Informacje

13.12.2011 10:43 na 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Burmistrz parodiuje Jaruzelskiego
"Białołęka nad przepaścią"

SERWISY:

Na 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Białołęka sparodiowała przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego. Przebrany za komunistycznego generała wiceburmistrz Piotr Jaworski ogłosił stan wyjątkowy dla warszawskich "kierowców i kierowczyń".

Swobodny przejazd tylko dla kierowców, którzy płacą podatki na Białołęce i budowę nowego mostu imienia Skłodowskiej-Curie, tym razem wzdłuż Wisły zapowiedział w przemówieniu zainscenizowanym specjalnie na rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wiceburmistrz Piotr Jaworski. Wraz z radnym Marcinem Korowajem (PO) sparodiowali odezwę wygłoszoną 30 lat temu przez generała Wojciecha Jaruzelskiego. Do rocznicy narodowego dramatu podeszli wyjątkowo swobodnie i zapowiedzieli powołanie PUPA - Powszechnej Unii Przepełnionych Arterii.

"Warunki jazdy przytłaczają ludzi"

- Kierowcy, kierowczynie, ludu pracujący Białołęki. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zwracam się do Was jako przewodniczący Powszechnej Unii Przepełnionych Arterii. Nasza białołęcka ojczyzna stanęła nad przepaścią - przemówił Jaworski. - Dorobek całych rodzin, nabyte za ciężko pożyczone pieniądze samochody ulegają ruinie. Warunki jazdy przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Atmosfera braku tolerancji sieje spustoszenie - mówi podniosłym tonem.

Wróg? Korki na Modlińskiej

- Wczoraj wieczorem wiele parkingów było okupowanych, padają wezwania do fizycznej rozprawy z wrogiem, czyli z korkami na Modlińskiej, Marywilskiej i Płochocińskiej. Szeroko rozlewa się po dzielnicy fala piractwa drogowego i nielegalnego parkowania - kontynuuje wiceburmistrz w przebraniu generała. - Mieszkańcy osiągnęli granicę wytrzymałości. Już nie dni, ale godziny przybliżają dzielnicową katastrofę. Czy musiało do tego dojść? - pyta.

Rada? Stan wyjątkowy

Radą ma być stan wyjątkowy i ogarniczenie ruchu "obcych" kierowców na białołęckich ulicach. Burmistrz pije tu szczególnie do Targówka, który ma obiecane metro, a protestuje przeciwko budowie tramwaju na Zieloną Białołękę.

Niech moc będzie z Wami! - wykrzykują na koniec aktorzy ucharakteryzowani na policjantów ochraniających burmistrza.

30. rocznica na Białołęce

Dzielnica 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzi z rozmachem. Urząd Białołęki przygotował z tej okazji m.in. wystawę pamiątek po internowanych na Białołęce. Można ją oglądać do godziny 16.00, ale dostępu do budynku bronią funkcjonariusze, którzy legitymują petentów. Niedaleko krąży opancerzony SKOT i Star 266.

W związku z licznymi pytaniami i komentarzami na forum tvnwarszawa.pl, władze Białołęki informują, że osoby, które towarzyszą burmistrzowi na nagraniu to członkowie jednej z grup rekonstrukcyjnych.

 

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 08:50 ~Darek

  Pajac na paważnym stanowisku.

 • Kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2012 19:34 ~Kolo

  Całą prawda o tym ustroju, odważne i orginalne! hihih :D

 • Duch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2012 18:58 ~Duch

  Jeżeli nie da się w inny sposób przemówić do cwaniaczków, którzy przez Warszawę "tylko przejeżdżają" a nie istotne jest, że tu pracują, to i groteska jest dobra...

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 16:02 ~xyz

  Zaistniał w necie. Internetowy burmistrz. Widać nudzi mu się w nudnej robocie.

 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.12.2011 23:52 ~Leon

  Super fajne rzeczy się działy w tym czasie pod Ratuszem. Pozdrowienia i podziekowania dla Pana Radnego Marcina Korowaja za śmiałych i jakże zabawny występ, jednoczesnie dziękuje za poswiecony czas i oprowadzenie po wystawie w urzędzie.

 • grall

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2011 14:38 ~grall

  Brawo !!! Nie znam problemow komunikacyjnych Bialoleki,bo mieszkam poza Warszawa, ale sam pomysl oceniam jako swietny, gosc ma poczucie humoru,dowcipnie przekazal problemy gminy i nie mieszajmy narodowej tragedii z interakcja.

 • michal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2011 22:05 ~michal

  Ten człowiek nie ma co robić w Urzędzie. Za wasze pieniądze organizuje sobie zabawę. Mieszkańcy rządajmy ustąpienia takiega kawalarza.

 • oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 21:42 ~oburzony

  Wstyd i hańba! Jak może burmistrz robić coś takiego?!

 • tadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 15:52 ~tadek

  Spot jest śmieszny, ale porusza BARDZO poważne rzeczy! Dobrze, że to wypunktowali, doceniam inicjatywę. Za rok zabiera dzieci pod ratusz by pokazać pojazdy wojskowe. Pana burmistrza nie znam, ale radny Marcin Korowaj słynie w dzielnicy z nie konwencjonalnych działań (w zeszłym tygodniu spotkałem go w sklepie simpli przebranego za mikołaja i zbierał produkty do paczek. Podsumowując dobra inicjatywa, nie przekroczyła granicy dobrego tonu.

 • unthinkable

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 14:55 ~unthinkable

  To nie jest powód do żartów..., przykre, że coś takiego się wydarzyło :D

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »