Informacje

18.02.2011 17:15 Kra spiętrzyła wodę

Bug wylewa. Amfibia
w pogotowiu

Bug wylewa  - alarmują internauci na portalu Kontakt 24. Dziś w związku ze spiętrzającą się na rzece krą w Wyszkowie zebrał się sztab kryzysowy. Na zagrożonych terenach czuwają strażacy.

Od kilku dni internauci informują o zagrożeniu powodziowym na Bugu.

- W miejscowości Gulczewo wylał Bug. Podtopione jest kilka domów, a woda cały czas się podnosi. Stan na godzinę 12 wynosi 1,50 m - napisał na Kontakt 24 Jaroslaw_Stepien. Podobne informacje przysłała @Laura. - Bug wylewa koło Kuligowa (40 km od Warszawy). Woda cały czas się podnosi i zalewa okoliczne domy" - napisała internautka.

Podtopienia i nieszczelne wały

Zdzisław Bocian ze starostwa powiatowego w Wyszkowie powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24, że odpowiednie służby nieustannie monitorują stan wody na Bugu. - Sytuacja nie jest groźna, jednak mamy przypadki podtopień. Wczoraj dostaliśmy zgłoszenie o nieszczelności wału przeciwpowodziowego w miejscowości Popowo. Strażakom udało się je załatać do godziny 23 - powiedział Bocian.

Wysoki poziom wody spowodowany jest spiętrzeniem się kry na odcinku kilkudziesięciu kilometrów. - Nic nie można z tym zrobić, trzeba tę sytuację po prostu przeczekać i w miarę możliwości ograniczać jej negatywne skutki - tłumaczył Zdzisław Bocian.

Amfibia i strażacy w gotowości

Na razie woda zalała drogę powiatową w miejscowości Młynarze, co spowodowało odcięcie około 30 gospodarstw. Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej - strażacy do zalanych terenów docierają łódkami i w razie potrzeby udzielają pomocy mieszkańcom. Podtopione jest również kilka gospodarstw w miejscowości Ślubów.

- Spodziewamy się, że poziom wody może się podnieść wieczorem, dlatego sztab kryzysowy oddelegował jedną amfibię, która w razie czego będzie mogła dotrzeć do potrzebujących - dodał Bocian.

Zobacz więcej na portalu Kontakt 24

js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MANDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2011 11:58 ~MANDY

  DO SEARCHE

  BUG (NIE BÓG) PRZEPŁYWA PRZEZ KULIGÓW...

 • alf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2011 08:29 ~alf

  WINNI JESTEŚMY MY LUDZIE.OD 20 lat nic się nie robi.Program 2000 robi z tych terenów skansen -jedno rozlewisko DOLINY BUGU- NARWI.NIE MA PIENIĘDZY I OCHOTY NA MELIORACJĘ.Polikwidowano stosowne urzędy stanowiska będące w PRL-u /spółki wodne, stanowiska meliorantów w gminach/.NIKT Z WŁADZ NIE PRZEJMUJE SIĘ TYM a jak dojdzie do TRAGEDII to /tu nie chcę być w stosunku do nikogo złośliwy/. JAK TRWOGA DO BOGA. TROCHĘ ZA PÓŹNO.
  POLAK PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE .......!

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2011 17:23 ~Polak

  Co robi sztab ludzi odpowiedzialnych za sytuację? Poziom wody w Bugu opadał, kto dopuścił do powstania zatorów lodowych w Młynarzach? W telewizji trąbicie tylko o sprawie Smoleńska, ludzie mają tego dość. Może ktoś w końcu zajmie się codziennymi problemami, tragediami ludzi! Im nie wypłaci nikt wysokich odszkodowań i zadośćuczynienia. Dość tego panowie politycy, dziennikarze. Dość mamy tego dość, chcemy normalnie żyć!

 • Wyszkowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2011 13:45 ~Wyszkowianka

  w samym Wyszkowie zaczęło zalewc domy, które usytułowane są przy samym moście. Do tej pory nikt tam się nie pojawił, nikt nic nie robi a poziom rzeki caly czas sie podnosi.

 • SEARCHER

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 22:35 ~SEARCHER

  Ludzie, co za reporterzy... gdzie Bóg a gdzie Kuligów...
  Przeciez to zaraz za Wołominem, tzn ze rzeka wylała, zalała Dąbrówke, przelała się przez S8 na Białystok a nastepnie woda płynąc między Radzyminem a Tłuszczem dotarła do Kuligowa??

  To Ci dopiero ciekawe wiadomości...

 • JL_Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:22 ~JL_Warszawa

  Cytując wieszcza:
  Wyszków tonie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »