Informacje

17.07.2015 12:28 trwają odbiory

Bulwary kwitnące, ale zamknięte.
Na spacer dopiero w sierpniu

SERWISY:

Prezydent Warszawy chwali się w sieci najnowszymi zdjęciami ukwieconych bulwarów nad Wisłą. Przy okazji zapewnia, że otwarcie nastąpi „niebawem”. Jak udało nam się ustalić, nastąpi to jednak najwcześniej w sierpniu.

- Trwają ostatnie prace, niebawem otwarcie – napisała na jednym z portali społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz i opublikowała ponad 30 zdjęć z ukwieconych bulwarów.

Wielu internautów niemal od razu zapytało prezydent, kiedy konkretnie bulwary zostaną otworzone.

– Prace budowlane już dobiegły końca. Oczywiście można natknąć się na bulwarach na robotników, ale to już tylko prace porządkowe – zapewnia Agnieszka Kłąb, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Jednak w sierpniu?

Miesiąc temu urzędnicy twierdzili, że pierwszy odcinek bulwarów będzie gotowy w połowie lipca. Ta prognoza się nie sprawdziła.

– Dziś wiemy więcej niż jeszcze w czerwcu. Na bulwarach cały czas trwają odbiory. Dopiero pod koniec lipca powinna zebrać się specjalna komisja, która sprawdzi czy wszystkie prace zostały wykonane poprawnie – przyznaje rzeczniczka.

Kiedy zatem bulwary zostaną w końcu otwarte? – Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, warszawiacy mogliby przespacerować się nowymi bulwarami na początku sierpnia – dodaje Kłąb.

Bulwary za 122 mln

Jeśli pierwszy fragment bulwarów zostanie otwarty w sierpniu, będzie miał ponad roczne opóźnienie - pierwotnie miał być dostępny w lipcu 2014 roku.  Drugi fragment sięgający mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma by gotowy dopiero jesienią 2016 r.

Pierwszy, około dwukilometrowy odcinek bulwarów będzie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż obok Centrum Nauki Kopernik będzie park żywej rzeki, niedaleko znajdzie się plaża, a przy Podzamczu pływające przystanie.

Na drugiej części bulwarów znajdą się wodny park zabaw, plaża miejska, ogrody dydaktyczne, amfiteatr i siedem pawilonów, m.in. plażowy i kawiarnię. Od pomnika Syreny w stronę Wisły zostanie wykonana również kaskada wodna.

Prace kosztują 122 mln złotych.

Pechowa budowa

Według pierwszych planów budowa miała zostać zakończona w zeszłym roku. Ale w lutym miasto wypowiedziało umowę Hydrobudowie, tłumacząc to zbyt powolnym tempem prac. Niedługo później okazało się, że gdańska firma ma problemy finansowe i ogłasza upadłość. Do dokończenia pierwszego etapu budowy wyznaczono miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ZadziwiajaceDziennikarstwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2015 09:25 ~Zadziwiaja…

  Jak to kiedy?

  Przed wyborami!


 • eldorado

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2015 10:33 ~eldorado

  Wielka prezydent,pożal się Boże, przyjedz do Anglii i zobacz ogrody,weź przykład, popatrz i pomysł, posadzilas parę chaszczy i wylalas betonu za grube podatnikow pieniadze i z czego się cieszysz u czym się chwalić, nie ma trawy by usiąść z rodziną na piknik,tylko jakieś durne ławki czy ty przestarzala kobieto w ogóle wiesz jak powinien wyglądać wypoczynek na łonie natury albo na bulwar ach, jesteś zrozumiała, imprtynencka baba,nie szanuje cie,jesteś kombinatoryka, nie szanuje ludzi i nie słuchasz ich,wiec ciebie nie szanuje, dla mnie jesteś nikim.

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 19:45 fonderal


  danag~danag

  Wciąż Polacy na wszystko narzekają. Aż się robi niedobrze... Rodacy nauczmy się cieszyć, bo wkrótce wszyscy będą ponurzy jak obywatele Korei Północnej.
  hehee~hehee


  Co ty leming poieprzysz? Właśnie w Korei Północnej wszyscy są bardzo zadowolenie. I to ze wszystkiego!

  Bo muszą...
  A ty nawet na komentarze narzekasz:)

 • Sido

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 14:23 ~Sido

  Konieczny jest tam dobry monitoring i całodobowe patrole bo graficiarze i wandale już zapowiadają w sieci zniszczenia !

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 13:07 ~aga

  następna betonowa płyta,niczym plac szembeka i pare gałęzi,słabo a nawet bardzo słabo;-(

 • sandacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 12:21 ~sandacz

  Bulwary to jeden wielki bubel. Piekne urządzenie cumownicze, odbojnice, tylko żadan statek tam nie dobije. Podstawowoą ich wadą jest nie wybudowanie nabrzeza technicznego gdzie statki mogły by zatankowac palie i pobrac inne materiały eksploatacyjne. Efekt mamy teraz, Mowi sie, że z powodu niskiego stanu wody statki nie pływają, a to nie prawda. Paliwa im po prostu zabrakło bo od trzech tygodni nie mają mozliwości zatankowania.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 09:25 ~Wawka

  Wyobrażam juz sobie te bulwary w sobotnie i niedzielne poranki ..... Ciekawe, czy będą bardziej czy mniej zeszlajane jak Poniatówka? Może jakieś zawody z nagrodami miasto ogłosi na najwiekszy syf poranny? Bo po Poniatówce widać, jaka "kurturarna" gawiedź tam przychodzi.....

 • Wodzu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 08:53 ~Wodzu

  Morze betonu poprzecinane kępkami krzaczków. Brak ławek. Totalne bezguście. Lecz za to jak pięknie musiało to wyglądać na wizualizacjach. Takie proste i od ekierki...

 • hehee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2015 00:41 ~hehee

  danag~danag

  Wciąż Polacy na wszystko narzekają. Aż się robi niedobrze... Rodacy nauczmy się cieszyć, bo wkrótce wszyscy będą ponurzy jak obywatele Korei Północnej.


  Co ty leming poieprzysz? Właśnie w Korei Północnej wszyscy są bardzo zadowolenie. I to ze wszystkiego!

 • pretm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 22:42 ~pretm

  @ ~mikiapole3 "Po by było bardzo ciekawe, po pierwsza zapowiedź rewitalizacji bulwarów pojawiła się dopiero w 2011 roku z zapowiedzią ich zrealizowania w latach 2012-2014"

  Program HGW na lata 2006 - 2010: "Musimy zwrócić miasto rzece. Reprezentacyjne bulwary nadwiślańskie z ciągiem rekreacyjno—usługowym i funkcjonalnie połączona ze Starym Miastem to inwestycja budująca atrakcyjność i markę Wisły."

  W 2008 program zagospodarowania brzegów Wisły był wymieniany jako jeden z programów na Euro ("Warszawa – pierwszy rok przygotowań do EURO 2012 ").

  O przygotowaniu bulwarów na Euro mówiono w 2009 przy okazji podpisania umowy na projekt zagospodarowania lewego brzegu rzeki od Podzamcza do Powiśla: "Nadwiślańskie bulwary na Euro".

  W 2011 tak zapowiadała jedna z gazet: "Już w 2012 roku, tuż przez rozpoczęciem Euro 2012, mieszkańcy Warszawy przejdą się długim na dwa kilometry nadwiślańskim bulwarem na odcinku od Powiśla do Podzamcza."

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »