Informacje

07.08.2014 21:34 Ważne dla pasażerów

Budują tramwaj na Tarchomin.
11 linii autobusowych na objazdach

SERWISY:


Trwają prace przy budowie trasy tramwajowej na Tarchomin. Ale zanim tramwaje dotrą do pętlę przy Mehoffera, pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Na Białołęce trasy zmieniło siedem linii autobusowych dziennych i cztery nocne.
Zmiany w komunikacji mają potrwać "do odwołania".

W nocy ze środy na czwartek zamknięto ul. Światowida na odcinku od Myśliborskiej do budowanej ulicy i torowiska tramwajowego (przed wjazdem na teren centrum handlowego). Natomiast ponownie dla ruchu otwarty został odcinek Światowida pomiędzy Ćmielowską a Myśliborską.

W rejonie skrzyżowania z ul. Światowida jezdnia ul. Myśliborskiej nadal jest zwężona, utrzymano ruch po jednym pasie w każdym kierunku. Objazd do ul. Modlińskiej jest poprowadzony przez ul. J. Mehoffera lub ulicami: Ćmielowska – Milenijna – Światowida. - Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca sierpnia - informuje urząd miasta.

"Pasażerowie zdezorientowani"

Zmiany oznaczają zmianę tras autobusów kursujących na liniach: E-6, 101, 152, 186, 211, 509 i 518.

W związku z nową organizacją komunikacji autobusowej, pasażerowie rano byli zdezorientowani, bo przystanki zniknęły z miejsc, do których zdążyli się już przyzwyczaić po wprowadzeniu wcześniejszych zmian – relacjonował Lech Marcińczak, reporter tvnwarszawa.pl, który odwiedził w czwartek odwiedziliśmy plac budowy z kamerą. - Widać, że inwestycja szybko posuwa się naprzód - zauważył.

 

Na razie trzy przystanki

Do tej pory udało się otworzyć tylko krótki odcinek torów, które kończą się zaraz za zjazdem z mostu Skłodowskiej-Curie. Do końca roku linia ma wydłużyć się o trzy nowe przystanki: Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera.

Załatwianie pozwoleń na ten 4,5-kilometrowy odcinek rozpoczęło się w 2008 roku. Wszystkie dokumenty udało się zdobyć dopiero pięć lat później. Przetarg na wykonawcę inwestycji został ogłoszony w sierpniu 2013 roku. Do przetargu stanęło wtedy 6 firm. Tramwaje Warszawskie wybrały ofertę  firmy ZUE S.A opiewającą na 64,2 mln zł.

Kiedy dalszy odcinek?

Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy, do pętli Winnica. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut.

- Obecnie nie jesteśmy w stanie określić terminu rozpoczęcia budowy odcinka do Winnicy - powiedziała na początku czerwca Magdalena Potocka, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak tłumaczyła, w przypadku tego odcinka nie są jeszcze określone zasady finansowania. - Mamy zabezpieczone środki finansowe na prace projektowe i odszkodowania. Sprawa finansowania budowy zostanie najprawdopodobniej uregulowana po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i opracowaniu dokumentacji, która określi dokładny koszt tej inwestycji - dodała.

Węższa Światowida

Inwestycja obejmuje także poszerzenie ulicy Światowida. Początkowo ulica miała mieć po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Miasto podjęło jednak decyzję o wybudowanie ulicy nieco węższej - będzie miała po dwa pasy ruchu. Zmiany zostały wprowadzone między innymi w związku z protestami części mieszkańców dzielnicy.

SZCZEGÓŁY ZMIAN:

E-6 tylko w kierunku pętli NOWODWORY: METRO MŁOCINY – … – most Marii Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY

101 tylko w kierunku pętli NOWODWORY: METRO MŁOCINY – … – most Marii Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY

152 w obu kierunkach: BIAŁOŁEKA DWORSKA – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Milenijna – Światowida – … – BIAŁOŁĘKA DWORSKA

186 w obu kierunkach: SZCZĘŚLIWICE – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY

211 w obu kierunkach: BUKÓW – … – Mehoffera – Majolikowa – Pomorska – Milenijna – Ćmielowska – Myśliborska – Porajów – Świderska – Obrazkowa – Myśliborska – STARE ŚWIDRY (powrót: STARE ŚWIDRY – Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna)

509 w obu kierunkach: GOCŁAW – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida –NOWODWORY

518 w obu kierunkach: EMILII PLATER – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera – Światowida – NOWODWORY.

N01 tylko w kierunku pętli NOWODWORY: URSYNÓW PŁN. – … – most Marii Skłodowskiej-Curie – Kuklińskiego – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY

N03 w obu kierunkach: URSYNÓW PŁN. – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY

N13 w obu kierunkach: DW. CENTRALNY – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida – NOWODWORY – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Stefanika – Światowida – Świętosławskiego – Świderska – Porajów – Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna – Światowida – Modlińska – … – DW. CENTRALNY

N63 w obu kierunkach: DW. CENTRALNY – … – Modlińska – Światowida – Milenijna – Ćmielowska – Światowida – … – CHOTOMÓW.

kś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • oli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2015 15:03 ~oli

  jasiekmikolajczyk~jasiekmikolajczyk

  kiedy oddadzą to ?
  Tak a co ?

 • jasiekmikolajczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 08:42 ~jasiekmikolajczyk

  kiedy oddadzą to

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 15:21 ~ppp

  [cytat_1962376]
  [cytat_1962114]
  SKASUJĄ E-4 E-6 A NASTEPNIE E-8 PRZYWRÓĆCIE 503 NA NOWODWORY !!!!!!!
  Gratulacje dla Hani która podpisała projekt warty 2000000zł Linie mają mieć krótkie trasy ale punktualne

  pospisuję się pod przywróceniem 503 na Nowodwory :)

 • mentos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2014 09:33 ~mentos


  and~and

  niestety taka jest mętalnośc ludzi przyjezdnych, wprowadzili sie na tarchomin rok temu a teraz im tory beda przeszkadzac bo głosne choć kazdy wiedział ze beda tam od kilku lat, tak samo na ursynowie teraz im lotnisko przeszkadza bo głosne, to na cholere tam sie przeprowadzaloi, jeszcze 10 lat temu to były działki na lini lotów
  tarchominiak~tarchominiak


  ahahaha "mętalność" ahahaha, no dalej dawaj więcej swoich analiz nt. "mętalności" przyjezdnych, ahahahaha, do szkoły!!! ale już!!!

  Daj spokój! Są wakacje! :-)

 • Ńik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2014 00:44 ~Ńik

  To, że nie zna ortografii, nie znaczy, że nie gada z sensem. Nie jego wina, że większość języków ma porąbaną ortografię...

  Prawie Warszawiak~Prawie Warszawiak

  Widzę,że niektórym wszystko dobre, co dzieje się obecnie w Warszawie, kojarzy się z wyborami. Jakby nic się nie działo to też byłoby źle, bo nic nie robią. To puknijcie się w łeb debile, bo widać, że najlepsze co wam wychodzi w życiu, to narzekanie!

 • tarchominiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 17:04 ~tarchominiak

  and~and

  niestety taka jest mętalnośc ludzi przyjezdnych, wprowadzili sie na tarchomin rok temu a teraz im tory beda przeszkadzac bo głosne choć kazdy wiedział ze beda tam od kilku lat, tak samo na ursynowie teraz im lotnisko przeszkadza bo głosne, to na cholere tam sie przeprowadzaloi, jeszcze 10 lat temu to były działki na lini lotów


  ahahaha "mętalność" ahahaha, no dalej dawaj więcej swoich analiz nt. "mętalności" przyjezdnych, ahahahaha, do szkoły!!! ale już!!!

 • Prawie Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 16:36 ~Prawie Warszawiak

  Widzę,że niektórym wszystko dobre, co dzieje się obecnie w Warszawie, kojarzy się z wyborami. Jakby nic się nie działo to też byłoby źle, bo nic nie robią. To puknijcie się w łeb debile, bo widać, że najlepsze co wam wychodzi w życiu, to narzekanie!

 • słoiczek co ma hatke zdala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 16:19 ~słoiczek…

  A wiec drogi mnietku, najwyrazniej nie pracujesz w urzedzie przy przetargach tylko w innym departamencie. Zapytaj zatem mame tate albo wujka o sposoby na ,rozplanowanie, inwestycji tak aby wykonac ja tuz przed wyborami. Nie zycze milego dnia.

 • osama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 13:45 ~osama

  mpl~mpl

  cyt. "Budują tramwaj na Tarchomin. "
  Co to znaczy ?
  Tak cały ten tramwaj będzie na Tarchomin ?
  ;-/
  No jeden tramwaj budują na Tarchomin ^^

 • rebus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 12:07 ~rebus

  Czy wiecie że...

  Tramwaje na trasie linii 6, cały kilometr muszą pokonać z prędkością 10 km/h, kolejne półtora kilometra z prędkością 15 km/h, następnie pół kilometra z prędkością 20 km/h i jeszcze jeden kilometr z prędkością 30 km/h? Łącznie daje to cztery kilometry jazdy z prędkością nie większą niż średnia rowerzysty. Jak myślicie, z jaką prędkością będzie się poruszał tramwaj na Tarchomin?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »