Informacje

26.02.2016 17:15 Polityczne zamieszanie

Burmistrz Białołęki zrezygnował.
"To może być tylko zagrywka"

SERWISY:

Piotr Jaworski opublikował w piątek list, w którym wyjaśnił: - Obecna sytuacja w naszym samorządzie uniemożliwia wzięcie pełnej odpowiedzialności za kierowanie dzielnicą.

"Od kilku miesięcy do opinii publicznej docierają sygnały o zamieszaniu w samorządzie Dzielnicy Białołęka. W związku z pełnioną przeze mnie funkcją burmistrza czuję się w obowiązku wyjaśnić Państwu sytuację" – pisze Jaworski w liście otwartym do mieszkańców.

Osobista zemsta

O konflikcie na Białołęce informujemy na tvnwarszawa.pl na bieżąco. Piotr Jaworski przekonuje, że odpowiedzialność za całe zamieszanie ponosi troje radnych, którzy w październiku odeszli z Platformy Obywatelskiej i dołączyli do radnych niezależnych. "Zniszczyli wypracowaną współpracę i złamali zobowiązanie dane mieszkańcom" – zarzuca.

Jaworski podkreśla, że przed rozłamem radni nie zgłaszali żadnych obiekcji do jego pracy. "Utwierdza mnie to w przekonaniu, że prawdziwym powodem tego działania była osobista zemsta jednego z radnych – Marcina Korowaja za rzekome nie znalezienie się na liście kandydatów do parlamentu w czasie ostatnich wyborów" – pisze.

"Dezorganizowali pracę urzędu"

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, nowa większość w radzie dzielnicy złożona z Prawa i Sprawiedliwości i radnych niezależnych odwołała przewodniczącą rady Annę Majchrzak (PO) i samego Piotra Jaworskiego (PO), powołując na te stanowiska własnych reprezentantów, odpowiednio Wiktora Klimiuka i Jana Mackiewicza.

Zdaniem Jaworskiego, wszystkie te działania odbyły się przy drastycznym naruszeniu podstaw prawnych. "Mam wrażenie, że opozycyjnym radnym, kierowanym przez radnych z PiS, nie zależy na zgodnej z prawem zmianie władz Białołęki, a tylko na wprowadzeniu jak największego chaosu na Białołęce" – dodaje.

W swoim liście ostro krytykuje Jana Mackiewicza, który "podając się za nowo wybranego burmistrza dezorganizował pracę urzędu" poprzez próbę zajmowania gabinetu i niepotrzebne wzywanie policji. "Oczywiście to zachowanie Pana Jana Mackiewicza zostało udokumentowane i spotka się ze stosownymi krokami" – ostrzega Jaworski.

Burmistrz krytykuje też wojewodę mazowieckiego. Zdaniem Jaworskiego, swoją ingerencją miał "wprowadzać dodatkowy chaos" do i tak wystarczająco skomplikowanej sytuacji w dzielnicy.

"Polityczna zagrywka Jaworskiego"

"Jednocześnie informuje, że zgodnie z przepisami pozostanę na dotychczasowym stanowisku do czasu legalnego powołania / wyboru nowego składu Zarządu Dzielnicy" – pisze na koniec Jaworski.

W odpowiedzi na list burmistrza radni nowej większości przekonują, że na ogłaszanie sukcesu jest jeszcze zbyt wcześnie.

– List Piotra Jaworskiego jeszcze nic nie znaczy. Cały czas może pełnić swoją funkcję jako członek zarządu komisarycznego – tłumaczy nam Piotr Basiński z klubu radnych niezależnych. – To co dziś się wydarzyło może być tylko zagrywka polityczna. Czekamy na ostateczne odwołanie – dodaje.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pab_1970

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2016 07:54 ~Pab_1970

  Biorąc po uwagę, że moje podatki trafiają do tej dzielnicy, zaczynam się mocno zastanawiać, czy nie wyprowadzić się w miejsce gdzie są rozsądnie wydawane... cholera ale nie będzie mi się chciało przyjeżdżać do rodziny i znajomych po kilka tysięcy kilometrów...

 • Alltrue

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 23:01 ~Alltrue

  Bez wcześniejszego wsparcia Korowaja, Jaworski nic by nie osiągnął...

 • Alo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 21:26 ~Alo

  Korowaj to glista

 • Mamioy mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 19:39 ~Mamioy mieszkaniec

  Pamiętam, jak podczas kampanii pan korowaj chodził i żebrał i płaszczył się przed mieszkańcami, by na niego głosowali. Teraz okazało się, że co tam dane słowo, pomysły i zapowiedzi - liczą się stanowisko i układy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »