymyślił ? Zawsze mi się wydawało ,że przyjezdny MUSI przestrzegać prawa państwa na którego terytorium się znajduje !!. Ale tak tylko pytał światłych ludzi !!

 • warszawiaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 18:18 ~warszawiaczka

  Walic to całe EURO. Blokujmy buspasy na Euro, zrobmy blokady i strajki. Moze wtedy nasze panstwo sie ogarnie!

 • popo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 16:50 ~popo

  żwirek~żwirek

  zaiste, korków większych niż do tej pory rano nie było... ale nie dlatego, że to cud!!! dlatego, że większość wzięła urlopy, bo za 2 już dni długi weekend... ot i cała zagadka!

  Dokładnie tak!!!

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 16:28 ~Kuba

  Na całej długości Żwirki i Wigury, pomiędzy jezdniami, jest szeroki pas zieleni. Sprawdzałem jego szerokość (Google Earth) i spokojnie zmieściłyby się dwa dotakwoe pasy ruchu, po jednym w każdą stronę! Euro przyznano nam 5 lat temu! Czy przez 5 lat nie można było dobudować tych pasów z przeznaczeniem na buspas? Koszty nie byłyby jakieś olbrzymie i nikomu by taki buspas nie przeszkadzał, bo niebyłoby to kosztem kierowców osobówek. Ale zamiast zbudować coś na lata i pomyśleć, lepiej zafundować koszmar kierowcom przez cały miesiąc. A jeżeli już nik nie wpadł przez 5 lat na dobudowanie pasów, to dlaczego to nie może funkcjonować tylko w dni meczowe np. od godz. 12 ?

 • ala2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 16:23 ~ala2

  ILE TRZEBA WYPIĆ LUB WĄCHAC BY ZROBIĆ BUSPAS NA ŻWIRKI???

 • TR501

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 16:13 ~TR501

  Apeluję do Policji! Nie wystawiajcie mandatów. To nie Wasza wina i nie nasza- kierowców, że praktycznie zablokują ŻiW. Pomagajmy sobie nawzajem i jeździjmy jak dotychczas. To my tutaj pracujący, mieszkający, uczący się, płacący podatki, doważący dzieci do szkol jesteśmy najważniejsi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »