Informacje

03.08.2018 06:35 weekendowe utrudnienia

Budują pętlę, remontują torowisko i kilka ulic

SERWISY:

 

Remonty, wymiany nawierzchni. Szykuje się pracowity weekend dla drogowców. Warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W piątek wieczorem rozpocznie się wymiana nawierzchni zachodniej jezdni Wiertniczej, na odcinku od Nałęczowskiej do Kosiarzy.

Drogowcy rozpoczną pracę o godzinie 22, a zakończą w poniedziałek o godzinie 4.00.

W tym czasie jadący od strony centrum będą musieli skręcić w ulice Augustówka lub Nałęczowską. Połączenie z Wiertniczą stracą ulice Łowcza i Lentza.

Jak informuje ratusz, objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Nałęczowska - Sobieskiego - al. Wilanowska.

Autobusy linii 180 (tylko w kierunku Wilanowa) pojada ulicami: Nałęczowska - Sobieskiego - al. Wilanowska.

Linia nocna N31 zostanie skierowana do krańca Wilanów i pojedzie ulicami: Augustówka - Zawodzie - Kobylańska - Tuzinowa - Syta - Vogla - Przyczółkowa - al. Wilanowska.

Remont na Ochocie

Z utrudnianiami muszą się też liczyć osoby podróżujące po Ochocie, gdzie remontowana będzie ulica Filtrowa, na odcinku od alei Niepodległości do Krzywickiego.

Prace potrwają od soboty od godz. 6.00 do niedzieli do godz. 22.00.

Zamknięty odcinek będzie można objechać Nowowiejską lub Wawelską.

Jaki informuje ratusz, połączenie z Filtrową stracą ulice: Referendarska, Trybunalska i Sędziowska. Na Trybunalskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, wjazd i wyjazd z ulicy zapewniony będzie ulicą Krzywickiego. Podobnie będzie w przypadku ulicy Sędziowskiej. Dojazd i wyjazd z ulicy od strony północnej będzie zapewniony od Nowowiejskiej, natomiast od strony południowej – ulicą Langiewicza, na której na czas remontu odbywał się będzie ruch w dwóch kierunkach.

Tramwajarze w Waszyngtona

W weekend pracować będą również tramwajarze. Wymienią torowisko po północnej stronie alei Waszyngtona. W sobotę i niedzielę składy nie będą jeździły z ronda Wiatraczna w kierunku ronda Waszyngtona.

W tym czasie linie 9 i 24 (tylko w kierunku krańców P+R al. Krakowska / pl. Narutowicza / Nowe Bemowo) będą kursowały Grochowską i aleją Zieleniecką. Aleją Waszyngtona będą jeździły autobusy linii zastępczej Z-9.

Kolejny etap remontu Miodowej

Drogowcy przeniosą się na inny odcinek Miodowej. W niedzielę około godziny 4.00 otwarte zostanie skrzyżowanie z Senatorską, a prace przeniosą się na skrzyżowanie z Długą.

"W miarę możliwości i postępu prac budowlanych utrzymywany będzie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy Miodowej oraz do Schillera (od Długiej). Objazd będzie prowadził ulicami: Świętojerską - Andersa - przez plac Bankowy - Senatorską" - informuje miasto.

Autobusy linii: 116, 178, 180, 222, 518 i nocnej N44 skręcą z Krakowskiego Przedmieścia w Miodową i dalej pojadą Senatorską do placu Bankowego i Andersa, gdzie wrócą na swoje trasy.

Podobną trasą pojada autobusy linii 503, z tym, że na placu Bankowym skręcą w al. "Solidarności" i dojadą nią do Bielańskiej.

Linie 128 i 175 wrócą na swoje podstawowe trasy ulicami Senatorską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem. Wszystkie prace powinny zakończyć się do początku września.

Pętla na Granicznej

Na Granicznej z kolei rozpoczyna się budowa pętli autobusowej. Z tego powodu od niedzieli, od godziny 22.00 ruch na tej ulicy będzie odbywał się wahadłowo. A połączenie z nią straci ulica Borkowska. Zamknięte zostaną również chodnik oraz droga dla rowerów po północnej stronie ulicy.

Czytaj też o opóźnieniach w budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy:

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MKS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2018 16:45 ~MKS


  MKS~MKS

  Wiadomość bardzo pozytywna.
  Remonty ulic są potrzebne, brawo.

  Brakuje mi tylko przy tej okazji, konferencji prasowej Pana Jakiego, który by „obiecywał” ze takie remont to on w jedną noc zrobi i jeszcze dwie linie metra…

  SKM~SKM


  A mnie brakuje konferencji pana Trzaskowskiego, który zapowie zamkniecie kilku mostów, żeby uporządkować ruch w Warszawie


  Proszę powiedz, kiedy Pan Trzaskowski powiedział, że "zamknie kilka mostów"?
  Na tym portalu jest wyszukiwarka, łatwo się nią posługiwać. i znalazłem takie zdanie:

  Po zapowiedziach Jakiego do sprawy mostów odniósł się w mediach społecznościowych Trzaskowski. "Uważam, że naszym obecnym celem powinno być przede wszystkim wykorzystanie potencjału tych mostów, które już dziś istnieją w Warszawie. Jest ich dziewięć, wkrótce będzie dziesięć (kolejowy przy Cytadeli traktujemy jako całość razem z mostem Gdańskim). Miliardy złotych, które trzeba by wydać na dodatkowe mosty, Warszawa powinna teraz zainwestować w usprawnienie transportu publicznego" - napisał.

  Jak ocenił, nowe ulice i mosty nie rozwiążą problemów komunikacyjnych Warszawy, a wręcz przeciwnie - spotęgują korki. Jego zdaniem, "najlepszym rozwiązaniem komunikacyjnym dla Warszawy jest szybsza rozbudowa metra, nowe linie tramwajowe, rozwinięta sieć autobusów".

  "Potrzebne są kolejne linie SKM, lepsza sieć autobusów podmiejskich. Potrzebujemy wreszcie atrakcyjnej oferty taryfowej (biletowej) dla całej aglomeracji. Jeżeli mamy myśleć o nowych przeprawach przez Wisłę, to dużo bardziej racjonalne jest planowanie kładek rowerowo-pieszych, ewentualnie mostu tramwajowego" - tłumaczył Trzaskowski.

 • Mieszkaniec stolicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2018 14:07 ~Mieszkanie…

  Od kilku lat nie pamiętam jakiegokolwiek weekendu w Warszawie BEZ utrudnień. koniecznie trzeba nam kilu co najmniej maratonów, biegów pod czyjąś egidą, albo chociaż demonstracji.

 • SKM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2018 11:30 ~SKM

  MKS~MKS

  Wiadomość bardzo pozytywna.
  Remonty ulic są potrzebne, brawo.

  Brakuje mi tylko przy tej okazji, konferencji prasowej Pana Jakiego, który by „obiecywał” ze takie remont to on w jedną noc zrobi i jeszcze dwie linie metra…  A mnie brakuje konferencji pana Trzaskowskiego, który zapowie zamkniecie kilku mostów, żeby uporządkować ruch w Warszawie

 • MKS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2018 10:26 ~MKS

  Wiadomość bardzo pozytywna.
  Remonty ulic są potrzebne, brawo.

  Brakuje mi tylko przy tej okazji, konferencji prasowej Pana Jakiego, który by „obiecywał” ze takie remont to on w jedną noc zrobi i jeszcze dwie linie metra…

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »