Informacje

10.09.2014 15:08 zmiany dla kierowców

Budują przejście na bulwary.
Rok utrudnień na Wisłostradzie

SERWISY:

Budowa bulwarów wiślanych na ponad rok utrudni ruch na Wisłostradzie. Drogowcy na sześć miesięcy zamkną jezdnię w kierunku Żoliborza, potem na kolejne pół roku wyłączą nitkę w przeciwnym kierunku.

Dokładnie zmiany w organizacji ruchu wynikają z zaplanowanych prac przy budowie przejścia podziemnego pod Wisłostradą, które połączy ulicę Bednarską z remontowanymi bulwarami. Jak informuje Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza, utrudnienia rozpoczną się już w połowie października.

Rok z utrudnieniami

Jak jednak zapewnia Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent ds. Wisły, być może kierowcy pojadą wolniej, ale przepustowość Wisłostrady ma być większa, niż była w trakcie mrożenia gruntów w tunelu- wtedy do dyspozycji były dwa pasy ruchu. - Kierowcy będą musieli spuścić nogę z gazu, ale nadal do ich dyspozycji będą trzy pasy ruchu w każdym kierunku - mówi.

Szczegóły zmian w organizacji ruchu na Wisłostradzie podaje Tomasz Kunert. - Na wysokości ulicy Bednarskiej na odległości 200-300 metrów zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Bielan, a ruch zostanie przełożony na nitkę w kierunku Mokotowa. Tam do dyspozycji kierowców będą nadal po trzy pasy w obie strony, tylko będą trochę węższe - informuje.

Jak wyjaśnia, obecnie na Wisłostradzie pasy mają po 3,75 metrów, w trakcie wprowadzenia nowej organizacji ruchu dwa będą miały po 3,25, a jeden będzie trzy metrowy.

Tymczasowa jezdnia

Jak się uda zmieścić aż sześć pasów ruchu? - Zabierając obecny chodnik i pas zieleni. Wybudowana zostanie tymczasowa jezdnia w rejonie ulicy Bednarskiej - wyjaśnia Kunert. Jak dodaje, po zakończeniu prac tymczasowy przejazd zniknie, a chodnik i pas zieleni wraz z roślinnością zostaną odtworzone.

Kunert uspokaja także pieszych, że na czas prac wybudowany zostanie tymczasowy chodnik.

Taka organizacja ruchu ma potrwać do marca-kwietnia 2015 roku. Potem ruch zostanie przełożony na nitkę w stronę Bielan. – Wszystkie utrudnienia potrwają do końca 2015 roku- mówi Kunert.

Opóźniona inwestycja

Bulwary na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść miały być gotowe na początku lipca tego roku. Budowa "złapała" jednak 2,5 miesiąca opóźnienia. Wykonawca deklarował, że prace zakończą się w połowie września, ale tak też się nie stanie, bo problemem okazał się wysoki poziom wody w Wiśle.

- Nie był wprawdzie dramatycznie wysoki, ale gdy przekraczał określony poziom, to prace musiały być wstrzymywane - wyjaśniał Piwowarski. - Dochodziło też do kolizji z infrastrukturą podziemną, czyli w trakcie robót okazywało się, że pod ziemią są instalacje, na przykład elektryczne, gazowe czy kanalizacyjne, które nie były naniesione na mapy - tłumaczył. Roboty na pewien czas wstrzymał też ornitolog, bo w szczelinach muru oporowego nabrzeża gniazdowała jaskółka brzegówka.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie te prace się zakończą.

Remontowany jest również odcinek od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do okolic Centrum Nauki Kopernik. - Według kontraktu prace mają się skończyć w lipcu 2015 roku, ale wiadomo, że terminu nie uda się utrzymać - mówi Marek Piwowarski. Nowego  nie potrafi jednak podać.

Za 122 mln zł

Około dwukilometrowy odcinek bulwarów zostanie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki - na schodach graniczących z Wisłą będzie można usiąść wśród naturalnej roślinności, niedaleko będziemy mieli do dyspozycji plażę, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie.

Prace pochłoną 122 mln zł. Część zostanie sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.


 

su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Molsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2014 08:08 ~Molsza

  Powinno sie takie remonty przeprowadzac na 3 zmiany, zeby nie trwaly dluzej niz kilka tygodni. Jak zwykle wladze maja nas gdzies!!!!

 • jozko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 18:41 ~jozko

  step~step

  ciekawe czy o parkingach nie zapomnieli????

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 16:37 ~Olo

  "pełnomocnik prezydent ds. Wisły" - fajna
  fucha. Ciekawe czy jest też "pełnomocnik
  ds. zawracania Wisły kijem" ?
  A tak poważnie to w cywilizowanym kraju
  wykonawca dostałby ze 3 tygodnie, góra
  miesiąc na wykonanie takiego przejścia,
  położenie asfaltu i przywrócenia ruchu.

 • elektr0

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 13:45 ~elektr0

  W końcu! :)))

 • mal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 13:42 ~mal

  step~step

  ciekawe czy o parkingach nie zapomnieli????

  Ależ oczywiście że zapomnięli. chodzi bowiem o to by stworzyć identyczną sytuację jak przy fontannach. Czyli otworzyć niby cacko za unijne pieniądze do którego nie można dojechać z dzieckiem samochodem, gdzie nie ma miejsc parkingowych, gdzie zbrania się jazdy rowerem na rolkach wrotkach itd. Tam gdzie można parkować nie szkodząc nikomu należy postawić zakaz i puścić darmozjadów ze Straży Miejskiej by zasilali miejską kasę. Tak będzie i tu. By żyło się lepiej!

 • step

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 08:40 ~step

  ciekawe czy o parkingach nie zapomnieli????

 • kocur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 12:57 ~kocur

  zzx~zzx

  Dlaczego w tym mieście rządzą kretyni?
  Wcześniej był zamknięty tunel i zdecydowanie mniej pojazdów jeździło wisłostradą - dlaczego wtedy nie można było wykonać tych prac???
  zastanawiam się gdzie sieją takich głąbów, którzy później robią takie wpisy. w tym samym czasie mieli to robić? to byś trollu napisał "debile powodują utrudnienia, nie mogli poczekać z tym tunelem". odejdź stąd na zawsze. a kysz trollu.

 • Mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 11:59 ~Mar

  Internautka Kazia pisze:
  „No bo po to, m.in. Piskorski ten tunel wybudował, żebyśmy mogli spokojnie przespacerować się nad Wisłę. Piskorskiego i tunel wyśmiano, za to teraz buduje się za ciężka kasę kolejny tunel tylko, ze dla pieszych. ..
  Wiecie co, tak patrząc z perspektywy czasu, to jednak Piskorski, coby o nim nie powiedzieć to chyba planowal i robił lepiej, szybciej i faktycznie miał jakąś wizję.”


  No proszę, po latach, gdy partyjna propaganda ucichła ktoś wreszcie docenia BYŁEGO prezydenta. Całkiem słusznie zresztą. Sam również uważam (i uważałem wtedy, gdy go krytykowano), że facet miał wizję. Niski, dostępny dla pieszych most Świętokrzyski, zagłębienie Wisłostrady, planowana zabudowa Portów Praskich…

  Kłopot w tym, że partyjne zaślepienie nie pozwala na racjonalną ocenę bieżących wydarzeń. W swoim czasie, zarówno Starzyńskiego jak i Starynkiewicza wielu odsądzało od czci i wiary i mieszało z błotem (taki już polski zwyczaj) a dziś stawiani są, jako przykład dla innych.
  A jaka fala krytyki wybuchła, gdy planowano w Warszawie wybudowanie kanalizacji miejskiej! W roku 1900 ukazała się nawet publikacja pod tytułem: „Kanalizacja miasta Warszawy, jako narzędzie judaizmu i szarlatanerii w celu zniszczenia rolnictwa polskiego oraz wytępienia ludności słowiańskiej nad Wisłą”.

  Może warto, aby dzisiejsi krytycy wszystkiego i wszystkich, o piórze ostrym jak brzytwa, zastanowili się czasami nad powyższym.

 • aqsd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 11:22 ~aqsd

  Ładna wizualizacja bulwrów, ale skończy sie pewnie na "estetyzacji" jak na pl.Powstańców W-wy.

 • yrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 11:22 ~yrek

  Ryjq~Ryjq

  Niebywałe, że przejście podziemne... Z ludzi szczury będą robić. Teraz modne są przejścia naziemne z sygnalizacją - patrz Emilii Plater / Złote tarasy i plany zrobienia przejść przy Rondzie Dmowskiego...

  nielepeij mieć bezpieczene przejście podziemne? To wpływa tez na płynniejszy ruch samochodów. A szczurem można być i naziemnym

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »