Informacje

08.12.2017 17:22 na 25 lat więzienia

"Bukaciak" skazany za zabójstwa
i kierowanie brutalnym gangiem

SERWISY:

Na 25 lat więzienia, 54 tysięcy złotych grzywny i 10 lat pozbawienia praw publicznych został skazany Rafał B. - "Bukaciak", oskarżony o popełnienie dwóch zabójstw i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Obrońca nie wykluczył złożenia apelacji.

Nieprawomocny wyrok wydał w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.

22 przestępstwa

W styczniu 2017 r. mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji oskarżył "Bukaciaka" w sumie o 22 przestępstwa. Zarzucono mu m.in. zabójstwo Grzegorza Z., ps. Pająk oraz Grzegorza P., ps. Pekin. - członków grup przestępczych.

- Został także oskarżony o udzielenie pomocy w dokonaniu zabójstw dwóch kolejnych osób - mężczyzny o pseudonimie Max (Tomasza M., członka gangu Mutantów - red.) oraz mężczyzny o pseudonimie Postek (Jacka P., także należącego do grupy Mutantów - red.), a także o podżeganie do zabójstwa dwóch innych osób i usiłowanie dokonania zabójstwa kolejnej osoby - informowała wtedy Prokuratura Krajowa.

Gangster został również oskarżony o udział w porwaniach dla okupu, wymuszeniach rozbójniczych i w przemycie narkotyków.

Według sądu Rafał B. był założycielem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym i popełnił wiele ciężkich przestępstw. W treści wyroku podkreślono, że oskarżony przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie wszystkich przestępstw, które pozwoliły na ustalenie osób uczestniczących w popełnianiu oraz miejsc zakopania ciał i przetrzymywania zakładników.

Gangsterskie porachunki

Obrońca "Bukaciaka" adwokat Piotr Dałkowski zapowiedział złożenie apelacji od wyroku po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem sądu. - W związku z tym, że wyrok nie jest zgodny ani z wnioskami prokuratury, ani z wnioskami obrony, będziemy najprawdopodobniej składać apelacje - powiedział mecenas. Prokurator nie komentował  wyroku.

Sąd przedłużył areszt wobec "Bukaciaka" do czasu uprawomocnienia się wyroku i zasądził od oskarżonego 49 tys. zł tytułem zwrotu kosztów procesowych.

Do zabójstw popełnianych przez "Bukaciaka" miało dojść w 2002 roku w ramach porachunków między konkurencyjnymi grupami przestępczymi. Mężczyźni, w zabójstwie których pomagał Rafał B., przez lata poszukiwani byli jako zaginieni. "Dopiero w następstwie czynności procesowych dokonanych w toku śledztwa udało się ustalić miejsce ukrycia ich zwłok. Podejrzany Rafał B. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyczynił się także do ujawnienia zwłok dwóch mężczyzn, o zabójstwo których został oskarżony członek gangu mokotowskiego" - przekazała Prokuratura Krajowa w styczniu 2017 r.

Bezwzględny na czele gangu

"Bukaciak" słynął z bezwzględności; jego gang działał m.in. w latach 2000-2004 i 2010-2013 i specjalizował się w przemycie i handlu narkotykami oraz bronią. Strefami wpływów grupy Rafała B. objęte były - jak mówią policjanci - podwarszawskie miejscowości: Piaseczno, Konstancin i Góra Kalwaria. Nielojalnych członków zastraszano - bito, torturowano, a nawet zabijano.

SPRAWA GANGU BUKACIAKA:

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • no_co

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2017 09:47 ~no_co

  Wyroki w takich sprawach powinny się sumować, tak jak to ma miejsce w prawodawstwie USA.

 • franc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2017 16:12 ~franc

  Wysoki sądzie, co trzeba zrobić by dostać maksymalny wymiar kary przewidziany za takie przestępstwa. Zabicie dwóch osób, organizowanie zabójstwa dwóch innych, stworzenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wiele innych przestępstw nie jest wystarczającym czynem by taki człowiek resztę życia spędził za kratami. Zostaje ocenione na 25 lat więzienia czyli po 12 może liczyć na wyjście za dobre sprawowanie (o czym świadczą dziesiątki takich wyjść przestępców mafijnych działających w przeszłości)Czym kieruje się taki sąd przy wydawaniu takiego wyroku. Dobrem ofiar ? Dobrem społeczeństwa ? Czy może dobrem ogółu ? A może jednak najbardziej chodzi o dobro przestępcy ?

 • paw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2017 16:04 ~paw

  czapa~czapa

  10 lat za coś takiego??? Śmiech na sali, taki powinien otrzymać dożywocie w kolonii karnej z robotami przymusowymi albo od razu czapę!

  naucz się czytać ze zrozumieniem

 • legalysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2017 12:39 ~legalysta

  czapa~czapa

  10 lat za coś takiego??? Śmiech na sali, taki powinien otrzymać dożywocie w kolonii karnej z robotami przymusowymi albo od razu czapę!


  Człowieku, miałeś chociaż raz w życiu kodeks karny w ręku? Jak nie to zobacz sobie jakie kary są przewidziane za zabójstwo w Polsce (art. 148), a potem dopiero wznoś lamenty.

 • koniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2017 05:02 ~koniu

  25 lat dla tak brutalnego gangstera? Żart?

 • czapa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2017 22:54 ~czapa

  10 lat za coś takiego??? Śmiech na sali, taki powinien otrzymać dożywocie w kolonii karnej z robotami przymusowymi albo od razu czapę!

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2017 21:53 ~Wawa

  Za samą bandytke powinien dostać 25 lat.A tu przynajmniej 2 głowy na koncie i taki wyrok.Smiech na sali.Wystarczy się przyznać,wsypać parę osób i widmo wolności tuż,tuz.Porazka sprawiedliwości.

 • eker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2017 20:21 ~eker

  Co najmniej dożywocie dla zwyrodniałego bandyty. Jemu też należy obciąć palce aby nigdy i nikogo więcej nie skrzywdził. Na nim ciążą jeszcze zabójstwa ludzi, których ciał do dzisiaj nie odnaleziono.

 • bazar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2017 19:48 bazar

  No za takie przestępstwa według naszych obrońców wyłudzających różne kwoty pieniędzy bez ich ewidencjonowania i zatajania w zeznaniach podatkowych winien odpowiadać z wolnej stopy. Tak trzymać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »