Informacje

11.01.2012 15:59 kolejny speciw wobec decyzji ztm

Burmistrz zapowiada protest
w obronie "Edwarda"

SERWISY:

- Planujemy przeprowadzić szeroko zakrojoną akcję protestacyjną – to zapowiedź burmistrza Bemowa na wieść o tym, że już od poniedziałku z ulic miasta ma zniknąć popularna linia E-2.

Tym samym władze dzielnicy dołączają do sporego grona krytyków decyzji Zarządu Transportu Miejskiego. Protestują internauci na naszym forum internetowym, a na portalu Facebook powstała grupa, której członkowie za cel postawili sobie obronę linii nazywanej potocznie"Edward".  Linia ma jeszcze niespełna tydzień kursować na trasie Wilanów – Bemowo.

"Zrobię wszystko"

"Chciałbym Państwa zapewnić, że zrobię wszystko aby linia E-2 nadal jeździła po warszawskich ulicach" - deklaruje z kolei na swoim profilu na Facebook-u Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa. I zapowiada: - "Planujemy przeprowadzić szeroko zakrojoną akcję protestacyjną".

Na razie szczegółów nie zdradza, ale urząd dzielnicy zdążył już na swojej stronie internetowej opublikować sondę. Urzędnicy pytają czy mieszkańcy popierają likwidację linii ekspresowej E-2, a ponad 98 proc. osób odpowiada wprost: "nie".

ZTM przekonuje jednak, że czas "Edwarda" i pozostałych jeszcze dwóch linii ekspresowych E-4 i E-8 już się kończy. - Wszystkim krytykującym przypominamy, że linia E-2 nie zostanie zlikwidowana! Trasa i częstotliwość pozostaną bez zmian. Zmieni się tylko jej funkcja z ekspresowej na przyspieszoną, a w konsekwencji również i nazwa - 402 - pisze Zarząd Transportu Miejskiego na Facebooku.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2012 10:01 ~Kuba

  Ja nie chce 402 tylko E-2 szybciej niz ta linia na bemowo nie dojade

 • niedzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2012 07:12 ~niedzik

  "dzik"? Czy Igor? Rzeczniku, zajmij się swoją robotą!

 • dzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2012 00:18 ~dzik

  KŁAMSTWO!
  Przecież E-2 nie jest likwidowane tylko (po dodaniu czterech przystanków) przekształcone w linię 402. Czy burmistrz nie umie czytać ze zrozumieniem?

 • j E2-żądamy pozostawienia linii E2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 23:44 ~j…

  Nie - dla decydentów likwidacji E2 dla mieszkańców BEMOWA. Decydenci z ZTM jeżdżą samochodami i powołują się na rozwój miasta. A nie wiedzą, że dodanie przystanków zwiększy korki na tej trasie i wydłuży czas podóży do pracy. Czy ktoś nad tym się zastanowił. Po co nam tacy decydenci. Niech pozostaną na bezrobociu na wieczność. Na Bemowie nie ma metra, zabrano linię 507 406 i skrócono linię 122. Teraz pod sztandarem rozwoju miasta chcą skomplikować i tak trudny dojazd do i z pracy. To skandal i kosmiczna bezmyślność. A to powinno zostać stanowczo i kategorycznie ukarane.Żądamy pozostawienie linii E2 wg dotychczasowego rozkładu jazdy.

 • MM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 22:33 ~MM

  Jeśli ktoś chce przedstawić swą opinię dyrektorowi ZTM, to w BIP-ie znajdzie jego służbowy adres (http://ztm.bip.um.warszawa.pl/menu_podmiotowe/Kierownictwo/Dyrektor+ZTM.htm). Z własnego doświadczenia wiem, że Pan Dyrektor nie odpowie, bo pewnie nawet nie raczy przeczytać wiadomości od kogoś obcego, ale jak ktoś jest tak samo zbulwersowany pomysłami ZTM, jak ja, może pisać ;)

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 21:28 ~anka

  A co tam panie Burmistrzu słychać na kultowej ulicy Bemowa Dźwigowej ?

 • viceburmistrz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 21:07 ~viceburmistrz

  Dzwońcie do ZTM:
  022 636-36-80 wewn. 112

  Możecie wyrazić swoje poparcie dla metamorfozy E-2.

 • natasyaka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 20:20 ~natasyaka

  Brawo dla Pana burmistrza,w poniedziałek kasacja E2 a czerwcu 402,tak było z E5 zamienili na 407 potem likwidacja,stary numer.NIE KASACJI E2!!!!!!!!!!!!!!!

 • Maciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 19:15 ~Maciej

  Skandal. Najpierw udupiono Żoliborz i 122 odcięto od Krakowskiego z Bemowa, skasowano 520 z Chomiczówki i 170 na Żoliborzu, teraz to samo wycinanie robią na Bemowie. Najpierw 506... ZTM zlikwidować i oddać kompetencje dzielnicom. aha, ktoś pytań o oświadczenie majątkowe Ruty... http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/oswiadczenia_majatkowe/r/6197_ruta_leszek/OswiadczenieMajatkowe_4.htm porównując z 2007 to niezły zysk z pracy w ZTM.

 • Pepe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2012 18:37 ~Pepe

  Pozdrawiam Pana Burmistrza i Jego periodyk "Bemowo News". Wg tej szacownej gazety od zeszłego roku jeżdżę tramwajem na odcinku Radiowa - Górczewska a autobus 523 dojeżdża do pętli Nowe Bemowo. Czekam na kolejne dobre wiadomości

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »