Informacje

07.10.2015 21:15 czekają na dokumenty

Budują obwodnicę Marek.
Pierwszy fragment za 2 lata

SERWISY:


Rozpoczęły się najważniejsze prace na ponad 2-kilometrowym odcinku obwodnicy Marek od obecnego krańca Trasy Toruńskiej do węzła Drewnica. Aby budować drogę na pozostałych odcinkach, aż do obwodnicy Radzymina, drogowcy potrzebują jeszcze odpowiednich pozwoleń.

Na liczącym ponad 2 kilometry odcinku ekspresowej "ósemki" od węzła Marki do węzła Drewnica (choć sam węzeł ma zostać wykonany w ramach budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy) wykonawca rozpoczął trzeci etap inwestycji, który zakłada m.in.: wybudowanie dróg technologicznych, roboty ziemne i wykończeniowe, budowę wiaduktu nad ulicą Ząbkowską i Szpitalną oraz dwóch mostów nad ul. Marecką i rzeką Długą. Przebudowana zostanie sieć energetyczna i ekrany akustyczne.

Wcześniej wycięto już drzewa i przebudowano wodociągi.

Czekają na dokumenty

Mniej okazale wygląda postęp prac na dalszym odcinku ekspresowej obwodnicy Marek, od Drewnicy do Radzymina.

Roboty rozpoczną się tam dopiero o uzyskaniu Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim toczą się dwa postępowania ws. wydania ZRID - jedno na odcinek od Drewnicy do węzła Kobyłka, a drugi od Kobyłki (bez węzła) do węzła Radzymin Płd.

- W przypadku obydwu postępowań inwestor (GDDKiA) złożył wniosek o przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z tym urząd wojewódzki zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uzgodnienie warunków realizacji inwestycji. Odnośnie odcinka od węzła Drewnica do węzła Kobyłka zaplanowano konsultacje społeczne - informuje urząd wojewódzki.

Kawałek za dwa lata

Obwodnica Marek będzie drogą ekspresową. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. Planowane są także m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne oraz przejścia i przepusty dla zwierząt.

Zakończenie prac na pierwszym, około 8-kilometrowym odcinku od Marek do Kobyłki, przewidywane jest na koniec wakacji 2017 r. Wykonawca drugiej części inwestycji - od Kobyłki do Radzymina, ponad 7 km długości - na swoje prace ma 32 miesiące od dnia rozpoczęcia kontraktu, czyli 28 listopada 2014 roku.

 

 

Problem tirów

Mieszkańcy i władze Marek obawiają się, że gdy ostatecznie zakończy się wprowadzanie docelowej organizacji ruchu na Trasie Armii Krajowej i moście Grota po remoncie, na Radzymińska wjadą samochody ciężarowe ważące powyżej 16 ton. Obecnie mogą one jeździć tędy tylko nocą, pomiędzy 22 a 6.

- Do czasu terminowego zakończenia inwestycji ograniczenie zostanie utrzymane - uspokaja Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. A czy tiry będą mogły jeździć przez Radzymińską przez całą dobę po 18 października? - Na razie trwają stosowane analizy. Od ich wyniku uzależniamy nasze dalsze decyzje - wyjaśnia Krynicki.

jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »