Informacje

14.05.2012 10:23 premia za pracę

Burmistrzowie z PO dostali największe nagrody

Największą nagrodę dostał burmistrz Śródmieścia. Najsłabiej nagrodzeni zostali szefowie Ursynowa, Ochoty i Wilanowa. Na nagrody prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła 351 tysięcy zł. - pisze "Życie Warszawy".

Na konto Wojciecha Bartelskiego(PO), szefa dzielnicy Śródmieście wpłynęło 9 tysięcy złotych. 8 tys. złotych szef Pragi Południe Tomasz Kucharski oraz Mokotowa Bogdan Olesiński. Jedynym

burmistrzem, który premii nie otrzymał okazał się Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. Szef dzielnicy z ramienia Nasz Ursynów został w ten sposób ukarany, za samowolne prowadzenie rozmów o rozszerzenie granic miasta o Józefosław, który miał być przyłączony do Ursynowa.

Jak poinformował ŻW Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy na ocenę pracy burmistrzów składała się szczegółowa ankieta dotycząca wyników jego pracy, którą każdy z szefów dzielnicy musiał wypełnić i przesłać do ratusza. - Były również kryteria obniżające ogólną ocenę- dodaje.

Bemowo i Praga-Północ

Najlepiej nagrodzonymi wiceburmistrzami okazali się, Bogdan Szulczyński z PO, wiceburmistrz Bemowa oraz Jarosław Sarna (SLD) z Pragi- Północ.

Nagrody nie dostało trzech wiceburmistrzów: Piotr Machaj i  Witold Kołodziejski(PiS) z Urysnowa oraz Ryszard Modzelewski z Woli wymienia ŻW.

su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • poligraf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2012 15:53 ~poligraf

  Pamiętam, jak burmistrz jarosław Sarna uczęszczał do technikum poligraficznego i był największym nieukiem w swojej klasie. Szkołę ukończył jedynie za swą przynależność do ZSMP, chyba zresztą jako jej jedyny członek. A teraz proszę, panicho.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 17:30 ~gość

  Burmistrz Żoliborza dostał nagrodę za cięcia w oświacie.Od czterech lat pracownicy obsługi nie dostali podwyżek,ale pracy im dodano.Są przedszkola,w których zabrano pół etatu dla wożnych w szatni.Z wielkiej łaski dono nam jakieś marne grosze na kapcie.Ciagle tylko słyszymy -nie ma pieniędzy.

 • babkazpowisla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 11:09 ~babkazpowisla

  Boże, kiedy pozbędziemy sie tej POwskiej stonki. Rodowici warszawiacy, ludzie ze srodmiescia nie glosowali na PO. Sama jestem z centrum i nikt, absolutnie nikt nie glosowal na PO z moich znajomych, rodziny. Dlaczego my musimy cierpiec i placic za mieszkania, w ktorych mieszkamy od pokolen najwiecej i znosic rządy bufonow z PO, takich jak ten burmistrz. PO niech wynosi sie na wybrzeze, skąd pochodzą, Warszawa rodowitych nigdy nie była PO!

 • nauczyciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2012 09:54 ~nauczyciel

  Burmistrzowie dostają nagrody, a nauczyciele otrzymają wrzesniowe pensje ze znacznie obnizonym dodatkiem motywacyjnym.Najwiecej jednak po grzbiecie dostana dyrektorzy szkół. Obniżono im dodatki funkcyjne i motywacyjne. Pensje niektórych dyrektorów zmiejsza się o ok 700 zł. Niech zasuwają za darmo -to najlepsze motto. Nauczyciele mogą pracować w dwóch miejscach, dyrektor nie znajdzie juz na to czasu.Dziękujemy Pani Prezydent.

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 11:30 ~ggg

  mieszkam w Srodmiesciu i nie chcę tego człowieka jako burmistrza.

 • nie_warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 10:41 ~nie_warszawiak

  Nagroda powinna być za coś NADZWYCZAJNEGO ale w Polsce samo bycie burmistrzem wójtem, czy innym urzędnikiem jest czymś nadzwyczajnym. Kogo byście, warszawiacy, nie wybrali na prezydenta to będzie tak samo. Uczciwi ludzie do polityki i rządzenia nie garną się i nie są tam mile widziani. Oszuści nie lubią towarzystwa uczciwych.

 • Jan D

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 22:14 ~Jan D

  W tym momencie Guział pokazał jaki jest na prawdę. Po zruganiu przez HGW jego zapał zgasł. Nawet nie odpowiedział mieszkańcom Józefosławia na przekazane na jego ręce pytania. Lokalna społeczność już wie co w trawie piszczy tutaj macie więcej informacji z lokalnej gazety http://jozefoslaw24.pl/2012/05/czy-to-koniec-wizji-o-przylaczeniu-jozefoslawia-do-ursynowa/

 • socjalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2012 10:17 ~socjalny

  To, tu dajemy 351 tysięcy, to tu trzeba oszczędzić:

  http://on.fb.me/KCfRJz

  i dyskusja na ten temat:

  http://www.ops.pl/news.php?id=25747

 • małami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 10:04 ~małami

  Burmistrzowie dostają nagrody ale na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi w szkołach nie ma na podwyżki pieniędzy od 4 lat !!!

 • Arkadiusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 00:18 ~Arkadiusz

  Do-jar.Widać argumenty wykształconego elektoratu z wielkich miast typu:pisowiec,pislamista,moher.Tylko wspomniany pan Wojciech Sumliński jest dziennikarzem a nie politykiem tak jak pan Michał Kamiński który podlizuje się obecnej wadzy(celowo napisałem wadzy) człowiek bez kręgosłupa moralnego a wracając do panów Kurski,Cymanski i wspomniany Michał Kamiński jak oni zostali wyrzuceni to PIS zaczął notować zyski w sondażach tylko szkoda mnie Kurskiego w czarnej propagandzie był dobry a na koniec to ja wole obłędnika Antoniego Macierewicza niż KIBOLA SEJMOWEGO STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »