Informacje

26.10.2018 11:25 Wozy bojowe za głośne

Burmistrz prosi strażaków o ciszę. "Zawrzyjmy dżentelmeńską umowę"

SERWISY:


Burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski interweniuje u strażaków. Powód? Syreny ich wozów, wyjeżdżając z remizy, uprzykrzają życie okolicznym mieszkańcom.

Chodzi o jednostkę ratowniczo-gaśniczą numer 4 przy ulicy Chłodnej. Okoliczni mieszkańcy chcieliby, aby wozy strażackie włączały syreny dopiero po wyjeździe z gęsto zabudowanego terenu, w al. Jana Pawła II bądź za ulicą Żelazną. Pismo w tej sprawie do strażaków napisał burmistrz dzielnicy.

- Mając szacunek do ich pracy wysłaliśmy prośbę, pytanie o możliwość uruchamiania sygnału dźwiękowego trochę później po wyjeździe z jednostki - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Burmistrz wierzy w polubowne rozwiązanie

Mieszkańcom chodzi przede wszystkim o godziny nocne, kiedy to syreny najbardziej uprzykrzają życie. Kodeks drogowy wprost nie reguluje kwestii czasu włączania sygnału dźwiękowego.

- Tu chodzi o dżentelmeńską umowę, udało się polubownie rozwiązać podobną sprawę z między innymi Szpitalem Wolskim. Wierzę, że tak samo będzie w tym przypadku - komentuje Strzałkowski.

Jak dodaje, odpowiedzi od strażaków jeszcze nie dostał, ale liczy na jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Zobacz też, jak młodzi strażacy zdobyli pałac:

ml/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • GrzeL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2018 18:29 ~GrzeL

  aaa~aaa

  Mieszkam przy Smoczej, niedaleko tej jednostki. Te syreny są naprawdę okrutne, niejednokrotnie podrywają na równe nogi w środku nocy, mimo, że droga jest pusta.


  Nie życzę ci, żeby wtedy kiedy będzie się u ciebie paliło (oby nie) wóz Straży Pożarnej jechał bez sygnałów dźwiękowych, a więc nie byłaby pojazdem uprzywilejowanym i np. musiałby stać na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, przepuszczać pieszych czy inne auta...

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2018 12:13 ~Wierzbno

  Burmistrz namawia Straż Pożarną do złamania prawa. Przepisy ruchu drogowego są jednoznaczne. Pojazd uprzywilejowany w trakcie jazdy ma mieć włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

 • załamka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2018 11:08 ~załamka

  Jeszcze niech się umówią po dżentelmeńsku, żeby w ogóle nie przyjmowali zgłoszeń w nocy, wyjeżdżali na akcje od 10 do 15 tylko w dni powszednie, bo w weekend, wiadomo, każdy by chciał w ciszy odpocząć... I będzie spokój. Co za debile.

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2018 10:06 ~tutejszy

  Wracać do siebie, tam pewnie była cisza i spokój, co najwyżej kogut rano piał. Nie widzieli gdzie mieszkania kupują? Takie uroki miasta, jak się mieszkało w lesie lub na jakiejś głuszy to tam był spokój. Tu tego nie ma, są naturalne odgłosy miasta i tego nie zmienicie:)))

 • hgsfhsrfh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2018 00:07 ~hgsfhsrfh

  ale sie pienicie, w Berlinie wlączają sygnał dźwiękowy dopiero w sytuacji, gdzie uważają za stosowne, oczywiscie w nocy.

  Nie widze problemu zmiany przepisów, aby pojazd ten byl uprzywilejowany i mial troche wiecej praw, pod warunkiem ze orzekanie w trudnych sprwach bedzie dawalo rowne szanse i poszkodowanemu i winowajcy.,

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2018 17:47 ~Obserwator

  Już dawno się przekonałem że do miasta zjeżdżają się oszołomy z cichych przedmieść i wsi. Proponuję żeby strażacy po wyłączeniu syren poruszali się z poszanowaniem przepisów drogowych i zwracali szczególną uwagę na światła i znaki przy skrzyżowaniach, bo w momencie wyłączenia syren stają się normalnym użytkownikiem drogi. Można jeszcze wszystkie JRG - my przenieść na przedmieścia i obszary niezamieszkane a mieszkańcom doraźnie wręczyć wiadra i łopaty aby do przyjazdu JRG mogli zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia. W pierwszej kolejności do takich ochotników wcielić tych którym przeszkadzają syreny, ciekawe czy wtedy również będą takimi zwolennikami wyłączenia syren.

 • slmss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2018 17:20 ~slmss

  Jak nie włączą syreny to nie są pojazdem uprzywilejowanym.

  "Niezależne" media od prawie dwóch lat maglują temat braku syren w trakcie wypadku BOR w Oświęcimiu (pewnie też nie chcieli budzić mieszkańców), więc teraz każdy kto musi włączyć koguta to wyje ile może.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2018 17:13 ~warszawiak

  Czyli co? Zlikwidować JRG4, bo przeszkadza mieszkańcom. Oczywiście bez znaczenia jest fakt, że JRG było tam wcześniej. Historia się powtarza, jak z lotniskiem czy torem samochodowym.

 • turbo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2018 16:54 ~turbo

  a mnie rano budzą dzwony kościelne które walą niemiłosiernie każdego dnia rano i wieczorem, i nikogo nie interesuje że może ktoś po nocy wrócił z pracy i odsypia albo dziecko odrabia lekcję czy noworodek śpi, kler mimo wielu rozmów jak do człowieka i skargo jest nie do ruszenia

 • milbar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2018 16:35 ~milbar

  przez 25 lat mieszkalam w sasiednim bloku,moja mama mieszka tam od poczatku tego bloku, sciana szczytowa przy strazy pozarnej, moze 50 metrow dalej, nigdy nie bylo problemu z halasem przy wyjeździe na akcje, a zwlaszcza noca- nic nie slychać. To jakies pomowienie!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »