Informacje

27.07.2011 14:18 woda na ulicach i w piwnicach

Burmistrz Wesołej obiecuje pomoc "do końca tego roku"

SERWISY:

Po ulewie, która nawiedziła Warszawę mieszkańcy Wesołej apelują o pomoc - nasze ulice zostały podtopione, woda wdziera się też na posesję. Władze dzielnicy zapewniają, że sytuacja się poprawi... do końca tego roku. Na razie po każdym większym deszczu pozostaje tylko pomoc straży pożarnej.  

- Apeluję o pomoc do władz Warszawy o dodatkowe fundusze, które są niezbędne do tego, żeby przeprowadzić odwodnienie terenu. Kanalizacja, jak tutaj na ulicy Diamentowej jest zawodna – apelowała przed kamerami TVN24 Hanna Bąbik, radna dzielnicy.

"Niski limit zrzutu"

Sytuacja mieszkańców Starej Miłośnie jest nie do pozazdroszczenia. Pod wodą znalazły się m.in. ulica Diamentowa czy Platynowa. Zalana były też posesje i piwnice.

- Ta sytuacja jest spowodowana niskimi limitami zrzutu - chodzi o ilości wody, którą może przyjąć kanał - wyjaśnia Edward Kłos, burmistrz Wesołej.

Lepiej do końca roku?

Jak przekonuje burmistrz, obecny stan to wynik uzgodnień z Wojewódzki Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Wszczęliśmy jednak procedurę powiększenia limitu zrzutu. Wtedy więcej wody będzie mogło spływać do kanału - tłumaczy Kłos. Na razie urzędnicy pracują nad dokumentacją niezbędną do wprowadzenia zmian. Władze dzielnicy zaznaczają, że chcą zwiększyć możliwości przyjmowania wody przez kanalizację m.in. przy ul. Diamentowej do końca roku. - Pieniądze na ten cel będą - zapewnia. 

Zalewa podwórka, piwnice i garaże

 - W piwnicy mam ponad pół metra wody. Jest to woda burzowa i kanalizacyjna, która wybija z kanalizacji ściekowej – mówi Waldemar Karolak, jeden z mieszkańców ulicy Diamentowej. Nie był jednyny - kilka ulic w okolicy zostało zamkniętych przez straż. Nie dało się przez nie przejechać.

Mieszkańcy nie siedzieli z założonymi rękami. Od samego rana walczyli z podtopieniami. - Układali przy swoich posesjach worki z piaskiem - relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Dobytek do wyrzucenia

Straż pożarna pomagała, ale gdy woda zostanie wypompowana, odsłoni zniszczenia. - Zalane przedmioty nadają się tylko do wyrzucenia, a na końcu trzeba będzie zrobić dezynfekcję pomieszczeń - piwnic czy garaży - żalą się mieszkańcy i podkreślają, że taka sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz.

– Zalewa nas nawet trzy razy w roku – żali się Karolak. – Wtedy przyjeżdża straż, wypompuję wodę, a na końcu dzielnica podstawia kontener, do którego możemy wrzucać zniszczone przez wodę przedmioty – opowiadał w TVN24.

 

 

Remont ulicy nic nie pomógł

W ubiegłym roku wykonano modernizację ulicy Diamentowej i jej odwodnienia, jednak - jak pokazało życie - to niewiele pomogło.

Kiedyś było inaczej - mówią mieszkańcy. - Wiele lat temu zanim powstała tutaj jezdnia i chodniki, ulica była ułożona z betonowych płyt. Wzdłuż nich był kanałek ściekowy, który odprowadzał wodę do Kanału Wawerskiego – wspomina Karolak. – Po wybudowaniu ulicy, w miejsce kanału została umieszczona rura, która niestety nie radzi sobie z odprowadzaniem nadmiaru wody – zauważa mieszkaniec ulicy Diamentowej.

Strażacy, którzy byli na miejscu i pomagali mieszkańcom mówią, że posesje zalało tak samo, jak rok temu. - Nawet wozy ustawiliśmy tak samo - komentują. - To wina sposobu budowania - twierdzą. - Podwórka usytuowane są w obniżeniach terenu - mówią.

Oto film z 16 lipca tego roku:

 

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • podtopiona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 13:58 ~podtopiona

  @eghhge - "przecież to marginalna uliczka osiedlowa tylko do ruchu lokalnego" - niby tak, tylko, że na tej ulicy też mieszkają ludzie. mnie podtopiło w zeszłym roku do kolana na tej właśnie ulicy - mimo, że jest tylko marginalną uliczką przysporzyła nam mnóstwo szkód i problemów. niektórym sąsiadom jeszcze więcej. proszę więc nie marginalizować nawet takich uliczek.

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 13:17 ~m

  Z tego co wiem to akurat kluczowy odcinek kanału w Wawrze może zostać przebudowany. Projekt taki został zgłoszony w ramach funduszu unijnych przez WZMiUW. Ale niestety zgodę musi podjąć marszałek województwa. Niestety marszałek nie lubi wydawać kasy na miasto stołeczne...
  Po przebudowie pewnie nie byłoby problemu z wydaniem pozwolenia na większy zrzut ze starem miłosnej

 • dty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 11:58 ~dty

  A co w Wawrze z odwodnieniem? Nic. Nam obiecano w UD w ub roku. U was też się skończy na obiecankach.

 • mokro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 10:56 ~mokro

  Panie Waszczykowski, w momencie kiedy pan twierdzi, że strażacy pojawili się "dopiero teraz", służby te od kilku godzin, za pańskim budynkiem wypompowywały wodę. Zresztą z pomocą mieszkańców Diamentowej i Agatowej, również choćby w postaci gorącej kawy i herbaty... Wiem bo byłem świadkiem! Kiepsko jest pan zorientowany co się dzieje w okolicy. Może trzeba trochę dalej patrzeć, niż tylko na własny czubek nosa...

 • ase

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 10:30 ~ase

  Stara Miłosna niedaleko warszawy powiedział prowadzący......Szanowny Panie, Stara Miłosna jest w Warszawie

 • bmkmrafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 08:44 bmkmrafal

  uwaga , teraz coś smiesznego.
  WARSZAWA wesoła hahahahaha
  Przecież Wesoła to taki padół że szok!
  To tak jak by Płońsk dołączyć do Warszawy lol!

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 07:26 ~M

  Limity zrzuty wody do Kanału Wawerskiego będzie można podnieść dopiero gdy zostanie on przebudowany/poszerzony na Wawrze. Pewnie niewielu mieszkańców Wesołej wie, że zrzuty wody powodują już teraz podtopienia w okolicach ul. Antenowej.

 • eghhge

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2011 23:36 ~eghhge

  po co ten cały szum, przecież to marginalna uliczka osiedlowa tylko do ruchu lokalnego. Niech miasto się lepiej zajmie wpierw głównymi ulicami. W samym wawrze ul.skrzyneckiego - jeździ nią cały Wawer bo prowadzi ona do wiaduktu na czecha; była zalewana jeszcze w czasie, gdy domów przy pokazywanej ulicy w Miłośnie jeszcze nawet nie było.

 • pyton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2011 23:05 ~pyton

  Po zimie 2010/2011 w miejscowości Aleksandrowów (Warszawa Wawer) też dużo obiecywali :).
  i Co ?

  NIC

  Pozdro z zalanego Aleksandrowa

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2011 21:53 ~asd

  Taa, budujta jeszcze trochę chałup z piwnicami na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych...
  Kiedy wreszcie będzie można zmusić takich cwaniaczków do tego by płacili sami za swoje wygody??

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »