Informacje

20.01.2015 19:26 decyzja zarządu krajowego partii

Burmistrz Żoliborza wyrzucony z PO.
"Nie chcę wojny z ratuszem"

SERWISY:

Nowy - stary burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla został usunięty z Platformy Obywatelskiej. Razem z nim z partii zostali wyrzuceni wiceburmistrz oraz trzech żoliborskich radnych. - Nic nie wiem o takiej decyzji - zastrzega sam zainteresowany.

Decyzja o usunięciu Bugli i jego współpracowników została podjęta jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

- Decyzją zarządu krajowego PO z partii zostali usunięci, poza Buglą, także wiceburmistrz Michał Jakubowski oraz radni Monika Kurowska, Joanna Tucholska oraz Roman Krakowski - potwierdza Jarosław Szostakowski, sekretarz warszawskiej PO.

Wykluczenia to pokłosie wybrania Bugli na kolejną kadencję głosami radnych PiS-u i części radnych PO. - Ci politycy, wbrew uchwałom zarządu powiatu i zarządu koła, zawiązali na Żoliborzu koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, i razem głosowali na kandydata PiS na przewodniczącego rady oraz na kandydata na burmistrza, który nie uzyskał akceptacji władz partii - informuje Szostakowski.

Zgodnie z planem władz PO, burmistrzem na Żoliborzu miał zostać były burmistrz Pragi Północ Piotr Zalewski (ostatecznie, decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz został wiceburmistrzem Ursynowa). Żoliborska PO nie chciała "spadochroniarza" - wolała Buglę, który po poprzedniej kadencji zostawił dobre wrażenie i cieszył się dobrą opinią wśród mieszkańców dzielnicy, choć sam trafił tu z Targówka, gdzie współrządził kadencję wcześniej.

Bugla decyzji nie dostał

Bugla twierdzi, że nie otrzymał jeszcze decyzji zarządu krajowego partii.

- Oficjalnie nie wiem, że zostałem wyrzucony z partii. Żadne pisma do mnie nie dotarły. Być może dlatego, że jestem na zwolnieniu lekarskim - tłumaczy. I dodaje :- Nie zastanawiałem się, czy przyjmę decyzję, czy będę apelował.

Zastrzega jednak, że z zarzutami się nie nie zgadza. - Przez osiem lat pracy samorządowej, zarówno jako wiceburmistrz Targówka, jak i w ubiegłej kadencji, jako burmistrz Żoliborza, nie zrobiłem nic przeciwko Platformie. Ale zawsze na pierwszym miejscu był dla mnie interes mieszkańców dzielnicy - zapewnia Krzysztof Bugla.

Wierzy też, że spór wewnątrz partii nie odbije się na relacjach dzielnicy z ratuszem. - Moje pełnomocnictwa z poprzedniej kadencji są aktualne. Mam na to pisemne potwierdzenie z ratusza. Chcemy pracować dla dobra mieszkańców i mam nadzieję, że nie dojdzie do wojny z ratuszem - twierdzi Bugla.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • była mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2015 10:03 ~była mieszkanka

  Dzięki p. Burmistrzowi i jego z-cy Jakubowskiemu nie mieszkam już na Żoliborzu..Tak, są za mieszkańcami, ale z zasobnymi portfelami....

 • Zatrasiak2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2015 16:05 ~Zatrasiak2

  Ten człowiek odpowiada m.in. za to, że do dzisiaj nie został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla Żoliborza Południowego, bez którego niedługo nie da się normalnie żyć na Żoliborzu. Co łączy PiS z tym człowiekiem?

 • mcm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 20:39 ~mcm

  sam bugla jest spadochroniarzem, z Raciborza, niezwiązany z lokalnym środowiskiem. Nikt na niego nigdy w wyborach powszechnych nie głosował

 • Xero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2015 13:58 ~Xero

  A ja na spotkanie z Panem Buglą na które mnie zaprosił czekam już od grudnia 2013 roku. JaśniePan pięciokrotnie zmieniał termin poprzez swój sekretariat po czym całkowicie mnie zignorował. Rzeczywiście "wszystko w interesie mieszkańców". Takiego Buca na Żoliborzu dawno nie było!!!

 • Lisowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 20:13 ~Lisowa

  Chyba jednak na pierwszym miejscu Bugla zawsze miał własny interes i kilka ciepłych etatów (radca prawny tuitam, rady nadzorcze i etacik burmistrza i tylko 24 godziny???). Na każdym afiszu na Żoliborzu Bugla. Jako mieszkanka Żoliborza wiem, że jest to człowiek arogancki, dbający tylko o interesy znajomków a głównie bardzo bliskiej znajomej - pani dyrektor gimnazjum. Nie znam mieszkańca Żoliborza, o którego "zadbał". A teraz wyszło szydło pisowskie z worka - platforma chciała się go pozbyć bo już miał przechlapane to dla kasy ułożył się z pisem.
  Taka gnida...

 • hihihihi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 19:01 ~hihihihi

  ...gadacie bo zazdrościcie, to musi być miłość a że serce jak autobus to i gest szeroki: ))))

 • rechotacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 18:55 ~rechotacz

  ...gadacie bo zazdrościcie, to z całą pewnością jest miłość: ))) a że serce jak autobus to i gest szeroki...

 • anonimo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 16:45 ~anonimo

  Ciekawostka http://izoliborz.pl/mobile/actions/news/9471

 • anonimo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 16:00 ~anonimo

  Dobra opinia wśród mieszkańców - wolne żarty, na Żoliborzu nie dzieje się prawie nic oprócz imprez stricte kombatanckich. Wszędzie słychać tylko o kolejnych sercowych epizodach Burmistrza, które w konsekwencji objawiają się przychylnością finansową i patronacką działalnością Burmistrza dla konkretnych placówek oświatowych.
  Inne placówki muszą prosić o pieniądze na wszystko nie wspominając o remontach.
  Bardzo trafnie lokalna żoliborska prasa opisała tuż przed wyborami, jaki to Burmistrz zapracowany że w ramach etatu Burmistrza na Żoliborzu,ma ciepłe pisarki radcy prawnego w innych dzielnicach.

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2015 10:52 ~mieszkanka

  mieszkaniec Żoliborza~mieszkaniec Żoliborza

  Czyli wewnątrzpartyjne przepychanki - mało interesujące. Zabawny jest za to konstrukcja tekstu :) Nie wiem czy następca będzie lepszy, ale pisanie "cieszył się dobrą opinią wśród mieszkańców" jest zabawną projekcja megalomani autora lub autorki. Nie dziwie się, że piszącej pod inicjałami czyli de facto anonimowo.
  Jakieś badania na potwierdzenie dobrej opinii wśród mieszkańców?
  Albo "zostawił dobre wrażenie" na kim? Na mnie nie. Chociaż też konkretnie do niego nie formułuje żadnych żali.
  Mieszkam na Żolinorzu od przeszło 15 lat, nic w tym czasie się tu nie zmieniło na lepsze. Wręcz przeciwnie, w nocy jeśli mam ochnotę zapalić musze dymać albo piechotą 5 km do najbliższego nocenego, albo - co szczególnie, gdy spadnie śnieg, nie jest miłe - odpalać auto. Druga sprawa, to jest dzielnica stricte emerycka, poza budami z jedzeniem, nie ma tu żadnej miejsca w którym można napić się kawy czy spotkać się z kimś by przy winie porozmawiać. Zatem o jakie dobre wrażenie tutaj chodzi?


  bez przesady, jest pełno miejsc do spotkań ze znajomymi, chociażby park kępa potocka... a dla tych bardziej ą ę to polecam jakiegoś żywiciela czy inne sushi...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »